| Wyświetleń:3209

Okno na styl holenderski – Schüco LivIng Variant

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Okno na styl holenderski – Schüco LivIng Variant

fot. Schüco

Okno na styl holenderski – Schüco LivIng Variant


Profil Schüco LivIng łączenie proste

fot. Schüco

Profil Schüco LivIng łączenie proste

Profil Schüco LivIng wariant skos

fot. Schüco

Profil Schüco LivIng wariant skos

Domy w stylu holenderskim mają wyrazisty, a jednocześnie pełen ciepła charakter. Od zewnątrz zwracają uwagę ceglanymi elewacjami oraz dużymi przeszkleniami, od wewnątrz natomiast charakteryzują się funkcjonalnością i przestronnością. Okna z PVC-U Schüco LivIng Variant o wyglądzie klasycznej drewnianej stolarki stanowią uzupełnienie projektów łączących tradycję z nowoczesnymi akcentami.


Styl holenderski stał się inspiracją dla współczesnej architektury europejskiej, w tym również polskiej. Jest pełen kontrastów – sprawia wrażenie eklektycznego, jednak tak naprawdę nie ma w nim nic nieprzemyślanego. Jest oszczędny w dodatkach, a jednocześnie bardzo przytulny i elegancki. Choć Holendrzy lubią łączyć różne konwencje, na pierwszym miejscu stawiają praktyczność. 

Istotną rolę odgrywa tu przestrzeń i światło, które dociera do wnętrz przez bardzo duże okna. To właśnie one w połączeniu ze spadzistą konstrukcją dachu i cegłą elewacyjną stały się głównymi atrybutami klasycznego stylu holenderskiego. Z myślą o projektach łączących tradycyjną architekturę z nowoczesnymi akcentami powstały  okna z PVC-U Schüco LivIng Variant, które swoim wyglądem nawiązują do klasycznej drewnianej stolarki. Są przy tym praktyczne, ciepłe i dają wiele kreatywnych możliwości kształtowania wyglądu elewacji.

Okno jako główna dekoracja


Klasyczne budynki holenderskie posiadają zwykle dość wysokie poddasze, które mieści jeden lub nawet dwa poziomy z sypialniami i łazienkami, a także wysoki parter ze strefą dzienną. Na dolnej, reprezentacyjnej kondygnacji, zwykle montowane są duże drewniane okna, które nawet wieczorem nie są zasłaniane firankami, ani żaluzjami. Ich jedynym dekoracyjnym akcentem mogą być filigranowe szprosy. Okno Schüco LivIng Variant z charakterystycznymi profilami o kanciastym kształcie odwzorowuje estetykę klasycznych drewnianych okien, a przy tym oferuje wszystkie zalety wysokiej jakości energooszczędnego okna z PVC-U. 

W zależności od indywidualnych potrzeb można wybrać wariant z konturem ościeżnicy 6 lub 15°, a także łączyć je, uzyskując oczekiwany efekt. Dodatkowo dostępne są wykonania z profilami ramy łączonymi pod skosem lub pod kątem prostym. Pełny system obejmuje bogatą gamę szprosów, profili przyłączeniowych i dodatkowych, dzięki czemu możliwe jest wykonanie dowolnej koncepcji okien, drzwi balkonowych czy wejściowych. 

W przypadku bardzo dużych wymiarów okna istnieje ponadto możliwość zastosowania szyby wklejanej, która dodatkowo usztywnia skrzydła. W zależności od indywidualnej koncepcji można tworzyć dowolne zestawienia kolorystyczne, np. dobrać ościeżnicę i ramę skrzydła w innych odcieniach lub nadać oknom drewniany wygląd od wewnątrz, a od zewnątrz – klasycznie biały czy nawet metaliczny. Paleta zawiera 200 oklein w kolorach jednolitych i drewnianych oraz nowoczesne okleiny metaliczne AutomotiveFinish. 

Energooszczędność i bezpieczeństwo


Wielkoformatowe okna mogą generować duże straty ciepła i dyskomfort termiczny w budynku, jeśli nie zostaną wykonane w systemach zapewniających optymalną szczelność i izolacyjność termiczną. Okno LivIng Variant gwarantuje optymalną efektywność energetyczną, dzięki współczynnikowi przenikania ciepła dla ramy Uf = 1,0 W/m2K. Taki efekt udało się uzyskać dzięki sześciokomorowej konstrukcji i zwiększonej głębokości zabudowy do 120 mm. 

W skrzydło można wstawiać specjalne, ciepłe zestawy szybowe o grubości nawet do 52 mm, które dodatkowo podnoszą właściwości izolacyjne okna. System termozgrzewalnych uszczelek z wysokiej jakości EPDM zapewnia skuteczną ochronę przed wiatrem i wodoszczelność w klasie 9 A. Stolarka w systemie LivIng Variant może być także wykonywana w optymalnej klasie odporności na włamanie SKG 2. Zwiększona głębokość zabudowy zapewnia dodatkową ochronę okuć przed ingerencją z zewnątrz.

#styl_holenderski, #LivIng_Variant

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schüco International Polska Sp. z o.o.

96-321 Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
Fax: + 48 / 46 858 32 01
e-mail: schueco@schueco.pl
http://www.schueco.pl
https://www.facebook.com/schuecoReveal Slide – nowy produkt OknoPlus

Reveal Slide – nowy produkt OknoPlus

Po wiosennej premierze okna Reveal, wraz z początkiem...

Apartamentowiec 611 West 56th Street w systemach ALUPROF

Apartamentowiec 611 West 56th Street w systemach ALUPROF

W Nowym Jorku powstaje apartamentowiec, będący...

Dlaczego warto wietrzyć pomieszczenia?

Dlaczego warto wietrzyć pomieszczenia?

O tym, że pomieszczenia należy wietrzyć, teoretycznie...

Drzwi panelowe Yawal Prestige z doświetlem bocznym w klasie antywłamaniowej RC3

Drzwi panelowe Yawal Prestige z doświetlem bocznym w klasie antywłamaniowej RC3

Drzwi panelowe z doświetlami to obecnie jeden z...

Światowy Tydzień Zielonego Budownictwa z ALUPROF

Światowy Tydzień Zielonego Budownictwa z ALUPROF

Światowy Tydzień Zielonego Budownictwa (World Green...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży