| Wyświetleń:3768

Okna przesuwne a montaż rolet

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

EKO-OKNA prezentują rozwiązania, które pozwolą nam na montaż rolet zewnętrznych nie zakłócając pracy drzwi przesuwnych bądź podnoszono-przesuwnych. 


W większości przypadków montaż rolet na oknach przesuwnych przebiega bez najmniejszego problemu. Jest jednak kilka systemów w przypadku których, dla prawidłowego funkcjonowania zarówno rolet jak i drzwi przesuwnych, zachodzi potrzeba użycia poszerzeń. Jakie wybrać rolety na okna przesuwne? Różnica będzie tkwiła nie tylko w systemach, ale także w materiale, z którego zostały one wykonane. 

Na początek okna przesuwne PVC. W oknach typu Patio montować można wszystkie rolety z z oferty EKO-OKIEN. W systemach HST 85 oraz HST 70 montowane mogą być wyłącznie rolety nadstawne z rewizją wewnątrz od czoła lub z rewizją zewnętrzną od dołu.

Inaczej wygląda montaż rolet na oknach przesuwnych aluminiowych. Łączenie okien z roletami nadstawnymi bez zastosowania jakichkolwiek poszerzeń możliwe jest w następujących systemach: MB-70, MB-60, MB-86 Fold Line, MB-104, Ecofutural oraz Ecofutural OC. 

W systemach takich jak MB-Slide, MB-59HS oraz MB-77HS montaż rolety możliwy będzie wyłącznie po spełnieniu pewnych warunków konstrukcyjnych. Wymagana będzie tutaj konsultacja technologiczna. Wszystko zależne jest bowiem od ilości torów, powierzchni przeszklenia, a także szerokości konstrukcji. Jeśli parametry zostaną przekroczone, należy zastosować poszerzenia. Dodatkowo w przypadku systemu MB-59HS roleta powinna być 20 mm szersza od konstrukcji wraz z poszerzeniami. 

Dlaczego warto montować rolety na oknach przesuwnych? 


Przede wszystkim należy pamiętać, że okna przesuwne tworzą bardzo dużą powierzchnię, przez którą promienie słoneczne dostają się do wewnątrz pomieszczeń i nagrzewają je. Podstawową funkcją rolet zewnętrznych jest oczywiście ochrona przeciwsłoneczna. Rolety zewnętrzne dają użytkownikowi swobodę w regulacji dostępu światła do pomieszczenia – można całkowicie zaciemnić pomieszczenie, a w razie potrzeby w całości odsłonić roletę i doświetlić wnętrze. Rolety poprawiają także izolację akustyczną. 

Przypominamy również, że rolety zewnętrzne z oferty Eko-Okien można wyposażyć w silniki elektryczne i sterować nimi zdalnie. Można je również podłączyć do instalacji domu inteligentnego i sterować nimi za pomocą smartfonu czy tabletu. 

#drzwi_przesuwne, #rolety_zewnętrzne, #smart_home

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

EKO-OKNA S.A.

47-480 Pietrowice Wielkie
Kornice ul. Spacerowa 4
tel.: 801 232 728
tel.: (32) 415 17 63
Fax: (32) 418 30 62
e-mail: poczta@ekookna.pl
https://www.ekookna.pl
https://www.facebook.com/Eko-Okna-SA-131332623623082/ML System postuluje optymalizację współczynnika opustu w PV

ML System postuluje optymalizację współczynnika opustu w PV

ML System postuluje skalkulowanie rozliczeń w taki...

Unilink Poland i wdrożenie pierwszego w Polsce centrum FOM Industrie LMX650

Unilink Poland i wdrożenie pierwszego w Polsce centrum FOM Industrie LMX650

Unilink Poland z Wrześni wziął udział we wdrożeniu...

Zmiany w funkcjonowaniu VITO Polska

Zmiany w funkcjonowaniu VITO Polska

Po 20 latach nadchodzi czas na zmiany. Od 1 września...

Reveal Slide – nowy produkt OknoPlus

Reveal Slide – nowy produkt OknoPlus

Po wiosennej premierze okna Reveal, wraz z początkiem...

Apartamentowiec 611 West 56th Street w systemach ALUPROF

Apartamentowiec 611 West 56th Street w systemach ALUPROF

W Nowym Jorku powstaje apartamentowiec, będący...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży