| Wyświetleń:3303

HENSFORT ze wzrostem sprzedaży na rynku niemieckim

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

HENSFORT z 30% wzrostem sprzedaży na rynku niemieckim

fot. HENSFORT

HENSFORT z 30% wzrostem sprzedaży na rynku niemieckim


Jacek Betleja odpowiedzialny za rynek niemiecki

fot. HENSFORT

Jacek Betleja odpowiedzialny za rynek niemiecki

Pierwsze półrocze 2020 roku przyniosło nowe i zupełnie niespodziewane wyzwania dla branży stolarki otworowej. Okres lockdownu spowodowanego rozprzestrzenianiem się koronawirusa był znaczącym ciosem dla polskiej i europejskiej gospodarki. Pomimo skomplikowanej sytuacji, przemyski producent okien i drzwi HENSFORT odnotował w sierpniu 30% wzrost sprzedaży względem analogicznego okresu w 2019 roku.Na rynku niemieckim HENSFORT operuje od ponad dekady. W przeciągu tego czasu firma stworzyła na terenie kraju sieć dystrybucyjną, a realizowana strategia rozwoju pozwoliła na zajęcie pozycji jednego z wiodących eksporterów polskiej stolarki do Niemiec. Od kilku lat producent notuje stały wzrost sprzedaży, a w sierpniu tego roku HENSFORT poinformował o 30% wzroście względem analogicznego miesiąca ubiegłego roku.

Konsekwentny rozwój naszego portfolio produktowego, wprowadzenie systemu HENSFORT Elegant, inwestycje w hale produkcyjne oraz zaplecze badawczo-rozwojowe, przekładają się na wypracowywaną sprzedaż, która na rynku niemieckim w sierpniu bieżącego roku wzrosła o 30%. Oczekujemy, że w najbliższych miesiącach utrzymamy pozytywny trend wzrostowy – informuje Jacek Betleja, export sales manager w HENSFORT, odpowiedziany za rynek niemiecki. 


Strategia rozwoju


Od początku marca w krajach Unii Europejskiej stopniowo wprowadzane były obostrzenia mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa, które znacząco utrudniały eksport produktów. 

Już po kilku dniach można było zdać sobie sprawę, jak bardzo koronawirus zmieni nasz model funkcjonowania i współpracy międzynarodowej. Dlatego za wielki sukces uznaję fakt, że w szczytowym okresie pandemii udowodniliśmy naszym niemieckim partnerom, że wyprodukujemy i dostarczymy nasze produkty nawet w najtrudniejszych okolicznościach – dodaje Jacek Betleja.


Niemcy nie są jedynym krajem, w którym HENSFORT odnotował bardzo dobre wyniki handlowe. W czerwcu przemyski producent poinformował o 60% wzroście sprzedaży na rynku czeskim oraz intensyfikacji swoich działań sprzedażowych w krajach Beneluksu. 

HENSFORT niemal od początku swojej działalności systematycznie realizuje plan ekspansji zagranicznej. W tym roku po raz pierwszy stolarka HENSFORT została wyeksportowana na rynek kanadyjski, a w najbliższych miesiącach zaplanowany jest eksport produktów do krajów Ameryki Południowej. 

#wzrosty, #stolarka_otworowa, #strategia_rozwoju

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Hensfort

37-700 Przemyśl
ul. Nestora 1
tel.: 16 676 04 30
tel.: 16 678 50 05
Fax: 16 676 04 30
e-mail: biuro@hensfort.pl
https://www.hensfort.com/plPrezes Grupy OKNOPLAST z nagrodą Lider Zmiany

Prezes Grupy OKNOPLAST z nagrodą Lider Zmiany

27 października, podczas wirtualnej gali, rozdano...

DRUTEX Ambasadorem Polskiej Gospodarki

DRUTEX Ambasadorem Polskiej Gospodarki

Firma została „Ambasadorem Polskiej Gospodarki” w...

Związek POiD w sprawie poprawki do programu Czyste Powietrze

Związek POiD w sprawie poprawki do programu Czyste Powietrze

Według ekspertów POiD, obecne wartości są...

Yawal kreuje trendy kolorystyczne

Yawal kreuje trendy kolorystyczne

W obecnej sytuacji na rynku rola systemodawcy nie...

Sprawdzanie, czy drzwi są zamknięte – obsesja czy przejaw rozsądku?

Sprawdzanie, czy drzwi są zamknięte – obsesja czy przejaw rozsądku?

Okazja czyni złodzieja, ale i złodziej szuka okazji, a...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży