| Wyświetleń:3487

ALUPROF w rankingach Polskiej Gospodarki

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

ALUPROF w rankingach Polskiej Gospodarki

fot. ALUPROF

ALUPROF w rankingach Polskiej Gospodarki


ALUPROF w rankingach Polskiej Gospodarki

fot. ALUPROF

ALUPROF w rankingach Polskiej Gospodarki

Kolejny rok przyniósł szereg sukcesów w rankingach polskiej gospodarki dla firmy ALUPROF. Doceniono działania przedsiębiorstwa w trzech klasyfikacjach istotnych dla krajowego biznesu: Brylantach Polskiej Gospodarki, Liście 200 Wprost i Liście 500 Rzeczpospolitej.


Polska branża stolarki budowlanej odpowiada za największą ilość produkowanych systemów okiennych w całej Europie. Według raportu CAB (Centrum Analiz Branżowych) od 2018 roku wzrost sprzedaży i eksportu produktów aluminiowych wyniósł aż 18%. Okna wyprodukowane z tego materiału są uznawane za towary premium, o najwyższej jakości. Segment stolarki aluminiowej dynamicznie się rozwija. W marcu 2020 roku odnotowane zostały rekordowo wysokie wyniki sprzedaży, mimo komplikacji związanych z pandemią koronawirusa.


Brylant Polskiej Gospodarki


Tytuł Brylantu Polskiej Gospodarki jest przyznawany firmom, których wartość rynkowa jest większa niż 10 mln zł. Instytut Europejskiego Biznesu od 2005 roku prowadzi ranking dla największych polskich firm z danego roku. Przez ostatnie 12 lat działalności przeanalizował wyniki finansowe ponad 80 tysięcy przedsiębiorstw z całego kraju. 

Firma ALUPROF w roku 2019 znalazła się w pierwszej 50 konkursu. Warto wspomnieć, że producent aluminiowych systemów okienno-drzwiowych wspiera swoich partnerów handlowych, rozpoczynając akcję pod nazwą #kupujpolskie. Dzięki temu przedsięwzięciu firma chce pomóc w rozwoju polskich producentów, architektów i wykonawców, przypominając, by podczas realizacji wybierać przedsiębiorstwa z polskim kapitałem. 

Rozwój krajowego rynku branży stolarki to jeden z priorytetów tegorocznej kampanii #kupujpolskie. Chcemy nie tylko pokazać nasze wsparcie, ale również rozwinąć polską stolarkę aluminiową. Zależy nam na współpracy ze znanymi i sprawdzonymi dostawcami, a dzięki polskim partnerom handlowym spełniamy założenie o produkcji wysokiej jakości systemów okienno-drzwiowych - mówi Bożena Ryszka, Dyrektor Działu Marketingu i Public Relations ALUPROF.


Lista 500 Rzeczpospolitej


Ranking Lista 500 “Rzeczpospolitej” analizuje najwyższy średni wzrost przychodów dla 500 największych firm w Polsce. Tegoroczna edycja opiera się na wynikach za rok 2019. Według danych GUS, w tym okresie polska gospodarka wzrosła o 4%, mimo słabego pierwszego kwartału. Wyhamowanie, które jest szacowane na 3,4%, jest wynikiem poniżej prognoz na ten rok. 

Firma ALUPROF po raz kolejny znalazła się na liście konkursu. W najnowszej odsłonie rankingu wspięła się o 16 pozycji względem zeszłorocznej edycji. Średni wzrost sprzedaży polskich firm to 7,9%, natomiast producent systemów aluminiowych z Bielska-Białej odnotował skok o wysokości aż 14,5%. 

Wyniki tegorocznego konkursu pokazują sygnały spowolnienia gospodarki. Średni wzrost wyników sektora budownictwa wyniósł około 3,8%. Mimo tego ALUPROF odnotował wzrost zatrudnienia, udziału w eksporcie oraz ogólnego przychodu za zeszły rok.

W 2019 roku ALUPROF postawił na nowe rozwiązanie. Ochrona środowiska i dbanie o otoczenie swoich klientów zaowocowało stworzeniem programu cyfryzacji materiałów informacyjnych i technicznych całego asortymentu firmy, czyli Alu-Digital. Aby ograniczyć zużycie papieru oraz koszty produkcji, a także unowocześnić obsługę dokumentacji dla klientów, postanowiono zrezygnować z masowej produkcji fizycznej wersji katalogu. W tym celu stworzono bibliotekę plików zawierającą pełne i obszerne dane techniczne produktów firmy. Dzięki temu klienci i partnerzy handlowi ALUPROF mogą w szybki i łatwy sposób dotrzeć do potrzebnych im informacji, a tym samym dbają o ekologiczne rozwiązania. 

200 Najlepszych Polskich Firm Magazynu WPROST


Po raz kolejny ALUPROF znalazł się w rankingu Wprost dla największych 200 firm na rok 2020. Konkurs ten od 6 lat nie odnotował tak dużych wzrostów sprzedaży wśród polskich przedsiębiorstw. ALUPROF utrzymuje wysoką pozycję, stawiając na innowację i wysoką jakość prestiżowych rozwiązań. 

Cieszymy się, że nasi klienci darzą nas tak ogromnym zaufaniem. Dążymy do tego, aby standardy naszej firmy były na najwyższym poziomie. Dzięki tym prestiżowym konkursom i rankingom – wiemy, że nasze cele w drodze do postępu i wysokiej jakości systemów aluminiowych po prostu działają. Chcemy dynamicznie rozwijać firmę i kierować się w stronę innowacji — mówi Bożena Ryszka, Dyrektor Działu Marketingu i Public Relations ALUPROF.


ALUPROF S.A. należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty S.A. — jednej z najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się firm w branży aluminiowej w kraju. Intensywne działania za granicą spowodowały, że ALUPROF jest jednocześnie jednym z liderów branży w Europie, dostarczając rozwiązania wysokiej jakości. Spółka, oprócz 5 zakładów w Polsce (Bielsko-Biała, Opole, Goleszów, Ogrodzona i Złotów), posiada 9 oddziałów w Europie i USA i prowadzi ekspansję na kolejne światowe rynki. Firma dostarcza aluminiowe systemy okienno-drzwiowe, bramowe i roletowe. Producent oferuje także nowoczesne systemy fasadowe, przeciwpożarowe, konstrukcje antywłamaniowe oraz energooszczędne rozwiązania stosowane w budownictwie pasywnym.

#nagrody, #wyróżnienia, #ranking, #stolarka_aluminiowa, #systemy_aluminiowe

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Webinarium ORGADATA: LogiKal – wszystko o czasach produkcyjnych – powtórka

Webinarium ORGADATA: LogiKal – wszystko o czasach produkcyjnych – powtórka

ORGADATA serdecznie zaprasza do udziału w kolejnym...

Efekt MACO EVO – rewolucja w powlekaniu

Efekt MACO EVO – rewolucja w powlekaniu

Ogromna, choć niemal niewidoczna zmiana: od kilku...

Pracownik ALUPLAST debiutuje w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych

Pracownik ALUPLAST debiutuje w Rajdowych Mistrzostwach Polski Samochodów Terenowych

Pracownik ALUPLAST, Pan Romek Kiciński, zadebiutował w...

Przygotuj dom na ocieplenie klimatu z OknoPlus

Przygotuj dom na ocieplenie klimatu z OknoPlus

Nawet jeśli tegoroczne lato nie rozpieszcza nas...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży