| Wyświetleń:3591

AXOR ALU – okucia skrojone na miarę systemów aluminiowych

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Okna z profili aluminiowych w ostatnim czasie znacząco zyskują na popularności wśród różnych kategorii odbiorców. Trend ten wynika z wyjątkowych i wszechstronnych właściwości materiału, z którego są wykonane. Wprowadzając na rynek nowy produkt przeznaczony do profili aluminiowych, Axor wychodzi naprzeciw zarówno potrzebom producentów dbających o wysoką funkcjonalność i łatwy montaż swoich produktów, jak i indywidualnych użytkowników ceniących sobie wygodę.


Okucia do profili aluminiowych AXOR ALU łączą specyfikę okuć aluminium na tzw. „popychaczach” z funkcjonalnością systemów PVC i drewna. Innowacyjność polega na typie mocowania elementów ramowych (bliższą w systemach aluminiowych). Elementy skrzydłowe są natomiast identyczne z systemami PVC, co stwarza możliwość okuwania okien przy pomocy standardowych szablonów i centrów obróbki, przy jednoczesnym wykorzystaniu małej ilości elementów do okuwania. 

Wyśrubowane normy PN-EN zmuszają niekiedy producentów stolarki otworowej do wykorzystywania skrajnych zakresów z diagramów nośności producentów okuć. Zawias kryty AXOR ALU Elite+ pozwala na produkowanie skrzydeł okiennych o maksymalnej nośności 130 kg, przy czym maksymalna wysokość wynosi 2600 mm, a maksymalna szerokość 1520 mm we wrębie okuciowym.

Zawias kryty AXOR pasuje do większości systemów alu z rowkiem okuciowym 16 mm. Dodatkowym atutem okucia staje się bardzo duża możliwość regulacji zawiasów 3D i zastosowanie przy różnych konstrukcjach okiennych, co sprawia, że okna podlegają wymogom klas RC. W przypadku zawiasu dolnego istnieje możliwość regulacji +2/-1 mm w pionie, +2/-1 mm w poziomie, oraz +/-1 mm na docisku. Jeśli chodzi o regulację nożyc, zakres regulacji wynosi +/- 1 mm docisk i +/- 3 mm w poziomie.

Wizualną zaletą zastosowania zawiasu krytego jest brak widocznych elementów okuć na oknie, co pozwala na wykorzystanie całej palety kolorów w systemach aluminiowych.

AXOR ALU SET – garnitur skrojony na miarę


AXOR ALU SET to innowacyjny system konfigurowania i przygotowania zamówienia pod potrzeby klienta w zakresie okien aluminiowych. Dzięki niemu producent zaoszczędzi czas związany z doborem okucia do konkretnych rozmiarów okien. AXOR ALU SET zawiera gotową kompletację do okien aluminiowych: zestaw zawiasów, nożycę wraz z częścią ramową, zasuwnicę pod konkretny zakres i zaczepy potrzebne do ryglowania części ruchomych. Gotowy pakiet elementów jest doskonałym rozwiązaniem dla ekip montażowych, które cenią sobie szybkość i prostotę montażu. Szybka realizacja zamówień sprawi, że po stronie producenta leży tylko ustalenie konkretnych zakresów, w którym znajduje się okno do realizacji.

#okna_aluminiowe, #okucia_aluminiowe, #systemy_aluminiowe, #Kraków

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

AXOR INDUSTRY EU

30-384 Kraków
Przemiarki 23/8
tel.: +48 575 115 605
tel.: +48 575145885
e-mail: biuro@axorindustry.com
e-mail: e.mazur@axorindustry.com
http://axorindustry.plSpotkanie z pasją z cyklu VITOexTrEAM

Spotkanie z pasją z cyklu VITOexTrEAM

Spotkania z pasją VITOexTrEAM to cykl, który trwa od 5...

OKNOPLAST partnerem akcji charytatywnej „Aktywnie dla dzieciaków”

OKNOPLAST partnerem akcji charytatywnej „Aktywnie dla dzieciaków”

24 września ruszyła charytatywna akcja „Aktywnie dla...

System iCOR nagrodzony

System iCOR nagrodzony

Wyjątkowy system iCOR marki Deceuninck po raz kolejny...

MACO nawiązuje współpracę z firmą PAGEN

MACO nawiązuje współpracę z firmą PAGEN

W ostatnich tygodniach MACO Polska nawiązało...

Aluplast – Budowlana Marka Roku 2020

Aluplast – Budowlana Marka Roku 2020

W kategorii „Profile okienne z PVC” za sukcesy w...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży