| Wyświetleń:3385

Stürtz – specjaliści od automatyzacji z misją w Polsce

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Stürtz – specjaliści od automatyzacji z misją w Polsce

fot. Stürtz

Stürtz – specjaliści od automatyzacji z misją w Polsce


Stürtz – specjaliści od automatyzacji z misją w Polsce

fot. Stürtz

Stürtz – specjaliści od automatyzacji z misją w Polsce

W odpowiedzi na potrzeby i zapytania płynące z rynku, w kwietniu bieżącego roku zostało oficjalnie otwarte w Polsce przedstawicielstwo niemieckiej firmy specjalizującej się w produkcji innowacyjnych rozwiązań dla stolarki PCW – Stürtz. 


Firma może się pochwalić ponad 70-letnią tradycją na rynku. Niebanalna kreatywność, zmysł konstrukcyjny i pasja ludzi, którzy ją tworzą, w połączeniu z bogatym doświadczeniem, są gwarancją nieustannego rozwoju, a co za tym idzie – ciągłych innowacji. Także w Polsce udało się zgrać świetny zespół kompetentnych specjalistów z branży.

Najlepsze pomysły mają szansę na realizację tylko wtedy, gdy można zbudować kompetentny i zmotywowany zespół z doświadczeniem. I możemy z dumą to powiedzieć: stworzyliśmy zespół ludzi z pasją i mocno zaangażowanych w powierzone zadnia – podkreśla Tomasz Rohloff, Członek Zarządu Stürtz Polska Sp. z o.o.


Stürtz ma stanowić odpowiedź na dzisiejsze i przyszłe potrzeby inwestycyjne oraz antidotum na problemy, którym przedsiębiorcy muszą stawiać czoła. W dobie dynamicznego rozwoju branży budowlanej oraz ekspansji polskich producentów na rynki zagraniczne, a także kłopotów kadrowych – Stürtz posiada kompleksowe rozwiązania, które powinny spełnić oczekiwania zarówno małych fabryk, jak i dużych zakładów przemysłowych. Przez ostatnie 25 lat firma dostarczyła prawie 10 000 maszyn do produkcji okien i drzwi PCW.

Dzięki szybkości, elastyczności organizacji i dostosowanym do indywidualnych potrzeb rozwiązaniom wspieramy naszych klientów w ich drodze do sukcesu. Wsłuchujemy się w potrzeby i plany, doradzamy, projektujemy i  wdrażamy kompleksowo procesy produkcyjne o różnym poziomie automatyzacji dla dowolnych wydajności. Dostarczamy nie tylko maszyny, ale także  logistykę i rozwiązania programowe do obsługi posprzedażnej. Wyposażamy fabryki od indywidualnie dobranej maszyny do kompletnie zautomatyzowanego systemu produkcyjnego; od obróbki profili, przez zgrzewanie, oczyszczanie, montaż wyposażenia, przenoszenie szkła po wysyłkę gotowych okien i drzwi. Po prostu lubimy podejmować wyzwania – wyjaśnił Maciej Opala, Prokurent Stürtz Polska Sp. z o.o.


Automatyzacja zakładów to nieuchronna przyszłość, która zaczyna się dziś


W tym temacie jest bardzo wiele do zrobienia. Przede wszystkim należy zacząć od odpowiednio zaplanowania  miejsca posadowienia maszyn na hali. Pozwoli to na ich optymalną konfigurację, co ma ogromne znaczenie dla tempa pracy i zdecydowanie pomaga w utrzymaniu jakości produktów, a także unikaniu pomyłek. Od kilku lat standardem stało się wdrażanie do produkcji centrów obróbczych czy obróbczo-tnących. Linie zgrzewająco-czyszczące również stają się coraz szybsze i bardziej zaawansowane technologicznie. Zdecydowanym krokiem w przyszłość jest automatyzacja procesów odbywających się po zgrzaniu i oczyszczeniu ram i skrzydeł.

Zaawansowana technologia i innowacyjne rozwiązania pozwalają na zautomatyzowane przekazywanie elementów na poszczególne stanowiska i ich zoptymalizowaną segregację, a także (w końcowym etapie) kompletację zamówień. Samoczynnie  pobierane elementy z linii zgrzewająco-czyszczących, trafiające do modułowych sortowników i buforów, mogą być automatycznie przekazywane na stanowiska montażowe. Kompletne, zespolone ramy ze skrzydłami również mogą być przemieszczane automatycznie w kierunku szklenia. W tym samym czasie wysyłają one informację i wywołują przynależące im posortowane w buforach szyby, które to w miejsce szklenia podane są mechanicznie. Sam proces szklenia może być wykonywany przez sześciowrzecionowego robota przemysłowego, który może być również wyposażony w opcję wklejania szyb.

Samobieżne sortowniki zabierają gotowe zaszklone okna, wstawiając je do przegród kompletacyjnych. Stamtąd w uporządkowany, logiczny i zgodny z planem wysyłkowym sposób, okna i drzwi podawane są na stanowisko pakowania. Nowatorskie, kompletne i przemyślane rozwiązania maszynowe, sterowane i kontrolowane są przez profesjonalny program PRO OPT. Taka koncepcja procesu produkcji pozwala na zdecydowany wzrost wydajności przy jednoczesnym obniżeniu bieżących kosztów, wyeliminowaniu zbędnych błędów oraz uzyskaniu wysokiej precyzji i powtarzalności osiąganych efektów, a do obsługi takiej linii wystarczy zaledwie kilkunastu pracowników.

#maszyny, #automatyzacja_produkcji, #produkcja_stolarki

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Stürtz Polska sp. z o.o.

62-035 Dziećmierowo/Kórnik
ul. Katowicka 39
tel.: +48 61 649 20 02
e-mail: biuro@stuertz.com
https://www.stuertz.com/Pałac Kultury i Nauki z nowymi okuciami marki SIEGENIA

Pałac Kultury i Nauki z nowymi okuciami marki SIEGENIA

Inwestycja, prowadzona pod nadzorem konserwatora...

ML System zainstalował pilotażowo moduły z kropką kwantową w sklepie sieci Żabka

ML System zainstalował pilotażowo moduły z kropką kwantową w sklepie sieci Żabka

ML System zainstalował pilotażowo moduły z powłoką z...

ALUPROF potwierdza siłę marki

ALUPROF potwierdza siłę marki

ALUPROF z sukcesami kończy 2020 rok. Podwójny tytuł...

Wirtualny roadshow dla producentów stolarki aluminiowej

Wirtualny roadshow dla producentów stolarki aluminiowej

„Prosta. Szybka. Bezpieczna. Dzisiejsza wydajna...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży