| Wyświetleń:2841

Dyrektywa UE ws. Charakterystyki energetycznej budynków: produkty ISO-Chemie dobrą inwestycją w przyszłość

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

System montażowy w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej ISO-TOP WINFRAMER TYP 1 oraz wielofunkcyjna taśma uszczelniająca fugi ISO-BLOCO ONE spełniają wymogi dyrektyw budowlanych UE.

fot. ISO-Chemie

System montażowy w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej ISO-TOP WINFRAMER TYP 1 oraz wielofunkcyjna taśma uszczelniająca fugi ISO-BLOCO ONE spełniają wymogi dyrektyw budowlanych UE.


Produkty ISO-Chemie już dziś dostarczają projektantom i wykonawcom energetyczne i zrównoważone ekologiczne rozwiązania, spełniające wymagania aktualnie obowiązującej "Europejskiej dyrektywy ws. charakterystyki energetycznej budynków" (Energy Performance of Buildings Directive, EPBD).


Nowa dyrektywa UE ws. nowo budowanych obiektów od 2021 roku


Zbiór unijnych przepisów o nazwie „Dyrektywa 2010/31/UE“, przyjęty przez Parlament Europejski 19 maja 2019, zaostrza dotychczasową dyrektywę ws. charakterystyki energetycznej budynków w zakresie wymagań wobec nowo budowanych obiektów. Ma to związek z tym, że 40 procent całej energii zużywanej w krajach uprzemysłowionych idzie na ogrzewanie, względnie chłodzenie budynków. Zaktualizowana dyrektywa Unii Europejskiej powinna zaradzić tej sytuacji i wytyczyć kierunek trwałej poprawy efektywności energetycznej budynków.

„Europejska dyrektywa ws. charakterystyki energetycznej budynków“ (Energy Performance of Buildings Directive, EPBD), obowiązująca we wszystkich państwach UE, zakłada, że od 2021 roku wszystkie nowo budowane obiekty muszą spełniać standardy "domu niskoenergetycznego". W przypadku budynków realizowanych przez inwestorów publicznych przepisy te obowiązują już od 1 stycznia 2019. Starsze obiekty, dla których i tak zaplanowano większe roboty remontowe, również muszą przejść odpowiednią adaptację.

Czym jest "dom niskoenergetyczny"?


UE nie definiuje precyzyjnie pojęcia "domu niskoenergetycznego". W tłumaczeniu oryginalnego dokumentu czytamy: Prawie zerowe lub bardzo niskie zapotrzebowanie energetyczne powinno być w istotnej części pokryte przez energię z odnawialnych źródeł, w tym energię ze źródeł odnawialnych, wytwarzaną na miejscu lub w pobliżu. Tak zwany „Nearly-Zero-Energy Buildings, czyli budynki o niemal zerowym zapotrzebowaniu energetycznym, będą zatem nowym standardem w Unii Europejskiej od 2021 roku.

Produkty zgodne z dyrektywą UE ws. charakterystyki energetycznej budynków


ISO-Chemie, jako producent wydajnych energetycznie oraz zrównoważonych ekologicznie rozwiązań uszczelnień, zobowiązał się stale poprawiać ich jakość w zakresie oddziaływania na środowisko. Ze względu na to wiele produktów już dziś odpowiada przyszłym standardom, spełniając nie tylko wymogi rozporządzenia EnEV, ale i nowej dyrektywy UE ws. charakterystyki energetycznej budynków.

Wielofunkcyjne taśmy uszczelniające ISO-BLOCO HYBRATEC oraz ISO-BLOCO ONE sprawiają dzięki swojej absolutnej szczelności powietrznej (współczynnik a wynoszący 0,00 m³/[h·m·(daPa)n]), że niekontrolowane konwekcyjne straty ciepła i lub przeciągi przez fugi okienne nie odgrywają już żadnej roli. 

Systemy do montażu w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej gwarantują, dzięki materiałom o odpowiednich właściwościach termoizolacyjnych i zoptymalizowanemu sposobowi zabudowy w zewnętrznej płaszczyźnie izolacji cieplnej, optymalny rozkład izoterm. Prowadzi to do redukcji konstrukcyjnych mostków cieplnych, zapewniając cieplejszą powierzchnię ścian wewnętrznych. Dzięki instalacji przed ścianą domu zyski ciepła z energii słonecznej zapewniają dalszą poprawę bilansu energetycznego.

Dowiedz się więcej o zaletach zrównoważonych ekologicznie i rozwiązań uszczelniających z EPDM i systemów montażowych w zewnętrznej warstwie izolacji cieplnej na ISO-Chemie stronie internetowej: www.iso-chemie.pl

#montaz_stolarki, #cieply_montaz, #uszczelnienia_okienne

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ISO-Chemie GmbH

D-7343 Aalen, Germany
Röntgenstrasse 12
tel.: +4915142612977
tel.: +48718810048
Fax: +48718810049
e-mail: info@iso-chemie.pl
https://iso-chemie.pl/Wymień stolarkę z dobrym montażem

Wymień stolarkę z dobrym montażem

Szacunki wskazują, że w Polsce co najmniej 3 300 000...

Termomodernizacja we właściwej kolejności

Termomodernizacja we właściwej kolejności

Związek POiD wraz z Partnerami, po raz kolejny angażuje...

Pianka poliuretanowa – niby banalna, a jednak...

Pianka poliuretanowa – niby banalna, a jednak...

Kiedy spacerujesz, prowadzisz samochód, śpisz czy...

Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Rozmowa z Pawłem Janusem, prezesem spółki Janus...

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

illbruck to marka z ponad 60-letnią tradycją klejenia i...» Więcej na subportalu montaż