| Wyświetleń:3153

Komfortowy i bezpieczny magazyn zautomatyzowany

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Komfortowy i bezpieczny magazyn zautomatyzowany

fot. Remmert

Komfortowy i bezpieczny magazyn zautomatyzowany


Komfortowy i bezpieczny magazyn zautomatyzowany

fot. Remmert

Komfortowy i bezpieczny magazyn zautomatyzowany

Olbrzymi asortyment materiałów, ogromne przestrzenie magazynowe oraz wiążąca się z nimi skomplikowana logistyka wewnętrzna – to codzienność wielu przedsiębiorstw produkcyjnych, które, zarządzając każdym z tych elementów, muszą nieustannie troszczyć się o kwestie bezpieczeństwa. Mowa tutaj zarówno o zapewnieniu odpowiednich warunków pracy ludzi, jak i o eliminacji uszkodzeń kosztownych materiałów. W nowoczesnych magazynach w zapewnieniu bezpieczeństwa z pewnością pomogą innowacyjne rozwiązania automatyzacji.


Szybciej i bezpieczniej


Choć koncepcja Przemysłu 4.0 staje się coraz popularniejsza, także w Polsce, firmy wciąż stoją przed szeregiem wyzwań związanych z podnoszeniem efektywności przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa w magazynach. Jednym z nich jest kwestia transportu wewnętrznego. Wiele przedsiębiorstw w dużej mierze opiera się na wykorzystaniu wózków widłowych. Okazuje się jednak, że warunki lokalowe magazynów z dużą liczbą różnego rodzaju elementów, często komplikują kwestie związane z poruszaniem się wielu wózków. Doskonałym przykładem może być składowanie i transport wszelkiego rodzaju elementów długich. 

Tymczasem, istnieją rozwiązania, które mogą odpowiedzieć na te wyzwania. Mowa o zautomatyzowanych systemach magazynowych, jak np. BASIC Tower, połączonych z urządzeniami takimi jak suwnice czy podnośniki, które pozwalają na znacznie szybszy, a także bezpieczniejszy transport wewnętrzny. Automatyzacja może podnieść zarówno bezpieczeństwo pracy, jak i zminimalizować ryzyko uszkodzeń materiałów. Dzięki temu, jest także zabezpieczeniem przed ponoszeniem dodatkowych kosztów. Rozwiązania zautomatyzowane są bezkonkurencyjne w kontekście zachowania bezpieczeństwa – tak materiałów, jak i ludzi.

Nie uznajemy kompromisów w kwestii bezpieczeństwa. Regularnie przeprowadzamy testy z zakresu prewencji wypadkowej EN528, by zapewnić wysokie standardy bezpieczeństwa technicznego. Dbamy o to, by system magazynowy klienta spełniał wymagania wszystkich obowiązujących norm i wystawiamy odpowiedni certyfikat – podkreśla Paweł Zieliński, Area Sales Manager Eastern Europe w firmie Remmert.


Wygodniej i bez pomyłek


Jednak automatyzacja to nie tylko wsparcie w zakresie minimalizacji ewentualnych wypadków, ale także poprawa samego komfortu pracy. W magazynach mamy bowiem często do czynienia z ciężkimi i nieprzyjaznymi do sortowania elementami. Tymczasem, automatyczne systemy pozwalają wspierać pracowników w wykonywanych przez nich obowiązkach. Przykładowo, w zakładach zajmujących się obróbką blach, wycięte elementy mogą natychmiast trafiać w obszar sortowania, gdzie za pośrednictwem przenośnika taśmowego, takiego jak np. LoopFLEX, mogą być w wygodny sposób sortowane przez operatora. Regulacja wysokości taśmy zapewnia mu przyjazną dla pleców postawę ciała podczas całego procesu, a tym samym komfort pracy. Także rytm przesuwania materiałów może być regulowany, co optymalizuje sortowanie i ułatwia pracownikowi jego obowiązki, jednocześnie oszczędzając nawet do 35% czasu.

Myśląc o ułatwieniu pracy w magazynie, oprócz automatyzacji magazynowej, warto także postawić na odpowiednie oprogramowanie. Jego dobry wybór będzie stanowić wsparcie dla użytkowników, podczas sprawnej pracy łańcucha procesowego pomiędzy produkcją a logistyką, jednocześnie podnosząc bezpieczeństwo, tak ludzi, jak i maszyn. Nowoczesne systemy posiadają bowiem funkcje zarządzania dostępem, stąd żaden pracownik nie musi obawiać się popełnienia kosztownego błędu. Ponadto, skonstruowane w intuicyjny sposób oprogramowanie jest łatwe do wdrożenia i wymaga krótkiego czasu przeszkolenia. Dzięki niemu część obowiązków pracowników magazynowych stanie się o wiele prostsza w realizacji, a oni sami będą czuć się bezpiecznie. 

Z myślą o przyszłości


Bezpieczeństwo ma jeszcze jeden wymiar – serwisowy. Pracownicy nie powinni bowiem obawiać się, że maszyny, z którymi pracują na co dzień, mogą stanowić jakiekolwiek ryzyko. Dlatego wybierając partnera w zakresie instalacji automatyzacji, warto wybrać takiego, który w regularnych odstępach czasu przeprowadza proaktywne konserwacje urządzeń. 

W przypadku naszych rozwiązań, każdy komponent został skonstruowany tak, by można go było konserwować w prosty i szybki sposób. Serwisanci, mając regularnie pełen przegląd stanu urządzeń, mogą przygotować kompleksową analizę i ocenę dla każdego podzespołu. Na tej podstawie podejmują bezpośrednie działania lub zalecają modernizacje – mówi Paweł Zieliński. – Bezpieczeństwo zawsze będzie naszym priorytetem, tak w zakresie finansowym, dzięki zapewnianiu elastycznych rozwiązań dopasowanych do potrzeb zarówno małych, jak i dużych firm, jak i w zakresie zapewnienia komfortowych i przyjaznych warunków pracy każdemu pracownikowi magazynu.


#automatyzacja_produkcji, #systemy_magazynowania

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Wydajnie, ekonomicznie, z myślą o przyszłości

Wydajnie, ekonomicznie, z myślą o przyszłości

Zgodnie z mottem „We make material flow”, firma...

Smart Set Tools light – prosta i elastyczna produkcja okien i drzwi

Smart Set Tools light – prosta i elastyczna produkcja okien i drzwi

Firma Frezwid rozwija swój flagowy produkt – zestaw do...

Innowacyjna frezarka CNC do obróbki profili przed zgrzewaniem trafia na rynek

Innowacyjna frezarka CNC do obróbki profili przed zgrzewaniem trafia na rynek

DKV Service zapewnia, że wprowadza do sprzedaży...

STOLLAR SYSTEMY OKIENNE z Suwałk automatyzują się z URBAN POLSKA/SCHIRMER

STOLLAR SYSTEMY OKIENNE z Suwałk automatyzują się z URBAN POLSKA/SCHIRMER

Urban Polska nie zwalnia tempa i pod koniec kwietnia...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni