heicko Polska – dostawca niemieckich artykułów złącznych i montażowych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Firma Heicko zaliczana jest do wiodących producentów i dostawców niemieckich artykułów złącznych i montażowych w branży budownictwa okiennego. Przedsiębiorstwo od ponad 40 lat oferuje na rynku swoje produkty, a swoje przedstawicielstwo w Polsce ma od roku 2004. Rozmawiamy z Panią Kamilą Szmatołą, Koordynatorem Biura w Polsce. 

Jakie były początki marki heicko w Polsce?

Pierwsze kroki na naszym rynku były stawiane już w 2004 roku. Badaliśmy rynek, wtedy to zaczęliśmy wprowadzać produkty heicko do Polski – m.in. podpory montażowe, jako pierwsza firma w Polsce. Wtedy był na nie tzw „wielki boom”. Oczywiście ten produkt nadal jest w powszechnym użytku i cieszy się popularnością. W 2005 roku otworzyliśmy biuro w Jaworznie, a w ciągu roku doszedł do tego magazyn – i tak powstało heicko Polska. Zostaliśmy bardzo dobrze przyjęci na rynku, co zawdzięczamy w głównej mierze jakości naszych produktów. Firmy były bardzo zaskoczone ich wysoką jakością, dzięki temu udało się nam zdobyć bardzo duże grono klientów zarówno w Polsce, jak i za granicą. 

Heicko miało siedzibę w Jaworznie do 2014 roku, następnie postanowiliśmy przenieść się do Zabrza. Od tego czasu zaczęliśmy przechodzić duże zmiany, zmieniliśmy cały proces technologiczny. Opracowaliśmy dużo nowości w zakresie asortymentu, m.in. ocynk TopSilver800, który zapewnia maksymalną ochronę przed rdzą. Postawiliśmy na nowoczesność. W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie naszymi produktami, w lutym tego roku otworzyliśmy nowy magazyn. Pozwoliło nam to na opracowanie jeszcze niższych cen oraz lepszych warunków handlowych. Dzięki temu zyskaliśmy ogromne grono nowych klientów, a ci, którzy współpracowali z nami wcześniej, bardzo dobrze zareagowali na takie zmiany. Obecnie heicko Polska obsługuje ponad 1000 klientów w Polsce i za granicą.

Jaki asortyment z waszej oferty dedykowany jest branży stolarki otworowej?

Zaopatrywanie firm z branży stolarki otworowej to nasza główna misja, dlatego też główną częścią naszego asortymentu są produkty dedykowane tej gałęzi rynku. W swojej ofercie posiadamy ponad 11 000 artykułów, m.in. wkręty, śruby, blachowkręty, kotwy, podpory, dyble, narzędzia (groty, wiertła, łopatki) oraz wiele więcej. Co ciekawe, mamy też chemię budowlaną, elektrotechnikę czy automatykę. Te trzy ostatnie kategorie są ostatnio bardzo popularne u nas. Jak widać mamy naprawdę szeroki wachlarz asortymentu i, co najważniejsze, każdy z nich jest produkowany z zachowaniem jak najlepszej jakości.

Dlaczego warto wybrać artykuły złączne i montażowe marki heicko?

Klienci wybierają nasze produkty ze względu na jakość naszych wyrobów. Każdy produkt z naszego asortymentu cechuje się nadzwyczajną jakością. Specjalna produkcja, opatentowana przez nas technologia ocynku Top Silver czy też selekcja pozwala nam na dostarczanie produktów sprawdzonych zarówno przez nas, jak i naszych klientów. Oczywiście ważnym czynnikiem jest również cena. Wartości, które ustalamy, przekładają się na jakość. Ciągle reagujemy na wahania rynkowe i dostosowujemy ceny tak, aby były one jak najbardziej atrakcyjne. 

Dla klienta również bardzo ważnym czynnikiem jest dostępność produktu. Z doświadczenia wiem, że dostawcy mają czasami z tym problem. U nas wygląda to inaczej, nasz magazyn w Zabrzu oraz magazyn centralny są wypełnione po brzegi. Wszystko po to, aby być gotowym na każde możliwe wyzwanie. Staramy się by każdy towar był zawsze dostępny „od ręki”.

Czy w ostatnim czasie wprowadziliście jakieś nowości, ciekawostki, o których producenci mogliby nie wiedzieć?

Oczywiście, ciągle staramy się wprowadzać coś nowego. Nie boimy się nowości. Niedawno wprowadziliśmy zmodernizowaną wersję naszego sklepu internetowego heicko24.pl. Dodaliśmy dużo nowych artykułów, obniżyliśmy ceny oraz skróciliśmy czas dostawy. Klienci bardzo często korzystają z naszego sklepu ze względu na rabaty, gdyż praktycznie ciągle mamy promocje czy specjalne okazje. Od uruchomienia sklepu nie minęło wiele czasu, a już sprzedaż za pośrednictwem tej platformy zwiększyła się o ponad 70%. Również otwarcie strony na Facebooku nam pomogło – klienci lubią być na bieżąco z promocjami, dlatego też wybraliśmy te medium. Nowości pojawiły się również w naszym asortymencie – do naszej oferty dołączyły wkręty montażowe z łbem soczewkowym. 

Czy materiały złączne i montażowe ewoluują wraz z rozwojem stolarki otworowej?

Jak najbardziej, przykładem mogą być wkręty montażowe. Długie rozmiary tych wkrętów są coraz rzadziej używane, gdyż zastępuje je nowa technologia. W naszym kraju jeszcze się ich używa, ale na zachodzie są coraz mniej spotykane. Nasza firma nie boi się nowej technologii – w 2004 roku wprowadziliśmy jako pierwsi podpory montażowe, mimo że istniało bardzo duże ryzyko, że produkt się nie przyjmie. Stało się jednak inaczej i w tym wypadku staliśmy się trendseterem. 

Jakie macie plany na najbliższe miesiące? 

W planach mamy wypuszczenie nowej oferty z asortymentem dla monterów, która zawierać będzie nowe produkty oraz niższe ceny. W związku z dużym zainteresowaniem oraz rozrostem planujemy otworzyć sklepy partnerskie. Planujemy dotyczą ternu Polski oraz zagranicy. Jesienią wprowadzimy także nowe produkty dedykowane innej branży, lecz powiązanej ze stolarką. Bardzo rozrósł się nam dział elektronarzędzi oraz automatyki. Planujemy wprowadzić produkty z tego działu do szerokiego grona odbiorców. Jak wspominałam na początku, nie boimy się zmian i ciągle ulepszamy nasze usługi tak, aby być jak najbardziej wygodnym dla klienta. W ostatnich dwóch latach dużo się u nas zmieniło, a nasi klienci są z tego bardzo zadowoleni. Cały czas zdobywamy nowych i cieszymy się zaufaniem na rynku. Staramy się by wszystko stało na jak największym poziomie.

#materialy_zloczne, #materialy_montazowe, #montaz_stolarki, #heicko

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Montaż okien i drzwi HST przy użyciu ECO-TERM

Montaż okien i drzwi HST przy użyciu ECO-TERM

Coraz więcej profesjonalistów wykorzystuje w...

L-THERM – nowa podwalina do ciepłego montażu okien w warstwie ocieplenia

L-THERM – nowa podwalina do ciepłego montażu okien w warstwie ocieplenia

Nowa podwalina L-THERM stosowana może być zamiennie z...

Mocowanie okien w ścianie Porotherm o grubości 25 cm

Mocowanie okien w ścianie Porotherm o grubości 25 cm

tremco illbruck i Wienerberger dzielą się wiedzą na...

Klimas Wkręt-met powiększa firmową flotę

Klimas Wkręt-met powiększa firmową flotę

Klimas Wkręt-met, producent technik zamocowań,...

Sprawdzamy okna i drzwi przed zimą

Sprawdzamy okna i drzwi przed zimą

Dokładne sprawdzenie i zabezpieczenie stolarki otworowej...» Więcej na subportalu montaż