| Wyświetleń:1142

DOMEX – bo serwis okien też jest ważny

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Paweł Długosz

fot. F.H.U.DOMEX

Paweł Długosz


F.H.U. DOMEX świadczy usługi w zakresie naprawy, serwisu oraz konserwacji okien i drzwi wszystkich producentów. Posiada bogate doświadczenie zawodowe w branży stolarki otworowej zdobyte bezpośrednio na liniach produkcyjnych oraz podczas wielu szkoleń, pozwala proponować klientom specjalistyczny, pogwarancyjny, serwis okien każdego typu. Do rozmowy zaprosiliśmy Pawła Długosza, założyciela F.H.U. DOMEX.

Panie Pawle, skąd pomysł na założenie tego typu działalności?

Jako człowiek powiązany z produkcja stolarki otworowej, doszedłem do wniosku, że po wielkim bumie na okna i upływie udzielonej gwarancji zajdzie potrzeba jej serwisu czy naprawy, a zaawansowana technologia wykonania okna nie pozwoli dokonać naprawy samodzielnie użytkownikowi. Stąd powstał pomysł na założenia firmy świadczącej usługi w zakresie naprawy-serwisu okien i drzwi wszystkich producentów.

Dlaczego akurat serwis i naprawa stolarki?

Jak wszyscy wiemy, w latach 90-tych był bum na wymianę okien, kiedy, jak grzyby po deszczu, powstawali kolejni producenci okien. Duża konkurencja doprowadziła do walki pomiędzy producentami; jedni walczyli jakością, inii ceną, gdzie stolarka była produkowana po najniższych kosztach bez uwzględniania ceny ewentualnych reklamacji. Łatwiej było zmienić nazwę firmy niż ponosić koszty serwisu. Wtedy zauważyłem duże grono klientów pozostawionych samych sobie z problemem wadliwych lub źle zamontowanych okien, a istniejący producenci nie byli zainteresowani naprawą nieswoich okien

Nasuwa się pytanie, czy w dobie dużej ilości producentów stolarki nie opłaca się bardziej kupić nowe okno/drzwi?

Niejednokrotnie koszt przeprowadzenia remontu okna zakupionego w taniej firmie lub z początku produkcji osiąga cenne przybliżoną do cenny nowego okna, jednak pozostaje jeszcze kwestia montażu. Okno jest częścią składową budynku, więc jego wymiana jest skomplikowana, czasochłonna i kosztowna, a po wymianie okna zazwyczaj trzeba dokonać wymiany parapetów, naprawić elewację, pomalować pomieszczenie, co niejednokrotnie przeraża klientów, którzy już raz przez to przecież przechodzili.

Z jakim najczęściej zleceniami się Pan spotyka?

Z roku na rok zauważam, że z usług naszych nie korzystają tylko osoby, którym akurat zepsuło się okno, zbiła szyba, czy też odwiedził ich nieproszony gość. Do świadomości ludzi dotarło, że o okna należy dbać. Nie ograniczać się jedynie do ich mycia, lecz dokonując regulacji, konserwacji elementów okuć czy uszczelek. Niejednokrotnie wymogiem utrzymania kilkuletniej gwarancji producenta jest obowiązkowe corocznego dokonywanie wspomnianych czynności.

A może myślał Pan o tym, aby zostać dilerem lub samemu zająć się produkcją?

Tak, wielokrotnie zastanawiałem się nad otwarciem punktu handlowego, niestety nie zdecydowałem się na ten krok w okresie dobrej koniunktury, a w obecnej chwili czas na okna się kończy.


Reklama

W jaki sposób pozyskujecie klientów?

Jako pierwsza firma świadcząca tego typu usługi na terenie Małopolski posiadamy dużą grupę zadowolonych stałych klientów, zarówno prywatnych, jaki instytucjonalnych. Nowych klientów pozyskujemy w zależności od rodzaju usterki: w przypadku nagłych niespodziewanych awarii jest to zazwyczaj Internet, natomiast w przypadku ludzi chcących wydłużyć żywotność swoich okien oraz poprawić ich działanie  to zazwyczaj są to polecenie od osób już wcześniej korzystających z naszych usług. Z naszej oferty korzystają także deweloperzy, biura handlujące stolarką czy producenci okien z odległych województw, gdzie dojazd ich ekipy serwisowej wiąże się z dużymi kosztami.

Jak oceniacie miniony rok?

Miniony rok był dobrym rokiem. Pomimo pojawiania się nieuczciwej konkurencji, odnotowujemy ciągły przyrost nowych klientów zainteresowanych naszymi usługami.

Jakie macie plany na przyszłość?

W dalszym ciągu chcemy kierować naszą ofertę do klientów wymagających, oczekujących usługi na najwyższym poziomie. Nie chcemy walczyć o klienta ceną, lecz dobrze wykonanym zleceniem.
#

Zainteresowany? Poproś o ofertę!Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Stojaki marki JANUS coraz popularniejsze w Europie

Rozmowa z Pawłem Janusem, prezesem spółki Janus...

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

20-te urodziny marki illbruck w Polsce

illbruck to marka z ponad 60-letnią tradycją klejenia i...

Związek POiD napędza rozwój branży

Związek POiD napędza rozwój branży

Związek POiD wraz z Partnerami kampanii „DOBRY...

Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Montaż stolarki – wczoraj i dziś

Prawidłowy montaż okien i drzwi nie jest zadaniem...» Więcej na subportalu montaż