ROZWIŃ ⇩ ZWIŃ ⇧
| Wyświetleń:1146

Okienne podpory montażowe OKNOBEST ze śrubą dociskową

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

OKNOBEST wprowadza nowe rozwiązanie dotyczące podpór montażowych

fot. OKNOBEST | OKNOBEST wprowadza nowe rozwiązanie dotyczące podpór montażowych

Nie spoczywając na laurach, z myślą o obecnych i przyszłych klientach, OKNOBEST wprowadza nowe rozwiązanie dotyczące podpór montażowych, jakim jest śruba dociskowa (kontrująca).

Idea polega na tym, że w podporze montażowej znajduje się nagwintowany otwór pod śrubę dociskową zakończoną stożkiem. Co to zmienia? To nam wytłumaczy Aneta Włodkowska, właścicielka OKNOBEST.

Takie rozwiązanie usprawni montaż, gdyż podczas stawiania okna w pion dolna podstawa nie będzie wypadać, jeżeli śruba będzie lekko przyłapana. Zapobiegnie to także rozkręcaniu podpory przez osoby trzecie. Co jednak najważniejsze, po zakończonym montażu usztywni całkowicie podporę. Śrubę dokręcamy kluczem imbusowym 2,5 – jest ona zakończona stożkiem, który świetnie dopasowuje się do gwintu, usztywniając maksymalnie element połączony z ramą okna. Słyszeliśmy nieraz od klientów, którzy nie byli przekonani do podpór tylko dlatego, że występował luz pomiędzy rurką a gwintem, i przy większym rozkręceniu elementu rama okna się ruszała. Nasz docisk w podporze zmniejszy to w znacznym stopniu.

Prawda jest taka, że nadchodzi lub już nadeszła era domów pasywnych i inwestorzy nie szczędzą środków na dobrą i grubą izolacją budynków. Tak więc nikogo nie dziwi przestrzeń rzędu 20-30 cm pomiędzy betonem a dolną częścią balkonu, pozostawione na posadzkę wraz z izolacją. Tak więc na poszerzenia przy tak dużych dystansach wydamy krocie, gdzie podpory montażowe stosowane zamiast cegieł i innych niestabilnych podparć stanowią ich idealne zastąpienie.

Przybliżę Państwu jak cenowo wygląda montaż na podporach w stosunku do poszerzeń, przy oknie balkonowym o szerokości 180 cm, zakładając, że zostanie podniesione na wysokość 25 cm:

» na 4 sztuki podpór wydamy od 40 do 50 zł netto (plus ewentualnie koszty styroduru i pianki);
» na 9 metrów poszerzenia wydamy od 250 do 300 zł w zależności od rodzaju profilu.

Przy mniejszym dystansie pomiędzy balkonem a betonem różnica cenowa się zmniejszy, jednakże podpory i tak będą kilkukrotnie tańsze. Dysponujemy innowacyjnymi rozwiązaniami jeżeli chodzi o podparcia stolarki otworowej, takie jak podpory SOLID, o których był już artykuł w serwisie oknonet.pl (przeczytaj) i które cieszą się coraz większą popularnością.

Wkrótce przedstawimy ofertę na podpory pod okna przesuwne typu HS. Jeżeli chodzi o zwykłe podpory to znacząco podnieśliśmy ich jakość poprzez grubszy płaskownik (5 mm), grubszą rurkę, a śruba dociskowa (oferowana za dopłatą) jest naszą wisienką na torcie. Trzymając się naszego motta  "…aby lepiej się pracowało".

#podpory, #montaż, #

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY