| Wyświetleń:1394

Profil montażowo-transportowy METAL-PLAST NIDA

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Każdy, kto zamierza kupić nowe okna, powinien przemyśleć także to, w jaki sposób zostanie przeprowadzony montaż. Oprócz doświadczenia i profesjonalizmu ekipy montującej, ważne są także walory używanych przez nich materiałów i akcesoriów. Firma Metal-Plast wprowadziła na polski rynek profil montażowo-transportowy o pięciokomorowej konstrukcji.

Metal-Plast wprowadziła jako pierwsza na polski rynek profil montażowo-transportowy o pięciokomorowej konstrukcji, co zapewnia mu znacznie lepsze parametry termiczne niż te, które posiadają tradycyjne rozwiązania. Ta innowacyjna konstrukcja może stać się znacznym ułatwieniem dla montażystów i podnieść standard montażu stolarki okiennej – mówi Bernard Czech, dyrektor Metal-Plast.

Reklama

Klienci salonów sprzedaży okien stają przed problemem wyboru produktu, który będzie spełniał ich oczekiwania. Dodatkowo decyzję tę utrudnia bogactwo dostępnych w Polsce rozwiązań konstrukcyjnych w branży stolarki okiennej. Dane o naszym eksporcie wskazują także na uznanie, jakim zagraniczni klienci darzą polskie okna i drzwi. Zazwyczaj koszt zakupu lub wymiany stolarki okiennej stanowi znaczący udział w budżecie inwestora, efekt zaś ma przez długie lata cieszyć zarówno estetyką, funkcjonalnością jak i ciepłem, które jest bezpośrednim efektem dobrze przeprowadzonych prac montażowych. Najgorszym zaś, co może się zdarzyć, to zakup doskonałych okien polskiej produkcji i brak satysfakcji spowodowany chłodem wydobywającym się np. spod parapetu.

Badania termowizyjne wskazują, że spośród wszystkich elementów okna, szyba posiada najwyższe parametry izolacji cieplnej. Największe ubytki ciepła obserwuje się natomiast na stykach ramy okna z otworem dylatacyjnym, spośród których najniższe parametry izolacyjności cieplnej występują właśnie w dolnej części okna. Jest to spowodowane ruchami powietrza, które zawiewa od czoła budynku pod parapety odprowadzające ściekającą w dół wodę.

Wydaje się więc kluczowe, aby – planując instalację okien – uwzględnić użycie dobrej jakości materiałów izolacyjnych oraz akcesoriów, które: ułatwią montaż okna we właściwym miejscu styku ściany budynku i warstwy izolacyjnej, pozwolą na właściwe zamocowanie parapetów, zapewnią skuteczne odprowadzenie wody i zabezpieczą wnętrza pomieszczeń przed stratami ciepła.

Profil montażowy, obok taśm i pianek izolacyjnych, jest doskonałym i prostym rozwiązaniem. Jego wykorzystanie pozwala na ograniczenie ryzyka wystąpienia niekorzystnych zjawisk związanych z długoletnim użytkowaniem okien, takich jak np. mostki termiczne. 

  • Komory izolacji termicznej
Bernard Czech: Gwarancję prawidłowego, ciepłego montażu okna uzyskuje się poprzez uszczelnienie niedokładnie do siebie przylegających sztywnych zakończeń ramy okna oraz ścian budynku. Istotna jest także zgodna z zaleceniami producenta ilość i rozmieszczenie punktów mocowań okna. Ważne też, aby użyte profile posiadały jak największą ilość komór. Profil transportowo-montażowy METAL-PLAST NIDA posiada 5 komór izolujących termicznie przestrzeń pod oknem w miejscu montażu parapetów. Posiada elastyczną konstrukcję i umożliwia doskonałe dopasowanie do wybranego systemu okiennego. Kluczową funkcję pełnią w nim komorowe uszy stanowiące zapięcie do ramy okna oraz przylegająca do niej uszczelka z miękkiego PVC.

W standardowych listwach dostępnych na rynku stosuje się uszczelki piankowe. Z przeprowadzonego na nasze zlecenie badania termowizyjnego wynika, że rozwiązanie to nie przynosi znaczących oszczędności ciepła w porównaniu do profili, w których nie ma uszczelki piankowej. Projektując profil montażowo-transportowy METAL-PLAST NIDA myśleliśmy o klientach, którzy oczekują najlepszej możliwej izolacji termicznej. Wybraliśmy rozwiązanie w oparciu o uszczelkę z miękkiego PVC, co w połączeniu z elastycznymi wypustkami pozwala otrzymać 4 komory termiczne na styku profilu z ramą okna. W porównaniu do profili z wklejoną pianką rozprężną uzyskaliśmy wynik lepszy o 1 stopień Celsjusza.

  • Profesjonalny montaż

Zastosowana konstrukcja profilu METAL-PLAST NIDA znacząco wpływa na poprawę komfortu instalacji okna. Po pierwsze – można wykorzystać te same kotwy, które pasują do wykorzystywanego akurat systemu okiennego. Po drugie – wysokość profilu jest dopasowana do rozmiaru większości oferowanych na rynku parapetów. Ich montaż staje się więc bardziej stabilny, powtarzalny i uniwersalny. Po trzecie – ilość miejsca, którą uzyskujemy dzięki profilowi podokiennemu, znakomicie nadaje się do wykorzystania materiałów uszczelniających, takich jak wewnętrzne taśmy paroszczelne i zewnętrzne taśmy paro przepuszczalne.

  • Rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Profil montażowo-transportowy METAL-PLAST NIDA produkowany jest z wysokogatunkowych regranulatów PVC, które są pozbawione domieszek i wypełniaczy. Przed wykorzystaniem każda tona materiału poddawana jest skrupulatnym badaniom laboratoryjnym, co zapewnia jednakowo wysoką jakość oferowanych produktów.

Istotną zaletą profilu METAL-PLAST NIDA jest możliwość poddania jej pełnemu procesowi recyklingu. Tradycyjnie biodegradacja raz użytego tworzywa może trwać nawet kilkaset lat, natomiast PVC z którego wykonana jest nasza listwa może być wykorzystywane kilkukrotnie przy nieznacznej stracie właściwości. Dotyczy to także doklejanej do profilu uszczelki z miękkiego PVC. Podczas procesu regranulacji materiały są dokładnie filtrowane, dzięki czemu usuwa się z nich wszelkie zanieczyszczenia. Takie cykle pozwalają uzyskiwać wysokiej klasy surowce, minimalizując jednocześnie zagrożenie dla środowiska naturalnego, co jest obecnie priorytetem większości firm produkcyjnych – stwierdza Bernard Czech.

Wnioski są takie, że warto zadbać, aby firma instalująca nasze okna przeprowadziła ich montaż w sposób profesjonalny, z użyciem dobrej jakości materiałów i z zachowaniem zasad podanych przez producentów okien. Daje to pewność zachowania warunków gwarancji oraz długoletnią satysfakcję z użytkowania okien. Warto więc poszukiwać nowych rozwiązań, dających lepsze efekty izolacji termicznej. 

#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Rozmowa z Pawłem Janusem, prezesem spółki Janus...

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

illbruck to marka z ponad 60-letnią tradycją klejenia i...

Związek POiD napędza rozwój branży

Związek POiD napędza rozwój branży

Związek POiD wraz z Partnerami kampanii „DOBRY...

Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Prawidłowy montaż okien i drzwi nie jest zadaniem...» Więcej na subportalu montaż