| Wyświetleń:3403

Wydajnie, ekonomicznie, z myślą o przyszłości

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Systemy Remmert do magazynowania profili okiennych

fot. Remmert

Systemy Remmert do magazynowania profili okiennych


Systemy Remmert do magazynowania profili okiennych

fot. Remmert

Systemy Remmert do magazynowania profili okiennych

Zgodnie z mottem „We make material flow”, firma Remmert dostarcza kompleksowe koncepcje przepływu materiału oraz inteligentne rozwiązania automatyzacyjne do składowania i logistyki blach oraz elementów długich, takich jak np. profile okienne. 


Remmert nie tylko gwarantuje optymalne zaopatrzenie w materiały, nawet przy niewielkiej powierzchni przechowywania, ale także zapewnia szybsze i bardziej wydajne procesy logistyczno-magazynowe. 

Rodzinne przedsiębiorstwo, jakim jest Remmert, od dziesięcioleci kształtuje rynek automatycznych systemów magazynowych jako doświadczony doradca, producent i dostawca. Każde rozwiązanie dostosowywane jest indywidualnie do procesów logistycznych klienta, kładąc szczególny nacisk na jakość i obsługę. Zaletą rozwiązań Remmert jest ich budowa – wystandaryzowane moduły umożliwiają precyzyjne dostosowanie procesu przepływu materiałów oraz rozbudowę instalacji w dowolnym momencie. Dodatkowo, systemy są całkowicie niezależne od producentów zewnętrznych maszyn obróbczych. Systemy Remmert są dzięki temu długoterminową i bezpieczną inwestycją dla całego cyklu przepływu materiałów. 

Automatyka Remmert w branży okiennej


Automatyzacja sposobu magazynowania może znacznie poprawić wydajność produkcji. Przykładowo, profile okienne zajmują dużo miejsca i są składowane w dużej ilości. Tymczasem Remmert pomaga maksymalnie wykorzystać wysokość pomieszczenia magazynowego za pomocą zautomatyzowanych systemów, takich jak Magazyn Komorowy, charakteryzujących się bardzo dużą gęstością składowania. 

Dzięki takim rozwiązaniom konfekcjonowanie profili okiennych pod różnorodne zamówienia staje się sprawniejsze. Oszczędność powierzchni magazynowej pozwala także na realne oszczędności finansowe. Te ostatnie wiążą się przede wszystkim z możliwością przechowywania wszystkich elementów w hali magazynowej – przykładowo, profile aluminiowe składowane poza nią, mogą zostać łatwo uszkodzone przez deszcz. Dzięki wykorzystaniu zautomatyzowanych systemów, tego typu zagrożenia mogą zostać wyeliminowane.

Oprogramowanie zwiększające wydajność


W optymalizacji magazynu pomaga także odpowiednie oprogramowanie. Zdarza się bowiem, że branża okienna, nie mając wystarczających możliwości kontrolowania procesów, nie wykorzystuje w pełni swoich mocy przerobowych. Instalacja oprogramowania, które przekazuje informacje o aktualnym stanie poszczególnych elementów to rozwiązanie, które w znacznym stopniu pomaga w organizacji przepływu materiału. 

Pakiet PRO WMS Enterprise od Remmert zawiera wszelkie funkcje do zarządzania stanami magazynowymi oraz przyjmowania i wydawania z magazynu. Dzięki zautomatyzowanej komunikacji, układnica regałowa dostarcza żądany materiał według aktualnego zlecenia. Tym samym różne maszyny do obróbki mogą być bezpośrednio połączone z magazynem, aby za pośrednictwem interfejsów danych wywoływać stamtąd materiał lub przyjmować części po obróbce. Dodatkowo oprogramowanie rejestruje wszelkie ruchy materiału na magazynie i gwarantuje precyzyjną dokumentację stanów magazynowych. Dzięki zaimplementowaniu PRO WMS Enterprise niemalże wszystkie etapy pracy manualnej mogą zostać wyeliminowane.

Profesjonalny serwis


Klienci, którzy korzystają z rozwiązań Remmert, mogą w każdej chwili polegać na kompleksowym serwisie. Zespół dostępny jest przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Ponadto polskojęzyczni serwisanci infolinii mają możliwość zdalnego dostępu do urządzeń Klienta. Jeśli nie uda się usunąć problemu w ten sposób, wtedy możliwie jak najszybciej, do Klienta wysyłany jest serwisant. 

Remmert w regularnych odstępach czasu przeprowadza także proaktywne konserwacje urządzeń, aby z wyprzedzeniem zapobiegać przestojom. Organizuje również szkolenia dla pracowników swoich Klientów, by mogli efektywnie obsługiwać maszyny. Błyskawiczne wsparcie, zarówno bezpośrednie, jak i zdalne, to filar portfolio usług Remmert. Bazując na szczegółowej analizie specyfiki i wymagań Klienta, firma wspólnie z nim opracowuje rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb, a następnie służy wsparciem serwisowym, by maksymalnie zwiększyć wydajność magazynu i produkcji.

#automatyzacja_produkcji, #systemy_magazynowania

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


O technologii Precision Line z Markiem Klimkiem, Prezesem Zarządu PREZ-MET

O technologii Precision Line z Markiem Klimkiem, Prezesem Zarządu PREZ-MET

PREZ-MET to polska firma o mocnej pozycji rynkowej w...

WEGOMA wprowadza do oferty 8-osiową temperówkę CNC pod uszczelkę

WEGOMA wprowadza do oferty 8-osiową temperówkę CNC pod uszczelkę

WEGOMA oferuje nowy typ maszyny, jaką jest temperówka...

WALDEMARO z nową, mobilną wersją strony www

WALDEMARO z nową, mobilną wersją strony www

WALDEMARO, dostawca narzędzi precyzyjnych do maszyn oraz...

Nowoczesny magazyn – na jaką automatyzację stawiają firmy z branży okiennej?

Nowoczesny magazyn – na jaką automatyzację stawiają firmy z branży okiennej?

Automatyzacja magazynowa pozwala przede wszystkim na...» Więcej na subportalu maszyny, obróbka powierzchni