| Wyświetleń:4495

Wymień stolarkę z dofinansowaniem!

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Wymień stolarkę z dofinansowaniem!

fot. POiD

Wymień stolarkę z dofinansowaniem!


Zobacz również:

oknoad

Tylko u nas moskitiery na okna łukowe

Montaż okna na Porothermie

3x3 - mnożymy korzyści w pakiecie

Nowe narzędzie dla branży okiennej

Wegoma Polska relacja z WinDoor-tech 2019


Dziś, 15 maja br. rusza nabór wniosków do programu „Czyste Powietrze” w nowej, bardziej przystępnej odsłonie. To dobry moment, aby korzystając ze wsparcia rządowego, małym kosztem zwiększyć komfort energetyczny domu poprzez wymianę wysłużonej stolarki otworowej na energooszczędne rozwiązania. 


Ta tematyka jest bliska Związkowi POiD, który przy wsparciu firm członkowskich, stara się wspierać inwestorów przy realizacji tego typu inwestycji. Dlatego już wkrótce zaprezentuje nową kampanią społeczną, odpowiadająca na ich aktualne potrzeby w tym zakresie. 

Program „Czyste powietrze” skierowany jest zarówno do właścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, jak i lokali w obiektach wielorodzinnych (z wyodrębnioną księgą wieczystą). Polega na dofinansowaniu wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne tego typu rozwiązania, spełniające najwyższe normy. Obejmuje także przeprowadzenie niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Dotacja jest przyznawana w dwóch poziomach w zależności od dochodów i może wynieść nawet do 37 000 zł. 

Od 15 maja br. obowiązuje nowa, ulepszona wersja programu, która jest realizowana z takimi zmianami jak: możliwość składania wniosków on-line w formie uproszczonej na gov.pl oraz uzyskania dotacji do 10-15 tys. zł przez osoby, które wymieniły źródło ciepła (w tym wsparcie dla przedsięwzięć rozpoczętych nawet 6 miesięcy przed złożeniem wniosku); krótszy czas oceny wniosków – do 30 dni; integracja z programem „Mój Prąd” – do 5 tys. zł na fotowoltaikę (jeden wniosek); bonus za niskoemisyjność i odnawialność (pompy ciepła, fotowoltaika); zwiększenie roli gmin w programie czy włączenie do niego banków (pożyczki, kredyty).

Uproszczona mechanika pozyskania atrakcyjnego dofinansowania to doskonały impuls do wymiany stolarki otworowej w budynku.

Przez nieszczelne okna, drzwi czy bramę garażową tracimy we własnych mieszkaniach znaczną ilość ciepła. Zastąpienie starych rozwiązań nowymi będzie z pewnością zbawienne dla domowego budżetu. W dodatku dom zyska na estetyce, a domownicy będą mogli poczuć się wreszcie komfortowo. To doskonały sposób na modernizację życiowej przestrzeni. Technologia nie stoi w miejscu, dlatego właśnie teraz opłaca się zdecydować się na taki krok i zyskać dofinansowanie inwestycji. Związek POiD realizuje różnego rodzaju inicjatywy dopasowane do oczekiwań rynku. Ostatnimi czasy była to chociażby kampania DOBRY MONTAŻ czy działania nakierowane na rozwój zawodu montera stolarki budowlanej. A teraz jest potrzeba wsparcia wymiany stolarki, a więc wkrótce ruszy kolejny program społeczny z myślą zarówno o inwestorach, jak i producentach. Staramy się stale reagować na sygnały z naszego otoczenia rynkowego, a nawet wyprzedzać pewne trendy – tłumaczy Paweł Wróblewski, Dyrektor Zarządzający Związku POiD. 


Więcej szczegółów o programie „Czyste powietrze” pod adresem: www.czystepowietrze.gov.pl


#POiD, #czyste_powietrze, #dofinansowanie, #termomodernizacja

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Prawidłowy montaż okien i drzwi nie jest zadaniem...

Gala Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2020 już 1 października

Gala Budowlana Marka Roku i Champion Roku 2020 już 1 października

Gala wręczenia nagród Budowlana Marka Roku 2020...

Mądry Polak przed szkodą, czyli inwestycja dobrze przemyślana

Mądry Polak przed szkodą, czyli inwestycja dobrze przemyślana

Warto znać ustawodawstwo budowlane i prawa konsumenta,...

CPG Europe łączy pod wspólnym szyldem sześć czołowych marek budowlanych

CPG Europe łączy pod wspólnym szyldem sześć czołowych marek budowlanych

RPM International Inc. wdraża model biznesowy,...» Więcej na subportalu montaż