| Wyświetleń:3563

Wymień stolarkę z dobrym montażem

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Termomodernizacja we właściwej kolejności

fot. POiD

Termomodernizacja we właściwej kolejności


W Polsce wiele domów jednorodzinnych jest wciąż słabo lub w ogóle nieocieplonych. Rozwiązanie stanowi dobrze przeprowadzona termomodernizacja budynku, która pozwala zaoszczędzić do 80% energii cieplnej. Ważny element takiej inwestycji to wymiana starych okien i drzwi na nowe, energooszczędne wyroby. Dzięki temu, możemy dać „oddech” domowemu budżetowi i środowisku, zyskując jednocześnie pieniądze na inne potrzeby.


Ostatnio, przebywając częściej zamknięci w swoich domach, mieliśmy okazję dokładnie im się przyjrzeć i zabrać się za niezbędne prace remontowe oraz zmianę aranżacji wnętrz. Jeśli od dłuższego czasu odkładaliśmy również wykonanie termomodernizacji obiektu, teraz jest na to dobry moment – co więcej, na inwestycję można pozyskać dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”. Pamiętajmy jednak, że prace powinny być przeprowadzone w odpowiedniej kolejności. Dzięki temu, po ich zakończeniu będziemy mogli efektywnie zarządzać energią w budynku.

Wybór, który się opłaca


Szacunki wskazują, że w Polsce co najmniej 3 300 000 domów jednorodzinnych jest pozbawionych właściwej izolacji termicznej lub też zupełnie nieocieplonych. W efekcie z obiektów tych „uciekają” znaczne ilości ciepła, a ich właściciele ponoszą niemałe wydatki na ogrzewanie. Cierpi również środowisko naturalne i stan powietrza – problem smogu jest już powszechnie znany, a do tego dochodzi jeszcze zwiększona emisja dwutlenku węgla z przestarzałych pieców.

Termomodernizacja budynku, w której istotnym etapem jest wymiana stolarki, to zatem wybór, który się opłaca, i inwestycja w lepszą jakość życia dla nas oraz przyszłych pokoleń. Samo tylko zainstalowanie nowego kotła w miejsce „kopciucha” oraz ocieplenie ścian zewnętrznych nie przyniesie jednak oczekiwanego efektu, jeśli nie zadbamy przy tym o zastąpienie starych okien czy drzwi energooszczędnymi produktami. Dlaczego to takie ważne? Termomodernizacja jest niczym zespół naczyń połączonych, gdzie każdy element ma wpływ na pozostałe. Nawet przy grubych, „ciepłych” murach i dobrze zaizolowanym dachu, stara stolarka okienna będzie „najsłabszym ogniwem” i zniweczy efekt naszych dalszych działań.

Wymiana stolarki – nowa jakość


Dla każdego domu można określić zapotrzebowanie na energię oraz wyliczyć, ile ciepła traci on przez ściany, dach czy też okna, a więc także, jakie koszty ponosimy na jego eksploatację. W podobny sposób można oszacować oszczędności, które uzyskamy dzięki wymianie stolarki otworowej. Oprócz niższych wydatków na użytkowanie budynku, taka inwestycja przynosi również szereg innych korzyści. Przede wszystkim oznacza dla domowników większy komfort cieplny i wygodę korzystania z domu przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych. To też wzrost bezpieczeństwa oraz spokój i niezakłócona cisza, gdyż nowe okna, drzwi zewnętrzne czy brama garażowa zapewniają lepszą niż stare, wyeksploatowane wyroby ochronę antywłamaniową i stanowią barierę dla hałasu. 

Estetyczna, dopasowana do ocieplonej i wykończonej elewacji stolarka sprawia też, że budynek zyskuje na atrakcyjności, a jego wartość rośnie. Gdy zechcemy sprzedać nieruchomość, od potencjalnych kupców możemy zażądać więc wyższej ceny. Wreszcie, taka inwestycja to lepsza jakość powietrza, co pozytywnie przekłada się na zdrowie nas i naszych najbliższych. 

Nowoczesne drzwi zewnętrzne, bramę garażową czy osłony okienne w postaci rolet możemy również wyposażyć w system zapewniający możliwość zdalnego sterowania. Rozwiązania SMART HOME pozwalają na zintegrowanie wszystkich wyrobów, nawet tych pochodzących od różnych producentów, w jeden centralny system. Dzięki temu, ich pracę możemy sterować wygodnie za pomocą pilota, aplikacji na smartfonie czy przeglądarki internetowej – mówi Andrzej Trojanowski, Dyrektor Generalny BFT Polska, Partnera kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”.


Dobry montaż zwieńczeniem inwestycji


Prace termomodernizacyjne powinny przebiegać w określonej kolejności i być dopasowane do specyfiki budynku. Jeśli więc okna, drzwi czy brama garażowa najlepsze czasy mają już za sobą, to inwestycję rozpoczynamy właśnie od ich wymiany, pamiętając przy tym o dobrym montażu. Stolarka musi być więc stabilnie zamocowana za pomocą dedykowanych wkrętów, a jej połączenie z murem uszczelnione w sposób zapewniający ograniczenie strat ciepła i napływ wilgoci z zewnątrz. Zadanie to powierzyć najlepiej wykwalifikowanym monterom.

W dalszej kolejności wykonujemy izolację ścian zewnętrznych i dopiero na końcu modernizujemy źródło ciepła na bardziej wydajne, przyjazne zdrowiu i środowisku. Tylko takie, kompleksowe działanie sprawi, że w wymierny sposób poprawimy efektywność energetyczną całego budynku, ograniczymy emisję zanieczyszczeń do atmosfery i zyskamy czyste, zdrowie powietrze.

Organizowana przez Związek POiD, ogólnopolska kampania społeczna „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ” promuje wśród inwestorów indywidualnych ideę wymiany stolarki budowlanej i poprawy efektywności energetycznej budynków. Partnerzy Strategiczni kampanii to firmy: Aluprof, BFT, FAKRO, Hörmann, Klimas Wkręt-met, SOUDAL, Wiśniowski; Partnerzy Główni: Ponzio, PORTA; Partnerzy Wspierający: Amberline, Anwis, Baltica, Erkado, Glasslift, GU, Invado, Krispol, Oknoplast, Stalpodukt Zamość, Winkhaus. Kampanii towarzyszą również patroni honorowi, merytoryczni i medialni, zaś w charakterze Ambasadorów wspierają ją profesjonalni monterzy.

#Wymiana_Stolarki, #Dobry_Montaż, #montaż_stolarki, #Warszawa

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Spotkanie z pasją z cyklu VITOexTrEAM

Spotkanie z pasją z cyklu VITOexTrEAM

Spotkania z pasją VITOexTrEAM to cykl, który trwa od 5...

OKNOPLAST partnerem akcji charytatywnej „Aktywnie dla dzieciaków”

OKNOPLAST partnerem akcji charytatywnej „Aktywnie dla dzieciaków”

24 września ruszyła charytatywna akcja „Aktywnie dla...

System iCOR nagrodzony

System iCOR nagrodzony

Wyjątkowy system iCOR marki Deceuninck po raz kolejny...

MACO nawiązuje współpracę z firmą PAGEN

MACO nawiązuje współpracę z firmą PAGEN

W ostatnich tygodniach MACO Polska nawiązało...

Aluplast – Budowlana Marka Roku 2020

Aluplast – Budowlana Marka Roku 2020

W kategorii „Profile okienne z PVC” za sukcesy w...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży