| Wyświetleń:502

GLASER – praca serwisanta okien na co dzień

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

GLASER – praca serwisanta okien na co dzień

fot. GLASER

GLASER – praca serwisanta okien na co dzień


Zobacz również:

oknoad

Nowa aplikacja AR - Winkhaus

Ekspert Stolarki

Wegoma Polska relacja z WinDoor-tech 2019

Montaż okna na Porothermie

Tylko u nas moskitiery na okna łukowe


GLASER – praca serwisanta okien na co dzień

fot. GLASER

GLASER – praca serwisanta okien na co dzień

GLASER – praca serwisanta okien na co dzień

fot. GLASER

GLASER – praca serwisanta okien na co dzień

Codziennie dostajemy mnóstwo telefonów. Pytania są różne. Sami promujemy się jako firma, która potrafi stawić czoła praktycznie każdemu wyzwaniu, jednak niektóre pytania bywają bardzo zaskakujące – tak o swojej pracy mówią eksperci firmy GLASER, którzy na co dzień zajmują się profesjonalnym serwisem okien i drzwi. W tym krótkim i zwięzłym poradniku chcą odpowiedzieć na te pytania, które są im zadawane najczęściej; pół żartem, pół serio.


Klamka kręci się w kółko, nie da się otworzyć okna. Co robić?

Przede wszystkim nie należy samemu „kombinować”. Warto skontaktować się z dobrym serwisantem. Sprawa jest poważniejsza, jeżeli dotyczy zasuwnic. Korzystając z profesjonalnego serwisu, zamiast oglądać „jak to zrobić” na internetowych filmikach, oszczędzimy sobie czasu, funduszy i ewentualnego pogorszenia sytuacji.

Na czym polega regulacja okien?

Codzienne użytkowanie okien sprawia, że jak każda inna rzecz – okna się po prostu zużywają. Zazwyczaj tracą pierwotną sprawność i zaczynają „haczyć”, a objawia się to często tzw. „skrzypieniem” lub trudnością w domykaniu, brakiem szczelności,  co może być odczuwalne zwłaszcza podczas chłodniejszych pór roku. Regulacja okien ma na celu prawidłowe ustawienie skrzydeł okiennych oraz konserwację, np. smarowanie uszczelek, to prawie jak regularna wizyta u dentysty.

Co to są nawiewniki i dlaczego warto je montować?

Obecnie montaż nawiewników w oknach to wymóg – zwłaszcza w spółdzielniach mieszkaniowych, również podczas planowania nowej budowy. Zwraca się coraz więcej uwagi na zatrucia tlenkiem węgla, tzw. „czadem” – nawiewniki okienne to jeden z tych sposobów, które częściowo eliminują  takie przypadki. Ciągła cyrkulacja powietrza pozwala zapewnić większe bezpieczeństwo lokatorów.

Robię generalny remont, czy należy wymienić okna?

Prawidłowa, bieżąca konserwacja nawet wieloletnich okien zaoszczędzi nam czasu i pieniędzy. Jeżeli jesteśmy długoletnimi użytkownikami lokalu, który chcemy odnowić i dotychczas systematycznie dbaliśmy o jego stan, być może wystarczy tylko wizyta fachowca, aby ocenić obecny stan okien – czasem wystarczy tylko wymiana uszczelek. Poprawna, systematyczna regulacja i konserwacja powinna, w wielu przypadkach „załatwić sprawę”. W zależności od sytuacji i funduszy, kwestia jest do przemyślenia – wymieniać czy regenerować. Definitywnie należy dbać na bieżąco.
 
A po ile?

Podczas wstępnej rozmowy telefonicznej czy korespondencji mailowej ze zleceniodawcą nie można precyzyjnie określić, ile będzie kosztowała usługa. Czasem naprawa okna wiąże się z wymianą i zakupem nowych części. Dopiero po wizycie w lokalu i dokładnej diagnozie można określić skalę problemu i podać dokładną wycenę. Staramy się minimalizować koszty i polecać najlepsze opcje.

Podsumowując, regularne wizyty serwisanta okien to jak regularne robienie lekarskich badań okresowych. Dbając odpowiednio o zdrowie okien zaoszczędzimy sobie też dużo nerwów. Termin „złota rączka” jest niepolecany. Należy odpowiednio dbać o swoje mieszkanie, korzystać tylko ze sprawdzonych, profesjonalnych serwisów.

#serwis_stolarki, #serwis_okien, #konserwacja_stolarki, #konserwacja_okien

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Wymień stolarkę z dobrym montażem

Wymień stolarkę z dobrym montażem

Szacunki wskazują, że w Polsce co najmniej 3 300 000...

Termomodernizacja we właściwej kolejności

Termomodernizacja we właściwej kolejności

Związek POiD wraz z Partnerami, po raz kolejny angażuje...

Pianka poliuretanowa – niby banalna, a jednak...

Pianka poliuretanowa – niby banalna, a jednak...

Kiedy spacerujesz, prowadzisz samochód, śpisz czy...

Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Rozmowa z Pawłem Janusem, prezesem spółki Janus...» Więcej na subportalu montaż