| Wyświetleń:3688

HENSFORT z rekordowymi wynikami na rynku czeskim

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

HENSFORT z rekordowymi wynikami na rynku czeskim

fot. Hensfort

HENSFORT z rekordowymi wynikami na rynku czeskim


Okres lockdownu spowodowanego rozprzestrzenianiem się koronawirusa był silnym ciosem dla polskiej i europejskiej gospodarki. Wyniki sprzedażowe producentów stolarki otworowej pokazują, że również i ta branża znacząco odczuła skutki społecznych i handlowych obostrzeń. W przypadku firmy HENSFORT wprowadzone i wdrażane jeszcze przed pandemią zmiany w organizacji pracy przyniosły nadspodziewane efekty. W wynikach finansowych za czerwiec, producent energooszczędnych okien poinformował o 60% wzroście sprzedaży na rynku czeskim!


Efektywny model pracy


Od początku marca w Polsce i Czechach stopniowo wprowadzane były obostrzenia mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Już po kilku dniach można było sobie zdać sprawę jak wielkie straty poniosą firmy, które nie mają wdrożonych stosownych procedur do zdalnej pracy. Przemyski HENSFORT niemal 70% kadry pracowniczej skierował do pracy w domu, bazując na wypracowanym i stosowanym wcześniej przez pracowników rynku czeskiego modelu organizacyjnym.  

Formę pracy zdalnej wdrażaliśmy od listopada ubiegłego roku. Niemal od początku zauważyliśmy, że takie rozwiązanie wiąże się ze wzrostem efektywności pracownika, który skupia się bardziej na osiągnięciu wyznaczonego celu niż na przepracowaniu odpowiedniej liczby godzin. Wprowadziliśmy również nowoczesny model komunikacji wewnętrznej, umożliwiający swobodny i sprawny przepływ informacji. Dzięki zapobiegliwości w marcu pracowaliśmy normalnie, podczas gdy w innych firmach dopiero rozpoczynał się proces wdrażania i uczenia się pracy zdalnej – mówi Andrzej Kroll, odpowiedzialny za rynek czeski Export Sales Manager w HENSFORT.


Rekordowe wyniki


Na rynku czeskim HENSFORT operuje od 2013 roku. W przeciągu kilku lat firma stworzyła na terenie całego kraju sieć dystrybucyjną, a skutecznie realizowana strategia rozwoju pozwoliła na zajęcie pozycji jednego z wiodących eksporterów polskiej stolarki do Czech. Od niemal roku producent notuje stały wzrost na poziomie 20%, a w czerwcu tego roku HENSFORT poinformował o rekordowym 60 % wzroście względem analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

Myślę, że w okresie pandemii koronawirusa udowodniliśmy naszym czeskim partnerom, że mogą na nas liczyć nawet w najtrudniejszych okolicznościach. Wypracowaliśmy model współpracy pozwalający na zachowanie łańcucha dostaw, dostosowywania się do zmian oraz stały kontakt. Rekordowe wyniki w czerwcu są potwierdzeniem moich słów i muszę również zaznaczyć, że perspektywa finansowa na lipiec zapowiada się równie obiecująco. Nie byłoby tego, gdyby nie ciężka praca i zaangażowanie całego naszego zespołu – podsumowuje Ewa Blocher, Kierownik Sprzedaży produktów HENSFORT na rynku czeskim. 


#stolarka_okienna, #rynek_czeski

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Hensfort

37-700 Przemyśl
ul. Nestora 1
tel.: 16 676 04 30
tel.: 16 678 50 05
Fax: 16 676 04 30
e-mail: biuro@hensfort.pl
https://www.hensfort.com/plPrawidłowy montaż okien energooszczędnych

Prawidłowy montaż okien energooszczędnych

Dzięki energooszczędnym oknom można w znacznym stopniu...

Zautomatyzowany system wydawania towaru w PONZIO

Zautomatyzowany system wydawania towaru w PONZIO

Zwiększone możliwości magazynowania profili oraz...

ALUPROF z drugim wydaniem albumu trendów AluBOOK

ALUPROF z drugim wydaniem albumu trendów AluBOOK

Wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom, jakie przyniosła...

AXOR ALU – okucia skrojone na miarę systemów aluminiowych

AXOR ALU – okucia skrojone na miarę systemów aluminiowych

Okucia do profili aluminiowych AXOR ALU łączą...

Zarysowania powierzchni lakierowanych w czasie prefabrykacji? Yawal znalazł na to sposób

Zarysowania powierzchni lakierowanych w czasie prefabrykacji? Yawal znalazł na to sposób

Nawet najbardziej ostrożne obchodzenie się z profilami...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży