| Wyświetleń:3678

AWILUX z Leszna partnerem URBAN POLSKA/SCHIRMER

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Moduł cięcia i obróbek przez PVC

fot. URBAN

Moduł cięcia i obróbek przez PVC


Moduł wkładania i obróbki przez stal

fot. URBAN

Moduł wkładania i obróbki przez stal

Logistyka produkcyjna URBAN POLSKA – stół do montażu rolet

fot. URBAN

Logistyka produkcyjna URBAN POLSKA – stół do montażu rolet

Stacja podcinania uszczelek (wersja Schüco)

fot. URBAN

Stacja podcinania uszczelek (wersja Schüco)

Logistyka produkcyjna URBAN POLSKA – obrotowy sortownik do okien

fot. URBAN

Logistyka produkcyjna URBAN POLSKA – obrotowy sortownik do okien

Gilotyna do wycinania uszczelki pod słupek

fot. URBAN

Gilotyna do wycinania uszczelki pod słupek

Topowi producenci okien chętnie inwestują w automatyzację produkcji. Dlatego też leszczyński producent stolarki okiennej i drzwiowej, firma AWILUX, wzbogaciła swój park maszynowy o najnowocześniejsze 59-osiowe centrum obróbczo-tnące produkcji Schirmer od URBAN POLSKA. To już 43 maszyna w Polsce o tak wysokim stopniu automatyzacji. 


Od dawna u producentów okien i drzwi zauważyć można tendencję do automatyzacji produkcji. Dzieje się tak nie tylko ze względu na brak kadr, ale również w związku z różnymi nieprzewidywalnymi zdarzeniami, jak chociażby pandemie (epidemie), które mogą doprowadzić do absencji pracowniczej. Stąd tam, gdzie jest to możliwe, producenci starają się zastąpić ludzi maszynami, robotami czy zaawansowanymi liniami produkcyjnymi, a zasoby pracownicze przesunąć w obszary, w których występują większe potrzeby kadrowe.

Dostarczając precyzyjnie dopasowane do potrzeb każdego rodzaju inwestycji wysokiej jakości rozwiązania w zakresie stolarki okienno-drzwiowej i akcesoriów, firma AWILUX zakupiła maszynę wyróżniającą się szeregiem elementów.


Dzięki ogromnej dynamice światowego postępu technologicznego, również i w naszej branży z roku na rok pojawia się wiele nowoczesnych rozwiązań, które pozwalają na produkcję okien i drzwi najnowszej generacji. Jednak aby podążać za tym rozwojem, należy odpowiednio i systematycznie uaktualniać park maszynowy. Dlatego już ponad rok temu zapadła decyzja o zakupie nowoczesnego centrum tnąco-obróbczego firmy Schirmer do PVC. Jest to nasza największa inwestycja w park maszynowy od czasu przeprowadzki do nowej siedziby – tak zakup nowego rozwiązania komentuje Marek Sprengel, prezes firmy AWILUX.


Pierwszą z nowości dostępnych w rozwiązaniu dostarczonym przez URBAN są specjalistyczne noże do przycinania termozgrzewalnych uszczelek oraz te do wycinania uszczelki przylgowej oraz środkowej pod słupki, dzięki którym możliwa jest odpowiednia obróbka profili Schüco. Maszynę zaopatrzono również w dwie 3-osiowe, dziewięcionarzędziowe stacje do frezowania uszczelek oraz słupków. Oprócz tego, trzy podwójne (od góry i od dołu) elektryczne wkrętarki do przykręcania wzmocnień stalowych z profilem PVC na serwosilnikach z automatycznym podawaniem wkrętów, które doprowadzają wkręty dla różnych systemów profili o trzech różnych długościach: 3,9 x 19 mm, 3,9 x 16 mm oraz 3,9 x 13 mm. Tym samym zapewnione jest jednoczesne, obustronne przykręcanie wzmocnień przy słupkach bez konieczności ich przekładania czy obracania. 

Schemat docelowej maszyny po rozbudowie o stację cięcia, wsuwania stali
i odkładnia profili na wózki

Centrum posiada także zdublowane stacje do wiercenia dybli, aby przy 100% udziale ram z dyblami nie tracić swojej wydajności. Maszyna zakupiona przez AWILUX, jak tłumaczy dostawca, jako pierwsza w Polsce zawiera także zdublowane narzędzia w centrum obróbczym do PVC ze stalą do skomplikowanych obróbek, np. zawiasów KTN i KTEV przez stal od zewnątrz i od wewnątrz. Pomiędzy poszczególnymi centrami w maszynie, profile przenoszone są za pomocą 9 kleszczy transportowych, które pracują zgodnie z zasadą „ręka w rękę” dla zapewnienia odpowiednich taktów oraz przepływu profili. 

Łącznie maszyna integruje ze sobą pracę 59 serwo-osi z ultranowoczesnym sterowaniem firmy BECKHOFF wraz z oryginalnymi elektronicznymi komponentami. Cała pneumatyka urządzenia oparta jest na firmie FESTO oraz prowadnicach liniowych firmy REXROTH. Dzięki zastosowaniu do budowy maszyn najlepszych dostępnych materiałów na rynku, SCHIRMER może zapewnić długą żywotność swojej maszyny dla profesjonalnych i przemysłowych producentów stolarki okiennej.

Inwestując w rozwój swojej linii produkcyjnej, firma AWILUX zamówiła jedyne w Polsce centrum obróbczo-tnące z dłuższym buforem poprzecznym, aby móc w przyszłości rozbudowywać je o kolejne moduły: automatyczne centrum cięcia wzmocnień stalowych z robotem zajmującym się wsuwaniem stali oraz tym do odkładania pociętych i obrobionych profili na wózki transportowe, dzięki czemu możliwa będzie obsługa jednoosobowa. Co więcej, na hali firmy AWILUX przewidziano również dodatkowe miejsce na tę dalszą rozbudowę. 

Zamawiając nowe centrum obróbczo-tnące Schirmer, Zarząd AWILUX już dziś pomyślał o przyszłości w kontekście dalszego rozwoju firmy i produkcji. Stąd zespół URBAN Polska życzy zadowolenia z pracy na nowej maszynie i dziękuje za zaufanie, którym został obdarzony.

#produkcja_stolarki, #maszyny, #centra_obrobcze, #automatyzacja_produkcji

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

URBAN POLSKA Sp. z o.o.

68-200 Żary
ul. Gospodarcza 7
tel.: 068 4787800
Fax: 068 4787801
e-mail: office@u-r-b-a-n.pl
https://u-r-b-a-n.pl