| Wyświetleń:757

Intertec 85 mm – nowy system okienny z uszczelnieniem środkowym od Aluplast

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Oferta systemowa firmy Aluplast została rozszerzona o nowy system: Intertec 85 mm. To zaawansowany system profili okiennych, który – dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań – oferuje znakomite parametry techniczne oraz wysoki komfort użytkowania okien.

Głębokość zabudowy wynosząca 85 mm, sześć komór w ościeżnicy i skrzydle, możliwość stosowania pakietów szybowych do 51 mm szerokości oraz specjalna środkowa płetwa uszczelniająca gwarantują doskonałą izolacyjność termiczną profilu na poziomie Uf=1,0 W/m²K. Przykładowe, wykonane w systemie Intertec 85 jednoskrzydłowe okno referencyjne o szerokości 1230 mm i wysokości 1480 mm z pakietem szybowym Ug=0,5 W/m²K i tzw. ciepłą ramką dystansową osiąga wartość współczynnika Uw=0,74 W/m²K. Niskie złożenia profili o szerokości 115 mm pozwalają zwiększyć powierzchnię  szyby,  zapewniając tym samym dopływ większej ilości światła do pomieszczenia. Dzięki wprowadzeniu dodatkowej, środkowej płetwy uszczelniającej konstrukcję okna na jego obwodzie, wydzielona zostaje tzw. sucha komora, w której pracują okucia. Odizolowanie mechanizmów od warunków zewnętrznych znacząco zwiększa ich żywotność. Podstawą leżącą u wprowadzenia przez nas do oferty systemu Intertec 85 są m.in. zmiany poziomu wymagań minimalnych, co do wartości współczynnika przenikania ciepła, określone w Warunkach Technicznych. Jest to tym samym już kolejna (obok systemów Ideal 8000 oraz Ideal 7000) propozycja systemowa w segmencie profili o głębokości 85 mm, cechujących się obniżoną do  poziomu Uf= 1,0 W/m²K wartością izolacyjności termicznej – podkreśla Marcin Szewczuk, Marketing Manager aluplast sp. z o.o. 

Wprowadzamy go pod marką „Intertec”, gdyż w tym systemie mamy do czynienia z odmienną w stosunku do dotychczasowych systemów marki Ideal, koncepcją rozwiązania dla tzw. uszczelnienia środkowego. W systemach serii aluplast (Ideal 5000 oraz Ideal 8000) występuje specjalna ekstrudowana przylga środkowa, do której mocno przylega trzecia, wewnętrzna uszczelka, co zapewnia doskonałą szczelność całej konstrukcji, poprawia właściwości cieplne i akustyczne, jak również utrudnia wyważenie skrzydła. W serii „Intertec” mamy natomiast do czynienia z masowo występującym w wielu systemach, uszczelnieniem opartym o wysoką uszczelkę mocowaną we wrębie ramy – dodaje Marcin Szewczuk.

Opcjonalna możliwość wklejania szyb dzięki technologii MultifalzSkrzydło w profilu Intertec 85 wykonane jest w technologii Multifalz, co oznacza, że jest ono multifunkcyjne i można je zastosować zarówno przy konwencjonalnym szkleniu z użyciem podkładek, jak i przy wklejaniu szyb. Poprzez zmianę geometrii kształtu wrębu szybowego w skrzydłach można przy zastosowaniu odpowiednich podkładek szklić pakiety szybowe standardowo lub też przykleić pakiet szybowy po całym obwodzie do wrębu.  

W oparciu o jeden profil skrzydła, w zależności od potrzeb i wymagań inwestora, można tym samym zaoferować klientom szereg dodatkowych korzyści związanych z technologią wklejanej szyby. Technologie te mogą być stosowane naprzemiennie lub łączone – np. możliwe jest poprawienie właściwości cieplnych konstrukcji, wyeliminowanie wzmocnień stalowych i wklejanie szyb lub też zastosowanie (przy większych gabarytach okien) zarówno wzmocnienia stalowego, jak i technologii wklejania szyb.

#aluplast, #intertec, #systemy_pvc, #okna, #

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

ALUPLAST Sp. z o.o.

61-357 Poznań
Gołężycka 25 A
tel.: 61 6543400
tel.: www.energeto.pl
Fax: 61 6543499
e-mail: aluplast@aluplast.com.pl
https://www.aluplast.com.pl
https://www.facebook.com/aluplast/