| Wyświetleń:1393

Grupa MAGNUM – nowoczesna hurtownia z ambasadorem Dobrego Montażu u steru

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Tadeusz Romański z MAGNUM

fot. GrupaMAGNUM

Tadeusz Romański z MAGNUM


Tadeusz Romański Ambasadorem DOBREGO MONTAŻU

fot. POiD

Tadeusz Romański Ambasadorem DOBREGO MONTAŻU

Kampania DOBRY MONTAŻ przedstawiła niedawno nowego ambasadora swojego programu, którym stał się Pan Tadeusz Romański, który od pond 18 lat związany jest z branżą okienną.


Pan Tadeusz między innymi przez ponad 11 lat był przedstawicielem handlowym budującym rynek zbytu dla jednego z większych producentów stolarki otworowej na rynku, prowadził też salon okienny, a obecnie Sklep.GrupaMAGNUM.eu, czyli nowoczesną hurtownię, gdzie produkty są jedynie tłem dla tego, czym naprawdę się zajmuje.

Pan Tadeusz Romański, pracując z dealerami zauważył, że nie są oni przygotowani na zmiany, jakie zachodzą w branży. Nowe przepisy budowlane oraz coraz większe, a przez to i cięższe okna stają się dla niejednej firmy problemem, z którym nie potrafią sobie poradzić. Do tego dochodzi wszystkim znany problem z brakiem ludzi do pracy, nie wspominając już o wykwalifikowanych montażystach.

Prowadząc salon okien zaopatrywałem się w kilku hurtowniach i doświadczałem przykrej sytuacji, że nikt nie był zainteresowany, aby mnie edukować i pomóc w dobraniu potrzebnych materiałów. Jeśli wiedziałem, czego potrzebuję, to oczywiście mi to sprzedano. Zrozumiałem wtedy, że inne firmy sprzedające stolarkę mają ten sam problem, co ja, czyli nie mają łatwego dostępu do wiedzy – było to jakieś 5 lat temu. Wtedy też została założona nasza hurtownia – inna niż wszystkie – bo koncentrujemy się na pomocy i edukacji, a produkty stają się tylko tłem dla naszej działalności – tłumaczy Tadeusz Romański.


Od kliku lat Pan Tadeusz organizuje szkolenia, gdzie dzieli się swoją wiedzą, nie tylko tą książkową, lecz także praktyczną, opartą o doświadczenia i zdrowy rozsądek. 

Każdy producent chwali swój produkt i robiąc szkolenia koncentruje się tylko na nim. My, jako multi-hurtownia, pokazujemy zalety każdego rozwiązania, ale zwracamy szczególną uwagę na przekaz informacji – jak należy go stosować, aby uniknąć błędów montażowych i nie utrudniać pracy kolejnym wykonawcom. Mówimy też o problemach, z jakimi mogą się spotkać montażyści podczas jego stosowania. Pomoc innym stała się naszą pasją, mamy wiele pomysłów, które systematycznie wdrażamy, aby ułatwić życie innym dealerom – dodaje Tadeusz Romański. 


Pan Tadeusz jest również założycielem grupy na FB pokazującej wadliwe montaże "Fuszerki montażu okien - ku przestrodze dla innych". Na podstawie zamieszczanych tam zdjęć z opisami grupa postawiła sobie za cel podnosić świadomość nie tylko w branży, ale też wśród inwestorów, którzy zaczynają rozumieć że dobry montaż jest inwestycją wartą swoich pieniędzy. Obecnie jest coraz mniej firm wykonujących niewłaściwie montaże, więc aby pomóc w promocji tych znających się na sztuce, założono kolejna grupę FB, promująca te firmy "Dobre montaże stolarki - Polecane Firmy, dyskusje i fachowe porady". Uruchomiono również projekt cyklicznych szkoleń otwartych, które będą się odbywały w całym kraju, co miesiąc, w pierwszą lub drugą sobotę miesiąca. W ten sposób organizatorzy chcą jeszcze bardziej ułatwić dostęp do podstaw montażu i zaprezentować najnowsze technologie – zwłaszcza te dotyczące wymogów ciepłego montażu w warstwie izolacji.

Współpracujemy z wieloma wiodącymi producentami i to od nich czerpiemy nieustannie wiedzę o tych produktach, a doświadczenia nabieramy wspólnie z zaprzyjaźnionymi firmami, gdzie wymieniamy się doświadczeniami. Często podczas szkoleń możemy się dowiedzieć więcej od montażystów stosujących już jakieś produkty niż od samych producentów, oczywiście po zweryfikowaniu tych doświadczeń przekazujemy je kolejnym uczestnikom, aby wszystkim nam w branży żyło się łatwiej – tłumaczy Tadeusz Romański. 


Na początku tego roku Grupa MAGNUM zakupiła manipulator Smartlift SL 608, aby go wypożyczać lub świadczyć usługi, bo firma zdaje sobie sprawę, że małych firm nie stać na zakup takiego sprzętu, a montażyści już nie chcą dźwigać ciężkich okien i, nareszcie, zaczynają szanować swoje zdrowie.

Rozmawiając z naszymi partnerami, staramy się pytać, jakie mają problemy, i w ten sposób szukamy rozwiązań, którymi np. jest podwalina z klinarytu z podparciem szyny jezdnej do systemów PSK – produkt został wymyślony w naszej firmie i jest produkowany dla nas przez firmę KLINAR; kolejny produkt to poszerzenie górne pod roletę też wykonane z Klinarytu, ale to co jest w nim unikalne, to – oprócz dobrej izolacyjności – patent polegający na specjalnym podcięciu służący do zapięcia pleców rolety w rant okna, co usztywnia całą puszkę – tłumaczy Tadeusz Romański. 

 
#montaz_stolarki, #materialy_montazowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!