| Wyświetleń:216

markilux wprowadza nową kolekcję poszyć markiz

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przykład wzoru z nowej kolekcji poszyć markiz markilux

fot. markilux

Przykład wzoru z nowej kolekcji poszyć markiz markilux


Przykład wzoru z nowej kolekcji poszyć markiz markilux

fot. markilux

Przykład wzoru z nowej kolekcji poszyć markiz markilux

Przykład wzoru z nowej kolekcji poszyć markiz markilux

fot. markilux

Przykład wzoru z nowej kolekcji poszyć markiz markilux

Co pięć lat specjalista od markiz, firma markilux, wypuszcza na rynek nową kolekcję poszyć. Aktualną linią przedsiębiorstwo chciałoby na nowo zapunktować znajomością tekstyliów i kolorów. 


300 deseni (od klasycznych po wielobarwne i osadzone w trendach) oferuje szerokie spektrum wzorów i specjalnych, technicznych włókien. Do tego sporo ekstrawagancji z architektonicznymi akcentami, modą i lifestylem plus zaskakujące efekty barw i przędzy. Ponadto ekskluzywny wybór kolorów à la carte.

Dobre półtora roku kreatywnej, analitycznej i technicznej pracy zainwestowano – zdaniem Annette Busch, projektantki tkanin w markilux – w tę nową kolekcję poszyć producenta markiz. Przy aktualnej koncepcji designu skoncentrowano się na tym, żeby z jednej strony wykreować rozległą ofertę na szerszy rynek, od nowoczesności po klasykę, a z drugiej strony umiejętniej zagrać kartą „ekstrawagancji, różnorodności barw i indywidualnej nuty“. Jak uważa Annette Busch, stworzono wyjątkowo harmonijne kolekcje tekstyliów. Do tego należy duża bazowa kolekcja „Sunday“ oraz znana już, ekskluzywna kolekcja „visutex“, uzupełniona technicznymi włóknami dla ochrony przed słońcem, światłem i ciepłem.

Obietnica bazowej kolekcji: „Każdy dzień jak niedziela”


Kolekcja Sunday kieruje swoimi 195 deseniami i siedmioma tematami kolorystycznymi w stronę międzynarodowej klienteli producentów markiz oraz partnerów specjalistycznych. Kolory i wzory dobrano w taki sposób, aby w miarę możliwości każdy klient odnalazł się w tej kolekcji. Desenie przez lata stały się coraz bardziej międzynarodowe i w nowej kolekcji harmonizują szczególnie pod względem kolorów. Projektantka Annette Busch chciałaby tymi poszyciami rozbudzić emocje. 

Kolory przyczyniają się do tego, jak się czujemy. Tę wiedzę na nowo wprowadziliśmy w kolekcję, żeby poprzez piękne kompozycje kolorów poszyć markizowych udzielił się niedzielny nastrój. Pod takim poszyciem, podczas małej przerwy, oprzeć się i po prostu odprężyć. I to każdego dnia, pod warunkiem, że świeci słońce – mówi Annette Busch. 


Ekskluzywne desenie poszyć: Od mody po special effects


Ekskluzywna kolekcja visutex już od dziesięciu lat tkana specjalnie dla marki markilux, wabi również emocjami i ekstrawagancją. 50 deseni prezentuje delikatną optykę nici, płynny przebieg barw, oscylujący efekt przędzy i barwne efekty świetlne. Tym sposobem przedsiębiorstwo wychwytuje, zdaniem Busch, aktualne trendy życia. 

Obok przestrzennie wdzięcznych struktur deseni, inspirowanych architekturą, będących już częścią składową ostatniej kolekcji, doszły wzory ze świata luksusowej mody, nowe przędze i nowe procesy – mówi Annette Busch. 


Poza tym rozbudowano kompetencję kolorystyczną: świat kolorów poszyć stał się jeszcze bardziej zróżnicowany i indywidualny. I tak przedsiębiorstwo oferuje farbowanie swoich jednobarwnych poszyć przeciwsłonecznych wg zasady „color on demand“, także w małych ilościach w prawie każdym kolorze RAL. 

Annette Busch podkreśla: Jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie, oferując naszym klientom jeszcze jeden i jeszcze bardziej ekskluzywny serwis wyboru z oferty około 16 milionów możliwych kolorów.


Mniej klasycznych pasków, a za to duża ilość jednolitych kolorów


Obok nowych kolorów, optyki poszyć i przędz w „markilux collection“ ma swoje miejsce także sprawdzona klasyka, jak wzory pasów, mini kwadratów albo optyka lnu. Jednak ilość tradycyjnych poszyć w pasy jest, zdaniem Annette Busch, tym razem niewielka, na korzyść dużej palety jednolitych kolorów, lekkich wzorów na jednolitym tle oraz deseni ton w ton, bardzo poszukiwanych przez klientów. Znajduje to swoje odzwierciedlenie także w kompozycji obu katalogów próbek: jednolite kolory i wzorzyste desenie zostały tu wmieszane i posortowane już tylko wg barw. Obie jakości poszyć sunvas i sunsilk, gdzie przeważa sunvas, zmieszano w katalogi próbek w nowym poręcznym formacie. Wszystko to oraz niewielka wzorzystość tej kolekcji powinna ułatwić wybór klientowi końcowemu.

Włókna hightech stwarzają dużą różnorodność barw i deseni 


Cofając się do doświadczeń z jakością poszyć sunvas i sunsilk, wyjaśnia Annette Busch: Obie tkaniny są wiele lat wypróbowanymi produktami hightech, które z powodzeniem zajęły swoje miejsce na rynku. Są odporne na odbarwienia, działanie światła, odporne na złamania i odkształcenia i dają sobie radę z prawie każdą pogodą. Nasi klienci to doceniają.


Projektantka jest przekonana, że nowoczesność, eksperyment i ekstrawagancja obecnej kolekcji mogła dojrzeć wyłącznie na tej bazie tekstylnej. 

Tylko w ten sposób przez testowanie nowych procesów tkania i typów przędz, gry z kolorami, stało się możliwe nadanie poszyciu markiz jako produktowi lifestylowemu jeszcze bardziej kreatywnej nuty. I dokładnie dlatego każdy klient znajdzie w „markilux collection“ swoje osobiste poszycie – mówi z przekonaniem projektantka.


#

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Paweł Rząsa Marketing Managerem w HENSFORT

Paweł Rząsa Marketing Managerem w HENSFORT

1 lipca nastąpiły zmiany w strukturze organizacyjnej...

ALUPROF z kolejnymi tytułami Budowlanej Marki Roku

ALUPROF z kolejnymi tytułami Budowlanej Marki Roku

To kolejny rok, kiedy producent stolarki aluminiowej z...

Perowskity jako alternatywa dla krzemu

Perowskity jako alternatywa dla krzemu

Perowskity mają dużą szansę zastąpić krzem w...

GEALAN-LINEAR® – stworzony, by być najlepszym systemem w swojej klasie

GEALAN-LINEAR® – stworzony, by być najlepszym systemem w swojej klasie

Projektanci systemu GEALAN-LINEAR® postawili sobie...

HS LiftUnit i GU-Thermostep standardem w ofercie KRISPOL

HS LiftUnit i GU-Thermostep standardem w ofercie KRISPOL

KRISPOL, znany producent na rynku stolarki otworowej,...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży
ii