| Wyświetleń:1967

Alternatywne wypełnienia drzwiowe

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Plaster miodu i płyty kanałowe to technologie inne, ale łączy je wspólna cecha - niska cena. KADIMEX od wielu lat z powodzeniem przekonuje do nich producentów drzwi wewnętrznych. W obydwu przypadkach zapewnione zostało osiągniecie podobnego celu - zapewnienie pożądanej jakość przy istotnym ograniczeniu kosztów w stosunku do innych typów drzwi wewnętrznych.

Przy zachowaniu proporcji (płyty kanałowe są oczywiście wypełnieniem innej kategorii niż papierowe plastry) obydwa rodzaje wypełnień pozwalają na:
  • wyprodukowanie drzwi odpornych na uszkodzenia mechaniczne i wytrzymałych na nacisk,
  • znaczne obniżenie ciężaru skrzydła drzwiowego,
  • zredukowanie kosztów produkcji skrzydeł drzwiowych,
a ponadto
  • są łatwe w montażu,
  • są materiałami naturalnymi, nie szkodzącymi środowisku naturalnemu.

Wypełnienie papierowe typu plaster miodu jest alternatywą dla różnego rodzaju kratek. Zaletą "plastra miodu" jest jego zminimalizowana objętość (na palecie jest w postaci nierozciągniętej) daje oszczędności finansowe i przestrzenne w transporcie oraz składowaniu. Zaletą jest też stosunkowo wysoka wytrzymałość na nacisk. Odporność jest tym wyższa, im niższa wilgotność wypełnienia. Przy wysuszeniu do  wilgotności 3%, wytrzymałość na nacisk wynosi od 1,4 do 5,5 kg/cm2, w zależności od wielkości komórki plastra. Im mniejsza komórka, tym większa wytrzymałość na nacisk [1 kg/cm2 = 0,98 bar].

KADIMEX oferuje również specjalne rozciągarko-suszarki do wypełnień typu plaster miodu. Przy w pełni profesjonalnej produkcji takie urządzenie jest bardzo przydatne. Jednak wypełnienia papierowe są wystarczająco dobre, by nadawały się do zastosowania w drzwiach również bez poddawania ich procesowi suszenia. Nie należy ich oczywiście przechowywać w wilgotnych pomieszczeniach.

Płyty wiórowe kanałowe, z otworami o okrągłym przekroju, biegnącymi po całej szerokości, są alternatywą dla droższych drzwi drewnianych. Kosztują one więcej niż papierowy "plaster miodu", ale pozwalają uzyskać produkt bardziej stabilny i bardziej przypominający solidne drzwi drewniane. Wytrzymałość na nacisk jest kilkakrotnie większa niż w przypadku wypełnień papierowych i wynosi 10 kg/cm2 i więcej. Płyty kanałowe występują w kilku rodzajach, różniąc się przekrojem, w tym średnicą otworów i ich rozmieszczeniem. Płyty wiórowe można łączyć w zastosowaniach z materiałami wyciszającymi. Płyty te są stosunkowo lekkie, w porównaniu do innych pełnych materiałów drewnopochodnych i drewna. Są zatem łatwiejsze w manipulacji i lżejsze w transporcie. Odpady mogą być zużyte również do produkcji drzwi, lub wykorzystane do przygotowania różnych opakowań w zależności od potrzeby.

Zarówno płyty kanałowe jak i "plaster miodu" dostępne są w różnych grubościach (standardowa grubość płyt kanałowych to 33 mm). Choć obydwa typy wypełnień są już szeroko stosowane przy produkcji drzwi wewnętrznych, to można obecnie mówić o renesansie zainteresowania tymi typami naturalnych wypełnień drzwi.

Reklama
#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY