| Wyświetleń:927

CoBouw o architekturze hal stalowych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Biuro w hali stalowej w LS Bedding Polska

fot. CoBouw Polska | Biuro w hali stalowej w LS Bedding Polska

Dynamicznie rozwijająca się firma potrzebuje elastycznej przestrzeni, która dopasuje się do jej potrzeb. Aby stworzyć ergonomiczne oraz estetyczne miejsce pracy, warto skorzystać z perspektyw, które otwiera przed inwestorem budowa hali stalowej.


Hale stalowe, łączące przestrzenie biurowo-socjalne oraz produkcyjne, magazynowe, logistyczne, stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnego budownictwa. Istota procesów technologicznych i przemysłowych, które odbywać się będą wewnątrz bryły budynku, stanowi punkt wyjścia dla stworzenia schematu funkcjonalno-przestrzennego jej wnętrza. Lekka konstrukcja hali wraz z prefabrykowanymi komponentami decyduje o krótkim czasie realizacji jej budowy. Ze względu na rytmiczny charakter struktury wewnętrznej hali, opartej na multiplikacji przęseł, plan funkcjonalny obiektu może być dowolny i dopasowany do lokalizacji inwestycji.

Współcześnie wyzwaniem okazuje się jednak projektowanie oraz budowanie wielkogabarytowych przestrzeni dla rozwoju przedsiębiorstw, które nie tylko charakteryzują się funkcjonalnością, lecz także realizują założenia estetyczne.

Architektura przemysłowa dawniej


Awangarda koncepcyjna i techniczna, realizowana poprzez formy architektoniczne, dawniej stanowiła manifest innowacyjnych poglądów, które podziwiał świat. Tworzenie imponujących pawilonów targowych w XIX wieku możliwe było dzięki wynalezieniu nowych metod obróbki stali. Zbudowany ówcześnie z żelaza i szkła Kryształowy Pałac dał początek myślenia o architekturze lekkiej i wytrzymałej jednocześnie, czego kontynuacją są współcześnie hale stalowe.

Tworzenie obiektów przemysłowych, także dziś, powinno wpisywać się w zrównoważoną i przemyślaną wizję architektury, która harmonizuje z otoczeniem. Firma CoBouw, oferująca nowoczesne rozwiązania biurowe w halach stalowych, powyższe poglądy wdraża do licznych realizacji, podkreślając rolę świadomego tworzenia i wpisywania obiektów w kontekst przestrzenny.

Cechy współczesnej hali stalowej


Warto zatem zwrócić uwagę na spójność architektury hal stalowych. Zwarta część budynku, będąca zazwyczaj przestrzenią magazynową lub produkcyjną, równoważona jest przez formę wizualnie lekką, często z elementami ażurowymi czy transparentnymi, stanowiącą strefę biurową. Reprezentacyjny charakter fasady, łączący finezyjne rytmy, akcenty i dominanty architektoniczne, stanowi prestiżową wizytówkę przedsiębiorstwa. Istotne są także materiały wykończeniowe, które tworzą niepowtarzalny charakter bryły.

Współczesna architektura oferuje wiele interesujących i nieoczywistych rozwiązań elewacyjnych. Fasada budynku przemysłowego również może nadawać obiektowi wyjątkowego stylu. Niejednokrotnie stosuje się zabieg gry kolorami, wyróżniające elementy, takie jak ozdobne portale i wielkogabarytowe przeszklenia, a także zestawianie materiałów, które nadają oryginalnego designu – podkreśla Aldona Amsing z firmy CoBouw.


Indywidualne preferencje inwestorów


Rozpoznanie potrzeb i preferencji klienta stanowi podstawę do stworzenia każdego projektu. Tworząc ergonomiczne i ekonomiczne rozwiązania dla rozwoju przedsiębiorstw, warto złożyć realizację kreującego wizerunek firmy przedsięwzięcia w doświadczone ręce.

Proces projektowania poprzedza analiza potrzeb inwestora oraz funkcji i przeznaczenia przyszłego obiektu. Na tej podstawie tworzony jest projekt koncepcyjny hali i często również wizualizacja 3D, która pozwala na dokładne przedstawianie Inwestorowi designu planowanej inwestycji – podkreśla Aldona Amsing z firmy CoBouw.


Jakość architektury wizytówką przedsiębiorstwa


Chcąc wzbogacić tworzoną przestrzeń pracy o miejsce prezentacji i promocji produktu, technologii czy idei firmy, warto skorzystać z rozwiązań, jakie daje hala stalowa. Możliwość wydzielenia w hali przestrzeni biurowej pozwala na zaaranżowanie różnorodnych stref pracy. Dzięki temu zyskujemy przestrzeń nie tylko funkcjonalną i estetyczną, ale również dopasowaną do potrzeb pracowników.

źródło: www.magazif.com
#hale_stalowe, #konstrukcje_hal

Zainteresowany? Poproś o ofertę!