| Wyświetleń:526

Nie kupuj okna w worku

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Konsumenci budowlani stają się coraz bardziej świadomi, a co za tym idzie wymagający. Dokonując zakupu towaru zwracają uwagę, nie tylko na jego funkcjonalność, ale także na walory estetyczne. Niestety ciągle jeszcze zdarza się, że decyzję o zakupie podejmują pod wpływem emocji bez dostatecznej analizy wybranej oferty. A to z reguły drogo kosztuje.

Decydując się na zakup okien powinniśmy pamiętać, że "nie wszystko złoto co się świeci". Na rynku dostępnych jest wiele towarów nie spełniających standardowych wymogów, o czym konsument przekonuje się zazwyczaj dopiero w momencie ich użytkowania. Przykrych niespodzianek można jednak uniknąć, wybierając produkty sprawdzone, a dodatkowo zabezpieczając się dobrze sporządzoną umową - mówi Mikołaj Placek, dyr. ds. Marketingu i Sprzedaży firmy OKNOPLAST- Kraków.

Na co więc powinniśmy zwrócić uwagę? Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, jaką rolę ma spełniać poszukiwane przez nas okno i takim kluczem dokonywać selekcji wśród dostępnych ofert. Wśród tych, które nas zainteresują powinniśmy wybrać te, których producenci wzbudzają nasze zaufanie.

Za podstawowe kryterium oceny możemy uznać tutaj ich doświadczenie a także poziom satysfakcji dotychczasowych klientów. Przekładają się one na certyfikaty i wyróżnienia przyznane firmie i jej produktom. Ważnym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę dokonując wyboru okien, jest również ilość placówek danego dystrybutora.

Kiedy już zdecydujemy się na zakup konkretnych okien, przypatrzmy się bliżej, co wchodzi w skład ich ceny. Może się bowiem okazać, że w momencie odbioru, będziemy musieli zapłacić ekstra za wszelkie "dodatki". Zanim ostatecznie zdecydujemy się na zakup wybranych przez nas okien, zorientujmy się, jakie są warunki udzielonej gwarancji i co obejmuje serwis pogwarancyjny.

Na sam koniec, jeżeli chcemy być spokojni, że wszystkiego dopilnowaliśmy jak należy, przyjrzyjmy się umowie zakupu. Prawidłowo sporządzona, powinna zawierać zapisy dotyczące daty i miejsca jej podpisania, danych osób lub firmy, z którymi umowę zawieramy, przedmiotu umowy, ceny oraz terminu jej wykonania a przede wszystkim kary umownej za przekroczenie terminu wykonania umowy. Zarówno punkt odnoszący się do przedmiotu umowy, jak i dotyczący kary umownej powinny być opisane szczegółowo.

Przedmiot umowy, to inaczej zakres usług, do których zobowiązuje się wykonawca. Im precyzyjniej określony, tym lepiej dla nas. Jeżeli przedmiotem umowy jest zakup okien, powinien on przede wszystkim zawierać informację, z jakiego rodzaju profilu produkt będzie wykonany. Każdy profil odznacza się własną nazwą, do której przypisane są określone parametry. Jeżeli usługa obejmuje dodatkowo montaż, to również powinno być zawarte w umowie. Punkt odnoszący się do kary umownej pozwala nam zabezpieczyć się przed nieuczciwymi wykonawcami. Najlepiej, aby szczegółowo określał daty wywiązania się z poszczególnych robót. Pozwoli nam to na zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i pieniędzy, a w konsekwencji szybciej będziemy mogli cieszyć się widokiem nowych okien w naszym domu.Reklama
#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY