| Wyświetleń:3399

Okna na 2021 rok – opłacalny standard?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Okna muszą odpowiadać surowszym kryteriom, jednak takie rozwiązania są już od dawna dostępne na rynku.

fot. Schüco

Okna muszą odpowiadać surowszym kryteriom, jednak takie rozwiązania są już od dawna dostępne na rynku.


Aluminiowe okno panoramiczne AWS 75 PD.SI o ekstremalnie wąskich ramach.

fot. Schüco

Aluminiowe okno panoramiczne AWS 75 PD.SI o ekstremalnie wąskich ramach.

Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco LivIngSlide zapewniają doskonałą ochronę cieplną bez względu na warunki atmosferyczne.

fot. Schüco

Drzwi podnoszono-przesuwne Schüco LivIngSlide zapewniają doskonałą ochronę cieplną bez względu na warunki atmosferyczne.

Wszystkie nowo budowane i modernizowane budynki muszą teraz odpowiadać surowszym standardom energooszczędności, między innymi dzięki cieplejszym oknom i drzwiom. Warto jednak zauważyć, że rozwiązania o takich parametrach są stosowane już od dawna, gdyż dają większy komfort użytkowania i zauważalne oszczędności.


Wchodząca w styczniu tego roku aktualizacja warunków technicznych wprowadza wymóg stosowania cieplejszej stolarki, która ma cechować się współczynnikami przenikania ciepła odpowiednio 0,9 W/m²K dla okien fasadowych i 1,3 W/m²K dla drzwi. Modyfikacja ta ma na celu głównie dostosowanie budownictwa do wymogów unijnych i aktualnego stanu techniki. Niektórzy inwestorzy obawiają się jednak, że wpłynie to na koszt budowy domu. 

Eksperci podkreślają, że inwestycja w cieplejsze okna jest w pełni opłacalna. W praktyce pozwoli obniżyć koszt eksploatacji budynku, poprawić komfort zamieszkania oraz zmniejszyć jego oddziaływanie na środowisko. 

Globalnie zaostrzenie przepisów związanych z oszczędnością energii na pewno wpłynie na średni koszt budowy domu. Warto jednak zauważyć, że okna o współczynniku Uw na poziomie 0,9 W/m²K funkcjonują już od dawna na rynku jako standard. Nie są więc nowością, której wdrożenie wymagałoby poniesienia dużo wyższych kosztów przez producentów, a pośrednio także inwestorów. Co więcej, nasi klienci już od kilku lat wybierają rozwiązania, które z nawiązką spełniają wymagania roku 2021. Wynika to z racjonalnej kalkulacji uwzględniającej wszystkie korzyści z ich eksploatacji w długim terminie – mówi Andrzej Polijaniuk, Dyrektor ds. marketingu i produktu w firmie Schüco.


Nowoczesne technologie, które dają długofalowe korzyści


Przystępując do wyboru stolarki zgodnej z WT 2021, należy zwracać uwagę nie tylko na jej parametr Uw, lecz także trwałość rozwiązań konstrukcyjnych i łatwość konserwacji. Warto zauważyć, że im dłużej okna zachowają swoje parametry, tym więcej przyniosą korzyści w długim okresie. W oknach z PVC-U sprawdzonych producentów stosuje się wysokiej jakości tworzywo stabilizowane wapniem i cynkiem, dzięki czemu są one w pełni bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Najcieplejsze okna z PVC-U z łatwością spełniają nawet najsurowsze wymagania stawiane budynkom pasywnym, a stosowane w nich uszczelnienia długo zachowują swoje właściwości. Pod tym względem przykładem może służyć system okienny Schüco LivIng z termozgrzewalnymi uszczelnieniami z wysokiej jakości EPDM, które zachowują zdolność do powrotu elastycznego nawet po upływie dekad. 

Jeśli jednak zależy nam na większych przeszkleniach, warto postawić na energooszczędną stolarkę aluminiową. Bardzo stabilne wymiarowo okna wykonane z odpornego na korozję materiału nie tylko dorównują stolarce z PVC-U pod względem parametrów cieplnych, lecz także mogą osiągać imponujące wymiary przy niewielkiej szerokości ram, co oznacza znacznie lepsze doświetlenie i szerszy widok na zewnątrz. Przykładowo panoramiczne okna Schüco AWS 75 PD wyróżniają się ekstremalnie wąskimi ramami o łącznej szerokości ościeżnicy i skrzydła zaledwie 55 mm i mogą osiągać wymiary np. 1 x 2,5 m lub 1,45 x 2,1 m. Rozwiązanie to zapewnia ponadto doskonałą izolacyjność cieplną i akustyczną. Okna wykonane z PVC-U i aluminium nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji i są bezawaryjne, przez co są najczęściej wybierane w całej Europie. 

Design przyjazny dla zdrowia i środowiska


Okna, podobnie jak cały dom, należy planować z myślą o przyszłości. W całym procesie należy uwzględnić nie tylko to, jak szybko dane rozwiązania się spłacą, ale też jak będą funkcjonować w perspektywie kolejnych dekad i czy będą przyjazne starszym użytkownikom. Stolarka powinna być więc maksymalnie łatwa w obsłudze i nie stwarzać jakichkolwiek barier w dostępie np. do ogrodu czy na taras. W takich zastosowaniach najlepiej sprawdzą się wielkoformatowe drzwi przesuwne z płaskim progiem, jak np. Schüco LivIngSlide. W jednej ramie o maksymalnych wymiarach 6,5 x 2,8 m można umieścić nawet do czterech elementów, w tym dwóch skrzydeł stałych i dwóch ruchomych, które są łatwe w przesuwaniu pomimo dużego formatu, dzięki mechanizmom wspomagającym. 

Energooszczędne systemy aluminiowe pozwalają na tworzenie jeszcze szerszych przejść, nawet w wariancie z otwieranym narożem 90° bez użycia słupka. Pozwala na to np. aluminiowy system panoramiczny Schüco ASS 77 PD. W tym przypadku próg jest wpuszczany w wylewkę, dzięki czemu powstaje równa płaszczyzna przejścia, bez jakichkolwiek wystających elementów. Nie bez znaczenia jest także kontekst środowiskowy, który w coraz większym stopniu wpływa na wartość nieruchomości. Zarówno PVC-U, jak i aluminium, mogą być w pełni poddane recyklingowi. Okna i drzwi w systemach Schüco są projektowane w taki sposób, by umożliwić łatwą separację surowców odnawialnych i ich efektywny odzysk w celu ponownego wykorzystania do produkcji innych wyrobów. 

#systemy_okienne, #systemy_drzwiowe, #profile_PVC, #profile_aluminiowe

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Schüco International Polska Sp. z o.o.

96-321 Siestrzeń, Gm. Żabia Wola.
ul. Żelechowska 2
tel.: +48 / 46 858 32 00
Fax: + 48 / 46 858 32 01
e-mail: schueco@schueco.pl
http://www.schueco.pl
https://www.facebook.com/schuecoPAGEN w kolejnej odsłonie kampanii reklamowej na antenach TVN24 i HGTV

PAGEN w kolejnej odsłonie kampanii reklamowej na antenach TVN24 i HGTV

PAGEN rozpoczyna kolejną odsłonę kampanii reklamowej w...

Zapisz się na szkolenia i webinary Akademii Yawal 2021

Zapisz się na szkolenia i webinary Akademii Yawal 2021

Już 2 marca, od szkolenia dotyczącego nowych...

Fabryka stolarki w Ostrowicach na sprzedaż!

Fabryka stolarki w Ostrowicach na sprzedaż!

Oferta prywatna bez pośredników: na sprzedaż...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży