| Wyświetleń:2529

Odpowiedni montaż stolarki to podstawa

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Ciepły montaż, czyli montaż okien w warstwie ocieplenia

fot. Hensfort

Ciepły montaż, czyli montaż okien w warstwie ocieplenia


Energooszczędność jest kluczowym słowem przy wyborze okien i drzwi do domu. Wybierając stolarkę z określonymi parametrami termoizolacyjnymi, musimy mieć pewność, że zostanie ona odpowiednio zamontowana. Jedną z metod stosowanych przez najlepsze ekipy montażowe jest montaż warstwowy, nazywany również ciepłym. Jakie są jego główne zalety?


Szczelność i izolacja


Najważniejszym elementem wpływającym na energooszczędność domu jest szczelne połączenie okna z murem. Bez tego nawet najcieplejszy profil nie będzie mógł spełniać swoich funkcji, a dodatkowo będzie on narażony na wilgoć i utratę swych wartości termoizolacyjnych. Główna różnica pomiędzy standardowym montażem, a montażem warstwowym, polega na sposobie uszczelniania przestrzeni pomiędzy ramą ościeżnicy okna a murem konstrukcyjnym budynku. Ciepły montaż zapewnia doskonałe uszczelnienie warstwy po obu stronach złączy okiennych, a dzięki trzem warstwom uszczelniającym zabezpieczy dom przed utratą energii, wilgocią oraz powstawaniem mostków termicznych. 

Warstwy ciepła


Skuteczność ciepłego montażu jest możliwa dzięki zastosowaniu trzech warstw, w której każda z nich pełni bardzo ważną rolę. Warstwa wewnętrzna zaopatrzona w paroszczelną taśmę okienną ochrania pianę montażową przed parą wodną dostającą się do szczeliny pomiędzy oknem, a murem. Warstwa środkowa odpowiada za izolację termiczną i wypełnia przestrzeń pomiędzy ścianą a ramą okna. Ostatnia warstwa, zewnętrzna, odpowiada za odpowiednią cyrkulację powietrza i redukcję wilgoci, dzięki zastosowaniu specjalnych taśm paroprzepuszczalnych.

Poprawnie przeprowadzony montaż trzech warstw w oczywisty sposób wpłynie na podwyższenie wartości termoizolacyjnych, zredukuje straty ciepła, a przede wszystkim ograniczy wydatki związane z ogrzaniem pomieszczeń w okresie grzewczym. Montaż trójwarstwowy jest rekomendowany szczególnie inwestorom przy budowie domów energooszczędnych i pasywnych. Wymaga dbałości w montażu oraz fachowości, więc przed podjęciem decyzji najlepiej skonsultować się z wykwalifikowanymi monterami polecanymi przez najlepszych dystrybutorów stolarki. 

#montaz, #produkcja_stolarki

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Hensfort

37-700 Przemyśl
ul. Nestora 1
tel.: 16 676 04 30
tel.: 16 678 50 05
Fax: 16 676 04 30
e-mail: biuro@hensfort.pl
https://www.hensfort.com/plWymień stolarkę z dobrym montażem

Wymień stolarkę z dobrym montażem

Szacunki wskazują, że w Polsce co najmniej 3 300 000...

Termomodernizacja we właściwej kolejności

Termomodernizacja we właściwej kolejności

Związek POiD wraz z Partnerami, po raz kolejny angażuje...

Pianka poliuretanowa – niby banalna, a jednak...

Pianka poliuretanowa – niby banalna, a jednak...

Kiedy spacerujesz, prowadzisz samochód, śpisz czy...

Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Rozmowa z Pawłem Janusem, prezesem spółki Janus...

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

illbruck to marka z ponad 60-letnią tradycją klejenia i...» Więcej na subportalu montaż