| Wyświetleń:3279

ML System postuluje optymalizację współczynnika opustu w PV

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

ML System postuluje optymalizację współczynnika opustu w PV

fot. ML System

ML System postuluje optymalizację współczynnika opustu w PV


Aktualnie prosumenci, eksportujący każdą nadwyżkową kWh energii elektrycznej do sieci, mogą uzyskać opust w kolejnym okresie rozliczeniowym (maksymalnie do roku) za energię pobraną z sieci w proporcji 1:0,8 dla instalacji do 10 kW, a także 1:0,7 dla większych – do 50 kW. Opust obejmuje wyłącznie składnik zmienny energii i dystrybucji na rachunku. Eksperci opowiadają się za zwiększeniem współczynnika do poziomu 1:1, a także umożliwieniem korzystania z niego przez wszystkie podmioty przyłączone na niskim napięciu (poniżej 1 kV).


ML System postuluje skalkulowanie rozliczeń w taki sposób, by pogodzić interesy wszystkich stron biorących udział w procesie. 

Sposób rozliczania prosumentów powinien być na tyle atrakcyjny, by w Polsce wzorem innych wysokorozwiniętych krajów zwiększał się udział zielonej energii w całościowej produkcji energii w kraju. Istotną kwestią jest również rozliczenie oddanej, a niewykorzystanej energii, która do tej pory przepadała po określonym czasie - komentuje Adam Siebierański, kierownik działu obsługi klienta firmy ML System, polskiego producenta innowacyjnych rozwiązań BIPV i PV.Kluczową kwestią jest skalkulowanie rozliczeń w taki sposób, by pogodzić interesy wszystkich stron biorących udział w procesie, nie zapominając, kto tę energię wyprodukował i jakie koszty inwestycji poniósł. Jednolite, proste zasady powinny obowiązywać nie tylko podmioty rozliczane na podstawie umowy kompleksowej, ale również tych po zmianie sprzedawcy energii. Rośnie udział OZE w Unii Europejskiej. Polska musi nadrobić braki, ważnym jest stworzenie odpowiednich warunków inwestorom - dodaje Adam Siebierański. 


ML System, jako producent systemów fotowoltaicznych, oferuje szeroki asortyment, tj. nie tylko klasyczne moduły polikrystaliczne, monokrystaliczne, a także fotowoltaiczne zadaszenia tarasowe (pergole), carporty, zestawy dla instalatorów czy rozdzielnice. 

ML System proponuje asortyment wyprodukowany we własnej, zlokalizowanej w Polsce fabryce, zarówno odbiorcom B2B (hurtownie i dystrybutorzy), jak i klientom indywidualnym. Pełna oferta spółki: mlsystem.pl oraz sklep.mlsystem.pl

ML System dywersyfikuje źródła przychodów, a produkty z obszaru klasycznej fotowoltaiki stanowią jedynie ich część. W ramach przyjętej strategii na lata 2020 – 2024 spółka będzie dążyć do uzyskania pozycji globalnego dostawcy produktów bazujących na technologii kropek kwantowych dla szkła fotowoltaicznego, dedykowanych obiektom architektonicznym i sektorowi automotive. W wyniku realizacji przyjętych założeń ML System oczekuje osiągnięcia w 2024 r. przychodów ze sprzedaży na poziomie powyżej 400 mln zł.

#ML_System, #PV, #BIPV, #systemy_fotowoltaiczne, #Zaczernie

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Prezes Grupy OKNOPLAST z nagrodą Lider Zmiany

Prezes Grupy OKNOPLAST z nagrodą Lider Zmiany

27 października, podczas wirtualnej gali, rozdano...

DRUTEX Ambasadorem Polskiej Gospodarki

DRUTEX Ambasadorem Polskiej Gospodarki

Firma została „Ambasadorem Polskiej Gospodarki” w...

Związek POiD w sprawie poprawki do programu Czyste Powietrze

Związek POiD w sprawie poprawki do programu Czyste Powietrze

Według ekspertów POiD, obecne wartości są...

Yawal kreuje trendy kolorystyczne

Yawal kreuje trendy kolorystyczne

W obecnej sytuacji na rynku rola systemodawcy nie...

Sprawdzanie, czy drzwi są zamknięte – obsesja czy przejaw rozsądku?

Sprawdzanie, czy drzwi są zamknięte – obsesja czy przejaw rozsądku?

Okazja czyni złodzieja, ale i złodziej szuka okazji, a...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży