| Wyświetleń:3300

Elegant: doskonały design szyty na miarę

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Współczesna architektura nie uznaje kompromisów – dzisiejsi projektanci i inwestorzy stawiają na kreatywne rozwiązania, balansują pomiędzy różnymi stylami i oczekują wysokiej jakości produktów. Producenci materiałów budowlanych stale muszą dotrzymywać im kroku. Kolekcja Elegant firmy Deceuninck stanowi nową generację systemów PVC i jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego rynku.


Jakość i niepowtarzalny design


Profile okienne muszą łączyć w sobie zarówno wysoką jakość, praktyczność, wytrzymałość, świetne parametry techniczne, jak i ciekawy wygląd oraz niepowtarzalny design. Przykładną hybrydą wszystkich wymienionych właściwości jest kolekcja Elegant od firmy Deceuninck. Profile okienne Elegant mają bardzo dobre właściwości izolacyjne – sześciokomorowy profil osiąga wartość Uf na poziomie 0,93 W/(m²K). System, przy głębokości zabudowy ramy równej 76 mm oraz skrzydeł 80 (dla profilu niezlicowanego) i 92 mm (dla wersji zlicowanej), daje możliwość zastosowania bardzo grubych pakietów szybowych – do 70 mm, co dodatkowo zwiększa wartości izolacji termicznej i akustycznej. Co ważne, Elegant gwarantuje realizację bardzo stabilnych konstrukcji okiennych o dużych wymiarach, nawet do 2,5 m, dzięki czemu bez problemu można wykorzystać pełną wysokość pomieszczeń, zapewniając doświetlenie wnętrz światłem naturalnym.

Profil Elegant od Deceuninck to jeden z najsmuklejszych dostępnych na rynku profili PVC. Bezspornym atutem serii jest ciekawy i minimalistyczny design. Kolekcja Elegant była nagradzana w prestiżowych konkursach wzorniczych – m.in. nagrodą RedDot, German Design Award i TopBuilder. Elegant to system okienny PVC, będący wizualną alternatywą lub uzupełnieniem dla okien na bazie systemów aluminiowych, a szeroki wybór kolorów profili pozwala na idealne dopasowanie okna do stylu i charakteru budynku.

Minimalistyczna geometria


Znakiem rozpoznawczym kolekcji Elegant od Deceuninck jest subtelny minimalizm i nowoczesny wygląd. Prosty, niezlicowany profil Elegant Infinity cechuje się wąską przylgą, a także unikalnymi w systemach okiennych PVC prostokątnymi listwami przyszybowymi, które doskonale wpisują się w surowe, minimalistyczne realizacje. Stonowane, świetnie uzupełniające się barwy oparte na metalicznym trendzie przedstawiają minimalizm w najlepszym wydaniu, a szeroki wybór kolorów pozwala na idealne dopasowanie okien do projektowanej fasady.

Miejski design


Miejskie lofty czy wnętrza w stylu industrialnym doskonale będą komponować się z profilem Elegant Abstract z wąską przylgą, prostokątnymi listwami przyszybowymi oraz skrzydłem całkowicie zlicowanym z ramą. Okno stanowi doskonałe uzupełnienie miejskich realizacji, fasad aluminiowych i w subtelny sposób podkreśla ich surowość oraz przemysłowy charakter. Gustowne odcienie szarości (od jasnej szarości do ciemnego antracytu) będą idealnym dopełnieniem wszelkiego rodzaju realizacji w modnym stylu.

Rustykalne klimaty


Wiejskie domy czy realizacje w stylu vintage wymagają dopracowanych detali w każdym calu. Półzlicowany profil Elegant Origin wyróżnia się klasycznym designem, który świetnie nawiązuje do wyglądu okien drewnianych lub starszych okien z PVC. Starannie zaprojektowany zaokrąglony kształt skrzydła Origin idealnie nadaje się do renowacji lub nowych budynków w stylu klasycznym, a bogaty wybór ciepłych odcieni drewna dodatkowo podkreśli ich rustykalny charakter.


Bogactwo kolorów


W opracowanym przez Deceuninck wzorniku znalazło się aż 50 kolorów folii o strukturze gładkiej, drewnopodobnej, matowej i metalicznej. Jest także spory wybór różnych odcieni szarości. Bogaty wybór faktur pozwala na idealne dopasowanie profilu okiennego do stylu realizacji, a rdzeń w szarym kolorze dodatkowo podkreśli aluminiowy wygląd profili okiennych. Seria profili okiennych Elegant od Deceuninck to doskonała symbioza tradycji i nowoczesności, która przetrwa próbę czasu.

Cechy charakterystyczne serii Elegant od Deceuninck:


» nowoczesny, smukły design;

» w wersji niezlicowanej Infinity oraz zlicowanej Abstract niezwykle wąska przylga 9 mm (w wersji Infinity ThermoFibra tylko 7 mm!);

» wersja zlicowana Abstract jako wizualna alternatywa lub uzupełnienie dla okien aluminiowych;

» możliwość szklenia do 70 mm w wersji Abstract;

» współczynnik przenikania ciepła profila okiennego Uf już od 0,88 W/[m²K] (w wersji Infinity ThermoFibra);

» jednostopowe, prostokątne lub zaokrąglone listwy przyszybowe;

» dwie opcje wklejania pakietów szybowych (na taśmę i za pomocą kleju);

» EcoPowerCore w wybranych wersjach (opcjonalnie).


Więcej informacji na temat serii Deceuninck Elegant znajdą Państwo na stronie internetowej: www.elegant.deceuninck.com


#okna_PVC, #systemy_PVC

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY