| Wyświetleń:2820

LogiKal® MES – cyfrowe zarządzanie projektami

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

LogiKal® MES – cyfrowe zarządzanie projektami

fot. ORGADATA

LogiKal® MES – cyfrowe zarządzanie projektami


Zobacz również:

oknoad

Montaż okna na Porothermie

Nowe narzędzie dla branży okiennej

Energooszczędne okna VELUX

Dobry Montaż

aluPilot już na polskim rynku


LogiKal® MES – cyfrowe zarządzanie projektami

fot. ORGADATA

LogiKal® MES – cyfrowe zarządzanie projektami

LogiKal® MES – cyfrowe zarządzanie projektami

fot. ORGADATA

LogiKal® MES – cyfrowe zarządzanie projektami

Przemysł 4.0 to znacznie więcej niż samo hasło. To element wizji strategicznej. Wprowadza połączenie świata cyfrowego i przemysłowego. Oznacza to, że technologia produkcji będzie całkowicie zdigitalizowana, a przedsiębiorstwa przekształcą się w inteligentne zakłady produkcyjne. Przy wsparciu programu LogiKal® będą mogły realizować produkcję przemysłową o jednostkowej wielkości partii. Wykorzystają zalety produkcji masowej dla produkcji jednostkowej. 


Wirtualny warsztat


LogiKal® MES to centrum sterowania i zarządzania produkcją dla konstrukcji metalowych. Widać w nim „wirtualny warsztat”, przez który dany element lub obiekt musi przejść w procesie produkcji. W sposób natychmiastowy dostarcza informacji o produkcji dla wcześniej zdefiniowanych obszarów, które pochodzą z elementów przygotowanych w LogiKal®. 

Właściwe informacje zawsze na czas


Istotne informacje przekazywane są na każde stanowisko – zmniejsza to ryzyko utraty ważnych danych. W LogiKal® MES etapy pracy przypisywane są do odpowiedniego stanowiska wykonawczego w ramach tak zwanej procedury wypychania (push). Zapobiega to pomijaniu etapów produkcji lub natłokowi danych i tworzy cyfrowy sojusz produkcji i informacji. Poszczególni pracownicy przy maszynie oraz kierownictwo przedsiębiorstwa mają dostęp do bieżącego stanu produkcji.

Produkcja bez papieru


Dokumenty nie muszą być drukowane – są dostępne za pośrednictwem monitorów w zakładzie produkcyjnym. Pracownicy na stanowiskach wykonawczych i kierownicy produkcji nie muszą poświęcać wiele czasu na wyszukiwanie istotnych informacji w dużych stertach papieru. Ponadto przejrzyście przedstawiany jest każdy status obróbki części składowych. 

Bezpośrednia komunikacja 


Wykorzystanie programu LogiKal® do projektowania, wycen, przygotowania danych do produkcji i sterowania maszynami pozwala zostać przy jednej, automatycznie aktualizowanej platformie. Uzyskuje się bezpośrednią komunikację z maszynami bez konieczności czasochłonnego przygotowania informacji dla nich. To wszystko bez dodatkowego programu tłumaczącego i przypisanego do niego człowieka. W widoczny sposób skraca się i upraszcza komunikację.

Inwestycja bez wysokich nakładów


Wdrożenie LogiKal® MES w firmie prawie nie wymaga nakładów. Pierwszym elementem są monitory na produkcję, a do tego potrzebny jest zwykły komputer PC z systemem Windows. Poza tym korzystny byłby ekran dotykowy, skaner kodów kreskowych i drukarka kodów kreskowych. 

Pomoc w instalacji


Specjalnie przeszkolony i wykwalifikowany zespół techników może wspomóc w zainstalowaniu i podłączeniu sprzętu w zakładach produkcyjnych, a także wykonać połączenia. Ponadto Orgadata służy pomocną dłonią przy szkoleniu wstępnym, a także kolejnych.

Automatyczne generowanie danych


LogiKal® to automatycznie generowane dane dla maszyn, co z kolei eliminuje konieczność ciągłego nadzoru centrów CNC przez człowieka. Operator maszyny musi tylko zeskanować kod sterujący i odpowiednio umieścić profil na maszynie. Reszta dzieje się już automatycznie. Dzięki temu, dotychczas zajęty nadzorem, operator CNC może zająć się innymi zadaniami.

Wymierne korzyści


Eliminacja ogniw pośrednich, takich jak dodatkowe programy i wysoko płatni ludzie do przygotowania danych sterujących, to oszczędności na hali produkcyjnej, np. w ograniczeniu obecności operatora CNC o około 70% oraz podniesienie wydajności maszyn o 30%.

Jedna sieć


LogiKal® MES jest idealny do stworzenia w firmie jednego, zwartego systemu cyberfizycznego, gdzie ludzie, maszyny i oprogramowanie są połączeni
w jedną sieć. Tworzą spójny organizm, w którym komunikacja przebiega w czasie rzeczywistym, umożliwiając natychmiastową organizację i optymalizację procesów. 

#LogiKal, #software, #oprogramowanie, #produkcja_stolarki, #automatyzacja_produkcji

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY