| Wyświetleń:1983

Nowy standard w zakresie efektywności cieplnej w EKO-OKNACH

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

EKO-OKNA zmieniają standard wykonania szyb z ciepłą ramką. Teraz w standardzie oferują ciepłą ramkę ramkę Swisspacer Ultimate, której współczynnik przewodności cieplnej osiąga wynosi 0,14 W/mK.


Ramka dystansowa jest centralnym punktem każdej szyby okiennej – niezależnie, czy chodzi o pakiety jednokomorowe, czy dwukomorowe – i ma bardzo duże znaczenie dla efektywności energetycznej i komfortu przebywania w pomieszczeniu. Chociaż ma ona ogromny wpływ na efektywność energetyczną okna, to w przypadku szyb zespolonych przeważnie stosuje się aluminiowe ramki dystansowe, w wyniku czego generowane są wyższe koszty ogrzewania. Dzieje się tak dlatego, że metale (szczególnie aluminium) dobrze przewodzą ciepło (więc i zarazem zimno!).

Z tego powodu przy zakupie okna warto zwrócić uwagę na rodzaj ramki dystansowej. W odróżnieniu od aluminiowych, ciepłe ramki są wykonane z wysoce izolacyjnego kompozytu, dzięki któremu straty ciepła zostają zredukowane. EKO-OKNA, jako jeden z wiodących producentów w Europie, zmodyfikował ofertę ciepłych ramek i klientom, którzy zamówią okna z taką ramką, oferujemy ramkę Swisspacer Ultimate, której współczynnik przewodności cieplnej wynosi 0,14 W/mK.

Już przed tą zmianą pracowaliśmy z wysokowydajnymi wyrobami szwajcarskiego producenta Swisspacer. Pomimo i tak bardzo niskiego współczynnika przewodności cieplnej w porównaniu do powszechnie stosowanych ciepłych ramek dystansowych, pragnęliśmy zaoferować naszym klientom wyraźnie wyższą jakość. Przejście na ramkę Ultimate było dla nas ostatnim logicznym krokiem w tym kierunku. Dzięki jeszcze lepszej izolacyjności cieplnej tego produktu klasy premium możemy wyznaczyć całkiem nowe standardy w branży oraz po raz kolejny potwierdzić, że jesteśmy elastycznym przedsiębiorstwem zorientowanym na klienta – mówi Łukasz Kucharczyk, dyrektor ds. marketingu i rozwoju produktów Eko-Okna S.A.


Ramki dystansowe z tworzywa sztucznego zapewniają znaczne oszczędności energii i związanych z tym kosztów oraz zmniejszenie emisji CO2 z budynków, co potwierdza przeprowadzone badanie naukowe i przedstawione w nim dane liczbowe. W nowym badaniu Instytutu Budownictwa Pasywnego w Darmstadt (PHI) porównano ramki dystansowe o wysokiej efektywności energetycznej wykonane z tworzywa sztucznego, aluminium i stali nierdzewnej. Rezultat: klienci mogą zaoszczędzić do 8,6% energii grzewczej rocznie, jeśli ich okna są wyposażone w ciepłą ramkę. 

Oprócz walorów energetycznych, cechuje się ona także atrakcyjnym wyglądem. Ramka ma półmatowe, atrakcyjne wykończenie, dzięki czemu nie odbija się w szybach ani nie narusza czystych linii szklenia.

#szyby_zespolone, #ramki_dystansowe, #cieple_ramki, #okna_pvc, #eko-okna

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

EKO-OKNA S.A.

47-480 Pietrowice Wielkie
Kornice ul. Spacerowa 4
tel.: 801 232 728
tel.: (32) 415 17 63
Fax: (32) 418 30 62
e-mail: poczta@ekookna.pl
https://www.ekookna.pl
https://www.facebook.com/Eko-Okna-SA-131332623623082/Łatwiejsze montowanie okien i drzwi w systemach fasadowych Yawal

Łatwiejsze montowanie okien i drzwi w systemach fasadowych Yawal

Szklane elewacje od lat dominują w krajobrazie...

AWILUX rozbudowuje zakład produkcyjny

AWILUX rozbudowuje zakład produkcyjny

Firma AWILUX zakończyła rok 2020 z rekordowym obrotem...

Noworoczne postanowienie? Wpisz na listę przegląd okien!

Noworoczne postanowienie? Wpisz na listę przegląd okien!

Nowy rok – symboliczny czas zmian, oczywiście na...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży