| Wyświetleń:2800

Dobry montaż. Z korzyścią dla klimatu i kieszeni

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Drzwi przesuwne FAKRO HST-Sky

fot. FAKRO

Drzwi przesuwne FAKRO HST-Sky


Zobacz również:

oknoad

Dobry Montaż

Montaż okna na Porothermie

Nowa aplikacja AR - Winkhaus

Tylko u nas moskitiery na okna łukowe

Ekspert Stolarki


Okno dachowe FAKRO PTP-V

fot. FAKRO

Okno dachowe FAKRO PTP-V

Montaż okna KRISPOL

fot. KRISPOL

Montaż okna KRISPOL

Okna KRISPOL (realizacja – dom jednorodzinny)

fot. KRISPOL

Okna KRISPOL (realizacja – dom jednorodzinny)

Okna i brama garażowa KRISPOL (realizacja – dom jednorodzinny)

fot. KRISPOL

Okna i brama garażowa KRISPOL (realizacja – dom jednorodzinny)

Burze, silne wichury, fale upałów i związane z nimi pożary… Przyczynę tych gwałtownych zjawisk można zawrzeć w zaledwie dwóch słowach: zmiany klimatyczne. Aby sceny z filmów katastroficznych nie stały się naszą codziennością, trzeba powziąć działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii już na poziomie gospodarstw domowych. Pierwszym krokiem ku większej energooszczędności może być wymiana stolarki otworowej i jej dobry montaż, a także wykonanie izolacji termicznej. To inwestycja, która zwróci się nam z nawiązką. 


Podstawowym dobrem współczesnych ludzi jest posiadanie domu. Z tym słowem wiążą się pozytywne uczucia: bezpieczeństwo, miłość, zaufanie... To domowe „ciepło” można rozumieć również dosłownie – konstrukcja budynku powinna zapewniać komfort termiczny, w dodatku możliwie najmniejszym kosztem dla naszego budżetu oraz środowiska naturalnego. W budownictwie jednorodzinnym pozbawione ocieplenia ściany mogą generować 20% strat energii cieplnej, dach – 15%, stolarka otworowa – 25%, a podłoga na gruncie – 10% . Na szczęście użycie nowoczesnych rozwiązań pozwala te deficyty znacząco zniwelować. Najlepiej do termomodernizacji podejść kompleksowo, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby podzielić prace na etapy i realizować je w miarę możliwości finansowych w dogodnych dla nas odstępach czasowych, zwłaszcza, że możemy się też postarać o dofinansowanie inwestycji.

Ciepłe okna, drzwi i bramy 


Wraz ze zmieniającymi się wymaganiami termoizolacyjnymi i naszą większą wiedzą w zakresie zmian klimatycznych oraz ekologii, w dobie rosnących kosztów nośników energii coraz wyraźniej widać trend wymiany stolarki otworowej na energooszczędne wyroby. Właśnie teraz dokonuje się zmiana nie tylko świadomości, ale także wymagań stawianym przeszkleniom. Z myślą o poprawie efektywności energetycznej domu możemy wybrać spełniające współczesne wymogi okna pionowe (fasadowe), okna dachowe, drzwi zewnętrzne i bramy garażowe.

Nowe budynki przeznaczone na pobyt ludzi, praktycznie już są wyposażane w okna trzyszybowe. Jeśli zależy nam na tym, aby straty energii cieplnej ograniczyć w jeszcze większym stopniu, możemy sięgnąć po stolarkę okienną z pakietem 4-szybowym, gdzie zastosowano ciepłe ramki dystansowe i gaz szlachetny – krypton. Wraz ze wzrostem ilości szyb w pakiecie wzrasta także grubość ramy, co również poprawia parametry termiczne produktu. W przypadku okien dachowych dostępne są natomiast rozwiązania umożliwiające wymianę starych wyrobów na nowe bez ingerencji w szpalety, dzięki czemu prace są mniej kłopotliwe i można je wykonać szybciej. Zastosowanie specjalnych kołnierzy uszczelniających to zaś jeszcze lepszy współczynnik przenikania ciepła okna.

Gdy wymieniamy już istniejące drzwi zewnętrzne bądź po raz pierwszy instalujemy je w nowym budynku, warto zwrócić uwagę na to, czy są one wyposażone w dodatkowe przekładki i wkłady termiczne z pianki izolacyjnej oraz uszczelki, które korzystnie wpływają na parametry cieplne całej konstrukcji. Na zredukowanie zużycia energii niezbędnej do ogrzania garażu pozwoli zaś wykorzystanie na całym obwodzie bramy garażowej specjalnych listew z wyprofilowanego twardego styropianu EPS, co umożliwia wyizolowanie elementów stycznych konstrukcji z murem, gdzie zazwyczaj „ucieka” najwięcej ciepła. To rozwiązanie można zastosować zarówno przy pierwszym montażu bramy, jak i przy termomodernizacji.

Inwestycja z dofinansowaniem i dobrym montażem


Nawet najbardziej zaawansowane technologicznie produkty nie osiągną jednak deklarowanych przez producenta właściwości i nie zapewnią nam komfortu, jeśli zostaną źle zainstalowane. Nieprawidłowy montaż to prosta droga do powstania tzw. mostków termicznych, które mogą też przyczynić się do zawilgocenia pomieszczeń i pojawiania się w nich pleśni. Zazwyczaj najbardziej newralgicznym punktem, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę przy prowadzeniu prac montażowych, jest miejsce styku stolarki otworowej z murem i warstwą izolacji. Dlatego bardzo ważne jest szczelne wypełnienie i zabezpieczenie tej przestrzeni, do czego służą np. kompletne systemy montażu. Niezwykle istotne jest też stabilne zamocowanie stolarki w otworze, przy pomocy wysokiej jakości wkrętów i kołków, co zapobiega odkształceniom i uszkodzeniom wyrobu, a co za tym idzie – znacząco zmniejsza ryzyko napływu zimnego powietrza z zewnątrz czy przeciekania wody. Dobry montaż powinien być wykonany kompleksowo – liczy się tu każdy element prac, stąd też zadanie to najlepiej powierzyć fachowej ekipie monterów, rekomendowanej przez producenta rozwiązań, które wybraliśmy do swojego domu.

Wymiana starej stolarki otworowej i wykonanie izolacji termicznej stanowi duże obciążenie finansowe dla naszego budżetu. Koszty prac uzależnione są przede wszystkim od rodzaju i stanu konstrukcji, zastosowanych materiałów, a także lokalizacji budynku. Inwestycję w termomodernizację trzeba więc dobrze zaplanować. Przed jej rozpoczęciem warto rozeznać się, czy możemy skorzystać ze wsparcia finansowego np. w ramach programu „Czyste Powietrze” lub też odliczyć poniesione wydatki od podatku poprzez tzw. ulgę termomodernizacyjną. Skorzysta na tym nasz portfel, a także środowisko naturalne, dzięki czemu po zakończeniu inwestycji odetchniemy powietrzem lepszej jakości.

Opis rozwiązań oferowanych przez Partnerów kampanii DOBRY MONTAŻ


Okna fasadowe drewniano-aluminiowe INNOVIEW FAKRO: to nowatorskie połączenie drewna i aluminium, dobrego smaku z funkcjonalnością. Okładzina aluminiowa posiada bardzo wysoką odporność na czynniki zewnętrzne i jest łatwa do utrzymania w czystości, zaś dzięki drewnianej ramie wnętrze staje się eleganckie i przytulne. Okna INNOVIEW to nie tylko komfort i estetyka, lecz także bardzo dobre parametry energooszczędnościowe. Okna dostępne są z pakietem 3-, a nawet 4-szybowym.

Okna dachowe PTP-V FAKRO: trwałe, odporne na korozję i zmienne czynniki atmosferyczne okna, które są również łatwe w utrzymaniu w czystości. Charakteryzują się współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie Uw=1,3 W/m²K ze standardowym pakietem szybowym U3. Z wyposażeniem w pakiet trzyszybowy U5 okno osiąga współczynnik Uw=1,0 W/m²K, zaś z kołnierzem uszczelniającym w wersji Thermo, otrzymamy współczynnik Uw=0,9 W/m²K.

Wkręt WHO/WHOW Klimas Wkręt-met: wkręt hartowany samogwintujący z łbem stożkowym płaskim i z gniazdem TX, służący do montażu stolarki PVC. Gwint z nacięciem gwarantuje pewne i trwałe mocowanie w podłożu zarówno murowym, jak i drewnianym, a stożkowy łeb zapewnia stabilne osadzenie w PVC. Z kolei do montażu profili drewnianych zaleca się wkręt WHOW z łbem walcowym, gwarantujący możliwie najmniejszą ekspozycję łba przy jednoczesnej pewności osadzenia.

Kołek ramowy KPR-FAST-10100K Klimas Wkręt-met: kołek ramowy rozporowy tworzywowy z wkrętem z łbem sześciokątnym podkładkowym i gniazdem TX, do montażu we wszystkich klasach podłoży. Zaokrąglony profil gwintu zwiększa siłę rozparcia kołka, ponieważ gwint nie nacina koszulki. Redukcja średnicy wkrętu w połowie długości ułatwia i przyspiesza precyzyjne wprowadzenie wkrętu i rozpór koszulki. Specjalne wypustki tworzywowe klinują koszulkę w otworze, zapobiegając jej obrotowi podczas montażu. 

System ciepłego montażu bramy KRISPOL: producent okien, drzwi, bram i osłon wprowadził do oferty zgłoszony do opatentowania system ciepłego montażu bramy. To nowość na polskim i światowym rynku stolarki otworowej. Zastosowany przy montażu twardy styropian EPS pozwala na poprawę izolacji dla węzła o około 30 %, co daje w praktyce lepszą izolację cieplną całej bramy. Dla inwestora oznacza to poprawę współczynnika ciepła. Rozwiązanie będzie dostępne we wszystkich punktach handlowych i sieci salonów KRISHOME. www.krispol.pl

Okna FEN KRISPOL: najwyższej jakość okna FEN zostały skonstruowane tak, aby wszystkie elementy pracowały na energooszczędność domu. Wszystkie modele okien KIRSPOL łączą w sobie nowoczesne i bezpieczne rozwiązania oraz bezkompromisową estetykę. Eleganckie i trwałe, posiadają bardzo korzystne współczynniki izolacyjności termicznej i akustycznej. Dzięki funkcjonalnym dodatkom, można dopasować okna i drzwi tarasowe do własnych wymagań. Istnieje możliwość wykonania okien w jednolitej kolorystyce oraz możliwości okleinowania jednostronnego, dwustronnego, a także Bikolor. Okna osiągają najwyższe parametry cieplne. Producent udziela 7-letniego okresu gwarancji na produkt.

Soudal Window System: kompleksowy system uszczelnień przy montażu stolarki otworowej. Montaż SWS, zwany też ciepłym lub szczelnym, polega na zastosowaniu trzech współpracujących ze sobą warstw o ściśle określonych zadaniach. Izolatorem termicznym i akustycznym w złączu okiennym są pianki poliuretanowe Soudal. Rozprężają się podczas aplikacji, dokładnie wypełniając szczelinę wokół okna. Warstwa termoizolacji jest zabezpieczana z obu stron przed działaniem czynników zewnętrznych przy pomocy taśm okiennych SWS.

Soudatherm Roof 250 Soudal: klej poliuretanowy w aerozolu przeznaczony do prac termoizolacyjnych na dachach płaskich i skośnych. Aplikacja pistoletem zapewnia precyzyjne dozowanie i umożliwia przerwanie pracy, transport lub długotrwałe przechowywanie rozpoczętej butli bez ryzyka utwardzenia kleju i zablokowania zaworu. Podczas utwardzania rozpręża się, wypełniając nierówności podłoża i likwidując pustki powietrzne.

#montaz_stolarki, #dobry_montaz

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Wymień stolarkę z dobrym montażem

Wymień stolarkę z dobrym montażem

Szacunki wskazują, że w Polsce co najmniej 3 300 000...

Termomodernizacja we właściwej kolejności

Termomodernizacja we właściwej kolejności

Związek POiD wraz z Partnerami, po raz kolejny angażuje...

Pianka poliuretanowa – niby banalna, a jednak...

Pianka poliuretanowa – niby banalna, a jednak...

Kiedy spacerujesz, prowadzisz samochód, śpisz czy...

Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Rozmowa z Pawłem Janusem, prezesem spółki Janus...

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

illbruck to marka z ponad 60-letnią tradycją klejenia i...» Więcej na subportalu montaż