| Wyświetleń:983

Gdy trwa to zbyt długo… ISO-TOP CLEANEX dla przyśpieszenia rozprężania taśm uszczelniających

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Kto regularnie pracuje z impregnowanymi, wstępnie sprężonymi taśmami uszczelniającymi fugi z pianek PUR, ten wie, że proces rozprężania ściśle zależy od mikroklimatu otoczenia oraz temperatury własnej taśm. Za pomocą ISO-TOP CLEANEX można znacząco wpłynąć na proces rozprężania i wyraźnie czasowo go skrócić.

Przy wysokich temperaturach oraz dużej wilgotności powietrza impregnowane i wstępnie sprężone wielofunkcyjne taśmy uszczelniające PUR z reguły rozprężają się wystarczająco szybko. Gdy temperatury spadną poniżej +15°C, proces rozprężenia zaczyna zwalniać. Przy temperaturach przetwarzania poniżej +5°C taśmy rozprężają się ekstremalnie wolno, co może prowadzić do zbyt długich czasów oczekiwania i niechcianych opóźnień w montażu okien.

Aby temu zapobiec, najczęściej próbuje się podwyższenia temperatury taśmy. Znanymi metodami są podgrzewanie taśm uszczelniających PUR suszarką przemysłową lub natryskiwanie ciepłą wodą, aby zapewnić szybkie zamknięcie fugi. Jednakże oba te warianty mają znaczące wady. Zastosowane suszarki przemysłowe powinny być wyposażone w cyfrowe ustawienie temperatury, ponieważ przy przekroczeniu temperatury +80°C istnieje zagrożenie uszkodzenia wstępnie sprężonej taśmy uszczelniającej. Zresztą pomimo suszarki rozprężanie wymaga bardzo długiego czasu i musi być przeprowadzane odcinkowo. Aby przyspieszyć proces za pomocą sprayu wodnego, niezbędna jest ciepła woda, która na budowie jest często niedostępna. Ponadto temperatura konstrukcji muru nie powinna być niższa niż +5°C.

W praktyce ukazuje się coraz częściej, że obie metody tylko w sposób ograniczony prowadzą do przyspieszenia rozprężania, względnie mogą być stosowane z ostrożnością oraz w wielu przypadkach nie następuje oczekiwana oszczędność czasu. Znacznie lepiej, mniej skomplikowanie oraz bardziej niezawodnie funkcjonuje na wpływ procesu rozprężenia przyśpieszacz rozprężania ISO-TOP CLEANEX, ponieważ może on być stosowany szybko i efektywnie niezależnie od temperatury konstrukcji muru oraz od temperatur zewnętrznych, a nawet w temperaturach ujemnych.

Powierzchnia taśm uszczelniających PUR spryskiwana jest bezpośrednio po montażu mgiełką natryskową. Ważne jest, aby w czasie spryskiwania ruch wykonywany był płynnie oraz bez zatrzymywania. W celu ochrony powierzchni przyległych elementów budowlanych i powierzchni ścian, powinny one zostać zakryte lub zaklejone. Bezpośrednio po naniesieniu mgiełki natryskowej rozpoczyna się rozprężanie taśm uszczelniających fugi. Za pomocą tej zalety montażowej ISO-TOP CLEANEX ułatwia pracę przetwarzającym na budowie przede wszystkim w zimnych porach roku. 

Poza funkcją przyspieszacza rozprężania ISO-TOP CLEANEX może być także stosowany do wewnętrznego czyszczenia pistoletów do pianek natryskowych PUR oraz usuwania zanieczyszczeń PUR z różnych powierzchni metalowych, tworzyw sztucznych oraz drewnianych. Więcej informacji o ISO-TOP CLEANEX znajdą Państwo na stronie www.iso-chemie.pl 

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ISO-Chemie GmbH

D-7343 Aalen, Germany
Röntgenstrasse 12
tel.: +4915142612977
tel.: +48718810048
Fax: +48718810049
e-mail: info@iso-chemie.pl
https://iso-chemie.pl/Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Rozmowa z Pawłem Janusem, prezesem spółki Janus...

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

illbruck to marka z ponad 60-letnią tradycją klejenia i...

Związek POiD napędza rozwój branży

Związek POiD napędza rozwój branży

Związek POiD wraz z Partnerami kampanii „DOBRY...

Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Prawidłowy montaż okien i drzwi nie jest zadaniem...» Więcej na subportalu montaż