| Wyświetleń:4494

Jak ochronić swój dom? Inteligentne systemy dla bezpieczeństwa i wygody

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Jesienią i zimą ulubionym miejscem do spędzania czasu jest własny dom. Na komfort mieszkania wpływa nie tylko przytulne i dobrze zagospodarowane wnętrze, ale przede wszystkim poziom jego bezpieczeństwa. Dlatego warto zaopatrzyć się w inteligentne urządzenia, które pomogą ochronić nasz dobytek w różnych okolicznościach.


Nowoczesne systemy zyskują coraz większą popularność, między innymi ze względu na dynamiczny i aktywny tryb życia Polaków. Brak czasu na rutynowe czynności i mnóstwo obowiązków sprawiają, że decydujemy się na smart rozwiązania.

Jak wyposażyć inteligentny dom?


Domową automatykę i smart sterowania możemy dostosować do naszych potrzeb. Wybierajmy te urządzenia, które wyręczą nas w codziennych obowiązkach – w każdej chwili możemy dokupić kolejny element do naszego smart home. A mamy w czym wybierać. Czujnik zalania, wewnętrzny czujnik dymu, kamera zewnętrzna czy czujnik ruchu – to tylko niektóre z wielu rozwiązań firmy Somfy. Wszystkie są połączone bezpośrednio z centralą sterującą TaHoma® Premium, która koordynuje pracę wszystkich zintegrowanych i zautomatyzowanych elementów: wyposażonych w napędy elektryczne rolet, żaluzji, markiz, bram wjazdowych czy garażowych, a nawet oświetlenia i ogrzewania. 

Jak zarządzać inteligentnym domem?


Jak wygląda zarządzanie smart home? Jest łatwo dostępne i bardzo intuicyjne w obsłudze. Centrale sterujące dają właścicielowi możliwość kontrolowania urządzeń domowych o każdej porze i z dowolnego miejsca. Aplikację TaHoma® możemy zainstalować na smartfonie i tablecie, żeby sterować konkretnymi urządzeniami, zarówno w obrębie wybranego pokoju, jak i całego domu. Po pierwsze – możemy stworzyć w aplikacji własne scenariusze, dostosowane do naszego życia. Wystarczy włączyć smartfon, wybrać konkretną opcję, żeby uruchomić rolety, bramę, oświetlenie czy ogrzewanie. Po drugie, dzięki funkcji terminarza zaplanujemy wszystkie scenariusze nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, np. ustawimy automatyczne zapalanie świateł w trakcie weekendowej nieobecności lub automatyczne otwieranie rolet o poranku – a to duża oszczędność czasu. Wygodę zapewnią też scenariusze warunkowe (na przykład jeśli czujnik temperatury przekroczy ustawioną przez nas wartość progową – rolety opuszczają się  bądź podnoszą).

Co daje inteligentny dom?


Jakie są plusy wykorzystania smart urządzeń w zabezpieczeniu swojego domu? To zdecydowanie poczucie spokoju, gdyż zawsze mamy podgląd na to, co dzieje się w domu. Otrzymujemy również powiadomienia, gdy na przykład czujnik zalania wykryje awarię. To także bardzo duża oszczędność czasu. Bez względu na to, ile urządzeń musimy kontrolować – wszystko znajduje się w naszym smartfonie. Nie trzeba po kolei uruchamiać czujników, alarmów, kamer i innych elementów, tylko jednym kliknięciem wybrać odpowiedni scenariusz – albo po prostu zaplanować go wcześniej. Kilka dodatkowych chwil tygodniowo można wykorzystać na inne zajęcia. Kolejna kwestia, to bardzo duża pomoc smart rozwiązań w organizacji codziennego życia. 

Gdy rano w pośpiechu wychodzimy do pracy, również jednym kliknięciem opuścimy wszystkie rolety jednocześnie, czyli nie musimy sprawdzać każdej osobno – znów wszystko widzimy w aplikacji. Jadąc na urlop nie musimy stresować się, czy aktywowaliśmy alarm. Inteligentne rozwiązania all-in-one, łączące kamerę, czujnik ruchu i syrenę alarmową, możemy sterować również z poziomu aplikacji. Jeśli zapomnieliśmy uzbroić urządzenie monitorujące, czyli Somfy One+, otrzymamy odpowiednie przypomnienie bezpośrednio na telefon. Funkcję dozoru aktywujemy zdalnie, a kamera zarejestruje wszystko, co będzie się działo w mieszkaniu pod naszą nieobecność. Najważniejszy element to po prostu poczucie bezpieczeństwa. Smart systemy wyróżniają się wysokim poziomem czułości na zagrożenia. Np. czujnik otwarcia i wibracji IntelliTAG™, który montujemy na oknie lub drzwiach, wykrywa włamanie zanim jeszcze do niego dojdzie.  

Ile kosztuje inteligentny dom?


Smart home możemy budować stopniowo, a to wpływa również na rozłożenie w czasie wszystkich wydatków na ten cel. Od czego zatem zacząć? Najlepiej od automatyki do rolet zewnętrznych czy napędów do bram, czyli od urządzeń, które wymagają doprowadzenia zasilania i ewentualnego odpowiedniego zaplanowania przed wykonaniem elewacji. Do wielu innych urządzeń nie jest wymagane doprowadzenie przewodów, więc można je po prostu dokupić w późniejszym etapie. Na pewno należy zwrócić uwagę na renomę i doświadczenie producenta, a także na długość okresu gwarancyjnego. Somfy produkuje napędy już od 50 lat, a na przykład automatyka do rolet jest objęta 5-letnią gwarancją.  Co więcej, postawmy na rozwiązania, które mają dodatkowe funkcje, jak m.in. wykrywanie przeszkód czy oblodzenia lub zamarzania. To gwarantuje dłuższy okres używania osłon. Jeśli zimą na smartfonie uruchomimy roletę, a na osłonie będzie lód, wówczas napęd zatrzyma się, a nasza osłona nie ulegnie zniszczeniu. Dzięki temu wydatek na inteligentne urządzenie po prostu się zwraca. 

Artykuł promocyjny
#smart_home, #inteligentne_sterowanie, #inteligentne_domy

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY