| Wyświetleń:3333

Moduły monokrystaliczne zdominowały rynek PV. ML System korzysta na trendzie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Moduły monokrystaliczne zdominowały rynek PV. ML System korzysta na trendzie

fot. ML System

Moduły monokrystaliczne zdominowały rynek PV. ML System korzysta na trendzie


Z danych zebranych przez Instytut Energetyki Odnawialnej wynika, że w 2019 r. moduły monokrystaliczne stanowiły aż 80 proc. krajowego rynku PV. ML System, jeden z liderów branży BIPV, będący producentem systemów fotowoltaicznych, korzysta na tej tendencji. 


Jeszcze kilka lat temu na rynku dominowały moduły polikrystaliczne. Było to związane z niską ceną w relacji do uzyskiwanej energii i sprawności. Wraz z rozwojem sektora szacuje się, że na koniec 2019 r. wartość rynku mikroinstalacji fotowoltaicznych przekroczyła 2,8 mld zł – rośnie także świadomość wśród prosumentów, którzy chcą mieć większy wybór. Stale zwiększa się zainteresowanie modułami full-black czy kolorowymi produkcji ML System. Obok argumentu estetyki, dużą rolę odgrywa także kwestia wydajności instalacji. Oczywiście pomaga także zmniejszająca się różnica cenowa między modułem monokrystalicznym a polikrystalicznym. Oczekujemy, że obserwowana tendencja będzie w kolejnych latach kontynuowana – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.


ML System spodziewa się przekroczenia bariery 2 GW zainstalowanej mocy w krajowych źródłach PV w 2020 r., a zdecydowana większość tej mocy będzie pochodzić właśnie z przydomowych mikroinstalacji. Polskie Sieci Elektroenergetyczne podały, że moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce zwiększyła się o 181,4 proc. rok do roku i wyniosła 1832,7 MW według stanu na 1 maja br.

ML System, jako producent systemów fotowoltaicznych, oferuje szeroki asortyment, tj. nie tylko klasyczne moduły monokrystaliczne, a także fotowoltaiczne zadaszenia tarasowe (pergole), carporty, zestawy dla instalatorów, rozdzielnice czy konstrukcje stalowe i aluminiowe. 

Dzięki otrzymanemu w maju bieżącego roku europejskiemu patentowi, spółka w niedalekiej przyszłości włączy do portfolio falownik własnej produkcji, który charakteryzuje się istotnymi przewagami technologicznymi w porównaniu z klasycznymi urządzeniami, aktualnie dostępnymi na rynku. Falownik od ML System będzie w pełni wydajny przy instalacjach fotowoltaicznych montowanych w niestandardowych miejscach czy płaszczyznach. 

ML System proponuje asortyment wyprodukowane we własnej, zlokalizowanej w Polsce fabryce, zarówno odbiorcom B2B (hurtownie i dystrybutorzy), jak i klientom indywidualnym. 

#moduły_fotowoltaiczne, #fotowoltaika

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY