| Wyświetleń:3262

Nowa zieleń jest niebieska – zrównoważone uszczelnienia okien za pomocą BLUE LINE

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Zrównoważone uszczelnianie okna za pomocą folii na bazie naturalnych składników.

fot. ISO-Chemie

Zrównoważone uszczelnianie okna za pomocą folii na bazie naturalnych składników.


U specjalisty od uszczelnień, firmy ISO-Chemie, dostępna jest teraz nowa linia produktowa z biokomponentów, przyjazna środowisku i dbająca o klimat. Za pomocą nowych, opartych na surowcach naturalnych, folii do połączeń okiennych ISO-CONNECT BLUE LINE, możemy teraz uszczelniać okna wewnętrznie i zewnętrznie w sposób zrównoważony ekologicznie. 


Substancja główna produktów ISO-CONNECT INSIDE BLUE LINE oraz OUTSIDE BLUE LINE uzyskiwana jest z surowców odnawialnych. Do produkcji polimerów wykorzystywane są rośliny zawierające cukier, jak buraki cukrowe, trzcina cukrowa, zboża, kukurydza oraz inne pokrewne gatunki. Szczególną cechą jest fakt, że te gatunki roślin, podczas ich wzrostu, mogą wiązać duże ilości CO2. W ten sposób możemy redukować szkodliwe gazy cieplarniane – ważny aspekt dla ochrony klimatu.

Andreas Lange, kierujący Działem Techniki i Szkolenia w firmie ISO-Chemie, wyjaśnia: okienne folie połączeniowe, jak ISO-CONNECT INSIDE i OUTSIDE BLUE LINE, produkowane w sposób zrównoważony ekologicznie, spełniają te same właściwości techniczne, co folie, które zostały wyprodukowane na bazie czysto syntetycznej. Brak jest więc jakichkolwiek wad funkcjonalnych.

ISO-CONNECT INSIDE BLUE LINE używana jest jako szczelna powietrznie płaszczyzna do zaklejania połączeniowych fug okiennych od strony wewnętrznej konstrukcji budynku. W testach wykazano, że nie występuje żaden mierzalny przepływ powietrza. Ta bazująca na surowcach odnawialnych folia wewnętrzna wstrzymuje dyfuzję pary i zapobiega zagrożeniu tworzenia kondensatu oraz tworzenia pleśni w obszarze funkcjonalnym. 

ISO-CONNECT OUTSIDE BLUE LINE przeznaczona jest do zewnętrznych uszczelnień fug połączeniowych okien, drzwi i paneli. Ta elastyczna, rozciągliwa folia specjalistyczna, jest otwarta na dyfuzję pary wodnej i umożliwia odprowadzanie wilgoci z fugi. Folie te spełniają wymagania ustawy energooszczędnej (EnEV) oraz RAL „Leitfaden zur Montage“ („Wytyczne do montażu”). 

Obydwie folie okienne są odporne na zacinający deszcz, nie przepuszczają wody, są szczelne na przepływ powietrza i wiatru oraz wykazują dużą rozciągliwość. Dzięki elastycznym zdolnościom dopasowania następuje niezawodne wyrównywanie ruchów fug. Folie posiadają małą sztywność własną i są jednocześnie bardzo odporne na rozrywanie. Dzięki temu możliwe jest proste i dokładne nanoszenie także przy różnorodnych labiryntowych konstrukcjach. Specjalna powierzchnia z włókniny zapewnia dobre możliwości zatynkowania, zamalowywania oraz zaklejania. 

Miękkie folie połączeniowe o bardzo dobrych możliwościach dopasowywania wyposażone są w montażowy pasek samoprzylepny dla wsparcia racjonalnego i szybkiego montażu do ramy okiennej. W celu klejenia do ściany producent zaleca stosowanie kleju montażowego ISO-TOP FLEX KLEJ SP lub XP. Folia wewnętrzna i zewnętrzna dostarczana jest w rolkach o długości 30 m oraz szerokościach 70, 90, 145, 180, 235 i 290 mm. ISO-Chemie zapewnia 10 lat gwarancji funkcjonalnej dla nowej linii folii Blue-Line zapewniającej zdrowy mikroklimat mieszkania i bezemisyjność.
 
Wraz z maksymą „Nowa zieleń jest niebieska“ firma ISO-Chemie przyciąga uwagę dzięki nowej linii produktowej BIO. Ten producent, znany już od lat ze swoich wydajnych energetycznie i zrównoważonych rozwiązań uszczelnieniowych, znalazł dzięki temu istotny trend, który jest zgodny z własnym wyzwaniem koncepcji przyszłościowej „BAUFUGE 4.0“, jak również z myślą przewodnią firmy „Use the blue technology“.

#montaz_stolarki, #cieply_montaz, #uszczelnienia_okienne

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ISO-Chemie GmbH

D-7343 Aalen, Germany
Röntgenstrasse 12
tel.: +4915142612977
tel.: +48718810048
Fax: +48718810049
e-mail: info@iso-chemie.pl
https://iso-chemie.pl/Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Prawidłowy montaż okien i drzwi nie jest zadaniem...

Wymień stolarkę z dofinansowaniem!

Wymień stolarkę z dofinansowaniem!

Dziś, 15 maja br. rusza nabór wniosków do programu...

Gala Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2020 już 1 października

Gala Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2020 już 1 października

Gala wręczenia nagród Budowlana Marka Roku 2020...

Mądry Polak przed szkodą, czyli inwestycja dobrze przemyślana

Mądry Polak przed szkodą, czyli inwestycja dobrze przemyślana

Warto znać ustawodawstwo budowlane i prawa konsumenta,...

CPG Europe łączy pod wspólnym szyldem sześć czołowych marek budowlanych

CPG Europe łączy pod wspólnym szyldem sześć czołowych marek budowlanych

RPM International Inc. wdraża model biznesowy,...» Więcej na subportalu montaż