| Wyświetleń:166

SOUDAL ponownie na Tour de France

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Lotto-Belisol

fot. SOUDAL | Lotto-Belisol

SOUDAL po raz kolejny wkracza na trasę rowerowego wyścigu Tour de France! 5 lipca wystartowała bowiem sto pierwsza edycja zawodów, podczas których firma będzie aktywnie kibicować belgijskiej zawodowej drużynie kolarskiej Lotto-Belisol. Czym podyktowana została decyzja wiodącego producenta chemii budowlanej?

Można powiedzieć, że w ostatnim czasie SOUDAL niemal na stałe wpisał się w naturalny cykl życia sportowych inicjatyw. W ubiegłym roku firma została sponsorem profesjonalnej grupy kolarskiej Lotto-Belisol podczas jubileuszowych zawodów Tour de France 2013, a na początku 2014 r. podjęła decyzję o wspieraniu kolarzy przez cały sezon.

Zawodnicy Tour de France będą zmagać się z wyczerpującymi trasami 21 etapów wyścigu, z których pierwszy rozpocznie się w angielskiej miejscowości Leeds, a ostatni, po pokonaniu 3.666 kilometrów, na słynnych Polach Elizejskich w Paryżu. 101. edycja Wielkiej Pętli stoi pod znakiem pięciu górskich finiszów, 54-kilometrowej jazdy na czas oraz dziewięciu brukowych odcinków na piątym etapie rozgrywającym się w północnej Francji. Trasa, zawierająca w sumie 25 podjazdów pod wymagające wzniesienia, będzie szczególnie sprzyjać pasjonatom górskich wspinaczek.

Skąd pomysł na aktywne wspieranie środowiska kolarskiego? – Nasz wybór został starannie przemyślany, wyścigi kolarskie są bowiem od lat głęboko zakorzenione w belgijskiej kulturze i tradycji. Nie sposób znaleźć drugie państwo, w którym z tak wielką pasją kibicuje się kolarzom. Warto dodać, że w samej Belgii dyscyplina ta urosła już do rangi sportu narodowego  tłumaczy Andrzej Kaczor, Dyrektor Zarządzający SOUDAL Polska. –Tour de France to przede wszystkim jeden z trzech najważniejszych wyścigów kolarskich świata. Wpływ na jego ogromny prestiż ma długa i bogata historia, udział najlepszych zawodowców, ale także olbrzymia skala trudności i niesłychanie duża siła medialna wydarzenia. Występ w Wielkiej Pętli stanowi marzenie każdego zawodnika uprawiającego ten sport. Jesteśmy niezwykle dumni, że jako belgijska spółka, możemy przez cały sezon wspierać drużynę Lotto-Belisol, znajdującą się w gronie 20 najlepszych ekip kolarskich na świecie – dodaje Andrzej Kaczor.Reklama

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY