| Wyświetleń:3446

ML System: COVID-19 nie zatrzymał fotowoltaicznej hossy

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Moduły monokrystaliczne zdominowały rynek PV. ML System korzysta na trendzie

fot. ML System

Moduły monokrystaliczne zdominowały rynek PV. ML System korzysta na trendzie


Jak wynika z danych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, maj był rekordowy pod względem liczby złożonych wniosków w ramach programu „Mój prąd”. 


Wpłynęło 11 918 wniosków na dofinansowanie mikroinstalacji fotowoltaicznych, co stanowi ponad 25 proc. wszystkich wniosków złożonych w II naborze programu. Łącznie w II naborze złożono już 46 226 wniosków. ML System obserwuje niesłabnące zainteresowanie ofertą prosumencką własnej produkcji. 

Pomimo wstrząsu gospodarczego, spowodowanego pandemią COVID-19, krajowi prosumenci nie porzucili planów związanych z inwestycją w fotowoltaikę. To efekt wzrostu świadomości społecznej w zakresie korzyści płynących z energetyki odnawialnej, zarówno w aspekcie ekologicznym, jak i ekonomicznym. Spodziewamy się utrzymania pozytywnego trendu także w kolejnych miesiącach roku. Przekroczenie pułapu 2 GW zainstalowanej mocy w krajowym systemie PV to kwestia najbliższych miesięcy – komentuje Dawid Cycoń, prezes ML System.


ML System, jako producent systemów fotowoltaicznych, oferuje szeroki asortyment, tj. nie tylko klasyczne moduły monokrystaliczne, a także fotowoltaiczne zadaszenia tarasowe (pergole), carporty, zestawy dla instalatorów czy rozdzielnice. Dzięki otrzymanemu w maju bieżącego roku europejskiemu patentowi, spółka w niedalekiej przyszłości włączy do portfolio falownik własnej produkcji, który charakteryzuje się istotnymi przewagami technologicznymi w porównaniu z klasycznymi urządzeniami, aktualnie dostępnymi na rynku. Falownik od ML System będzie w pełni wydajny przy instalacjach fotowoltaicznych montowanych w niestandardowych miejscach czy płaszczyznach. 

ML System proponuje asortyment wyprodukowane we własnej, zlokalizowanej w Polsce fabryce, zarówno odbiorcom B2B (hurtownie i dystrybutorzy), jak i klientom indywidualnym. 

#moduły_fotowoltaiczne, #fotowoltaika

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Okna dwukolorowe – idealne rozwiązanie do kamienic i wspólnot mieszkaniowych

Okna dwukolorowe – idealne rozwiązanie do kamienic i wspólnot mieszkaniowych

W wielu budynkach istnieją zalecenia, co do doboru...

Rusza oryginalna kampania marketingowa SIEGENIA

Rusza oryginalna kampania marketingowa SIEGENIA

W pięciu zabawnych filmikach firma SIEGENIA prezentuje...

Nowy tunel aerodynamiczny w ITB

Nowy tunel aerodynamiczny w ITB

W Instytucie Techniki Budowlanej zakończono budowę...

Awilux zawalczy o 100 milionów

Awilux zawalczy o 100 milionów

Leszczyński producent wzbogacił właśnie swój park...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży