| Wyświetleń:343

ISO-Chemie z Aalen podejmuje ekologiczną inicjatywę

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Peter Weis prezentuje ule, które stanęły na zielonym dachu siedziby firmy ISO-Chemie.

fot. ISO-Chemie

Peter Weis prezentuje ule, które stanęły na zielonym dachu siedziby firmy ISO-Chemie.


Zarząd firmy, Josef Deiß i dr Martin J. Deiß, przed nowo założonymi obiektami, hotelem dla owadów i dziką łąką

fot. ISO-Chemie

Zarząd firmy, Josef Deiß i dr Martin J. Deiß, przed nowo założonymi obiektami, hotelem dla owadów i dziką łąką

Przedsiębiorstwo rodzinne ISO-Chemie rozpoczęło ekologiczną ofensywę, o czym poinformowano w siedzibie firmy, w niemieckim Aalen. Firma produkująca pianki techniczne i energooszczędne systemy uszczelnień dla budynków zaprezentowała pakiet podjętych przez siebie, proekologicznych działań. Ich celem jest ochrona zagrożonych owadów, szczególnie pszczół, oraz promocja ochrony gatunków i bioróżnorodności.


Właściciele firmy ISO-Chemie, Josef Deiß i dr Martin Deiß, uczynili z podjętej inicjatywy zadanie dla kierownictwa i zainaugurowali szereg proekologicznych działań. Istotnego wsparcia udzielił im przy tym personel przedsiębiorstwa, obejmując patronat nad wieloma ekologicznymi projektami realizowanymi w siedzibie firmy. 

Dr Martin Deiß, prezes ISO-Chemie, powiedział: Wraz z podjętą przez nas inicjatywą bierzemy na siebie w sposób całkowicie pragmatyczny odpowiedzialność za życie przyszłych generacji. Położyliśmy przy tym nacisk na ochronę zagrożonych owadów. – Hotel dla owadów i dzikie łąki, które założyliśmy, mają pomóc owadom się rozmnażać i być źródłem pożywienia dla pszczół samotnic. Na zielonym dachu naszego firmowego budynku przy Röntgenstraße urządziliśmy pasiekę, nad którą patronat objął dyrektor ds. rozwoju, który pracuje również jako pszczelarz.


Od czasu powstania ISO-Chemie przed ponad 40 laty firma angażuje się w odpowiedzialne współistnienie z ludźmi i naturą. Wszystkie materiały i technologie stosowane do produkcji energooszczędnych systemów uszczelnień są sprawdzane pod kątem nieszkodliwości dla środowiska i zrównoważonego rozwoju.

Firma ISO-Chemie bardzo wcześnie otrzymała certyfikat zgodności z międzynarodową normą zarządzania środowiskowego ISO 14001. System zarządzania środowiskowego polega na dobrowolnych działaniach przedsiębiorstw, mających na celu ciągłą poprawę sytuacji w zakresie ochrony środowiska. Jako jeden z czołowych producentów uszczelnień budowlanych, firma ISO-Chemie rozumie konieczność ciągłej redukcji zużycia energii i emisji CO2 nie tylko w odniesieniu do produkcji, ale i administracji. 

Dr Martin J. Deiß: Firma ISO-Chemie wprowadziła na rynek szereg energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań w zakresie uszczelnień, które po zastosowaniu w budynkach korzystnie wpłynęły na ich bilans energetyczny. Wszyscy razem przyczyniacie się do tego, że dzięki naszym uszczelnieniom zużycie energii w budynkach i innych obiektach jest znacząco redukowane.


Lwia część uszczelnień oferowanych przez ISO-Chemie opatrzona jest renomowanym znakiem GEV, przyznawanym tylko „wyjątkowo niskoemisyjnym“ produktom. Dzięki temu zarówno wykonawcy robót budowlanych, jak i inwestorzy mają pewność, że produkty te nie emitują do otoczenia żadnych niebezpiecznych substancji. Firma opracowała ponadto Deklarację ws. Produktów Ekologicznych, EPD (Environmental Product Declaration), obejmującą cały produkowany asortyment. Deklaracja EPD zawiera m.in. obszerny bilans skutków, jakie w środowisku wywołuje działalność produkcyjna. Ponadto informuje ona jej korzystnym wpływie na zużycie energii, a dzięki temu na ekobilans budynków.

#montaz_stolarki, #cieply_montaz, #uszczelnienia_okienne

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ISO-Chemie GmbH

D-7343 Aalen, Germany
Röntgenstrasse 12
tel.: +4915142612977
tel.: +48718810048
Fax: +48718810049
e-mail: info@iso-chemie.pl
https://iso-chemie.pl/Montaż, izolacja i uszczelnianie z pianami montażowymi Perfect Seal marki Bostik

Montaż, izolacja i uszczelnianie z pianami montażowymi Perfect Seal marki Bostik

Bostik Perfect Seal to rodzina produktów do szybkich,...

Wymiana okien – jakie daje korzyści?

Wymiana okien – jakie daje korzyści?

Warto docenić możliwości, jakie mamy obecnie w...

Tymczasowa folia ochronna w płynie Vi-Pro® LIQUID FOIL

Tymczasowa folia ochronna w płynie Vi-Pro® LIQUID FOIL

Vi-Pro® LIQUID FOIL jest powłoką na bazie wodnej...

Jak wyglądają dane odnośnie wymiany stolarki w programie Czyste Powietrze?

Jak wyglądają dane odnośnie wymiany stolarki w programie Czyste Powietrze?

NFOŚiGW, który sprawuje patronat honorowy nad programem...» Więcej na subportalu montaż