Schüco inwestuje w światowy rozwój

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Do rozbudowy siedziby Schüco (spełniającej najwyższe standardy certyfikacji LEED, BREEAM i DGNB) zostaną wykorzystane najnowsze rozwiązania systemowe marki Schüco.

fot. 3XN Architects

Do rozbudowy siedziby Schüco (spełniającej najwyższe standardy certyfikacji LEED, BREEAM i DGNB) zostaną wykorzystane najnowsze rozwiązania systemowe marki Schüco.


Projekt atrium w nowej siedzibie Schüco w Bielefeld.

fot. 3XN Architects

Projekt atrium w nowej siedzibie Schüco w Bielefeld.

W założeniu showroomy Schüco na całym  świecie mają stanowić swoistego rodzaju przestrzeń do spotkań z marką.

fot. Schüco

W założeniu showroomy Schüco na całym świecie mają stanowić swoistego rodzaju przestrzeń do spotkań z marką.

Digitalizacja procesów planowania i produkcji, sieciowanie urządzeń oraz wzrastająca presja na rozwój ekologicznych technologii budowlanych to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi mierzą się dziś firmy z sektora konstrukcyjnego na całym świecie. Schüco odpowiada na te uwarunkowania inwestycjami w nowe usługi i produkty. 

Schüco planuje zwiększyć inwestycje w badania i rozwój firmy o aż 47% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wymownym symbolem nowo obranej strategii jest rozbudowa siedziby w Bielefeld, w którą dostawca systemów okiennych, drzwiowych i fasadowych tylko w 2016 roku zainwestował niemal 47 milionów euro. Intensywnej rozbudowie biur projektowych i showroomów w samych Niemczech towarzyszy ekspansja na wszystkich kontynentach. Schüco pogłębia również swoje kompetencje technologiczne, czego przykładem może być chociażby cyfrowa platforma wymiany danych między dostawcą a kontrahentami i architektami. 

» Ekspansja geograficzna i technologiczna

W połowie roku 2016 firma Schüco otworzyła dwa nowe biura konstrukcyjne: w Berlinie i Düsseldorfie. Wraz z showroomami w Bielefeld, Wertingen, Weissenfels, Nowym Jorku, Szanghaju, New Delhi, Sao Paulo, Sztokholmie, Siestrzeni, Padwie, i wieloma innymi, pełnią one rolę punktów spotkań z inwestorami, architektami, deweloperami i producentami – nie tylko w Niemczech, lecz także w innych krajach. We wrześniu 2016 roku rozpoczęła się rozbudowa centrum logistycznego okuć i akcesoriów okiennych, co jest również częścią większej rozbudowy siedziby w Bielefeld. Koncern intensywnie inwestuje w rozwój nowych technologii, czego elementem było m.in. wykupienie głównych udziałów w spółce EPS Systems GmbH&Co. Rezultatem tego połączenia była prezentowana na targach BAU 2017 fasada tekstylna FACID, która otwiera zupełnie nowe horyzonty planowania elewacji budynków.

» Plany na rok 2017

Ten rok firma Schüco rozpoczęła od bardzo udanego występu na największej imprezie targowej BAU w Monachium. Zaprezentowane tam innowacje będzie można oglądać w zmodernizowanym showroomie w Bielefeld już w drugiej połowie 2017 roku. Poszerzona ekspozycja innowacyjnych usług umożliwiających cyfrowe projektowanie i produkcję to wydatek inwestycyjny na poziomie 95 milionów euro. Prace modernizacyjne obejmują rozbudowę obecnej strefy ekspozycyjnej do 2019 roku, a finalnie przekształcenie jej w miejsce umożliwiające pełne zapoznanie się z marką i jej rozwiązaniami. Sama siedziba w Bielefeld zostanie powiększona o zaprojektowaną przez znane biuro projektowe 3XN Architects z Kopenhagi inwestycję wysoką na siedem kondygnacji. Poza rodzimą Nadrenią Westfalią firma Schüco planuje uruchomienie nowych showroomów we Frankfurcie i Londynie. 

#inwestycje, #schueco, #systemy_PVC, #systemy_alu, #systemy_fasadowe, #stolarka_okienna

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Strona główna | O firmie | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schüco International Polska Sp. z o.o.

96-321 Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
Fax: + 48 / 46 858 32 01
e-mail: schueco@schueco.pl
http://www.schueco.pl
http://www.facebook.com/schueco