| Wyświetleń:1330

BORGA – hale produkcyjne na kieszeń polskiego przedsiębiorcy

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Realizacja BORGA

fot. Borga | Realizacja BORGA

W teorii wybudowanie hali produkcyjnej powinno być proste od pierwszego rysunku projektowego do chwili przekazania kluczy do gotowego budynku. W praktyce bywa różnie. Rozmawiamy z Markiem Romikiem, Marketing Managerem w spółce Borga, jak skutecznie połączyć teorię z praktyką w kontekście budowy hal produkcyjnych

Panie Marku, może Pan powiedzieć coś więcej o firmie BORGA? W jaki sposób możecie wesprzeć producentów stolarki?

Większość przedsiębiorców zajmujących się produkcją okien boryka się z niedoborem powierzchni magazynowych oraz produkcyjnych. Aby się rozwijać i zwiększać udział w rynku, trzeba iść cały czas do przodu, rozbudowywać i modernizować park maszynowy. Pociąga to za sobą konieczność inwestycji w budynki, do których można wstawić linie produkcyjne. Budynki takie powinny być przede wszystkim właściwie dobrane rozmiarem i funkcjonalnością do aktualnych możliwości inwestora, szybkie w budowie oraz łatwe do rozbudowy i modernizacji, aby móc rosnąć wraz z rozwojem biznesu. Te wszystkie warunki spełniają nasze prefabrykowane hale stalowe. 


Czym wyróżnia się firma Borga i jej produkty?

Borga wywodzi się ze Szwecji, gdzie warunki klimatyczne są o wiele bardziej surowe niż w Polsce. Tam zdobywaliśmy pierwsze doświadczenie. Na rynku polskim jesteśmy obecni od ponad dwudziestu  lat. Wyróżnia nas na tle innych firm o podobny profilu fakt, że, jako jedna z niewielu firm w Polsce, odpowiadamy za cały proces realizacji. Po pierwsze mamy własne biuro projektowe umiejscowione w Gdyni, z kadrą inżynierów projektujących tylko dla nas, a więc znakomicie znających nasz system budowlany. Po drugie mamy własny zakład produkcyjny, w którym wytwarzamy ramy hali,  elementy konstrukcyjne oraz okładziny ścian i dachów z blach profilowanych. Nasze hale można łatwo poznać po ramach, gdyż, jako jedyni, wykorzystujemy unikalny środnik trapezowy – to rozwiązanie umożliwia obniżenie wagi całej konstrukcji bez zmniejszenia jej wytrzymałości, co z kolei pozwala ograniczyć koszty. Po trzecie mamy własne ekipy monterskie, które od lat stawiają nasze budynki. Te trzy elementy, wraz z profesjonalnym doradztwem naszych handlowców, już na początku drogi inwestora ku swojemu nowemu budynkowi czynią nas wyjątkowym i bardzo atrakcyjnym partnerem biznesowym. 


Reklama

Jak wygląda cały proces, od podjęcia decyzji o budowie/rozbudowie zakładu, do gotowej, oddanej do użytku konstrukcji?

Inwestor najczęściej zgłasza się do nas na etapie planowania inwestycji. Dopasowujemy się do jego potrzeb, a handlowcy proponują rozwiązania wykorzystane wcześniej przy innych realizacjach. Po podpisaniu umowy pomagamy w skompletowaniu dokumentacji niezbędnej do otrzymania pozwolenia na budowę – oczekiwanie na samo pozwolenie w całym procesie budowy trwa najdłużej. Zależnie od wielkości hali i obłożenia fabryki jesteśmy w stanie w ciągu kilku tygodni dostarczyć komponenty na plac budowy. Sama budowa zajmuje zazwyczaj 3-4 tygodnie – dłużej przy obiektach szczególnie skomplikowanych.  

Komponenty produkcyjne hal powstają w Polsce czy są dostarczane ze Szwecji?

Dział rozwoju mieści się w Szwecji, ale cała produkcja odbywa się w Polsce, w naszym zakładzie produkcyjnym w Górze Św. Małgorzaty koło Łęczycy. Umiejscowienie w centrum Polski, blisko skrzyżowania autostrad, pozwala nam optymalizować koszty transportu. Co więcej, to właśnie nasz zakład w Polsce produkcje ramy stalowe dla wszystkich rynków europejskich, na których jesteśmy obecni, również dla naszego macierzystego rynku szwedzkiego. 

Jak Pan trafił do firmy BORGA? Za co jest Pan odpowiedzialny?

Dziesięć  lat temu rozpocząłem pracę jako handlowiec odpowiedzialny za sprzedaż pokryć dachowych. Obecnie odpowiadam za wszelkie działania marketingowe firmy Borga na rynku polskim.  

#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!