| Wyświetleń:4182

Nowa fabryka Dickson-Constant

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Nowa fabryka Dickson-Constant

Nowa fabryka Dickson-Constant


Nowa fabryka Dickson-Constant

Nowa fabryka Dickson-Constant

Nowa fabryka Dickson-Constant

Nowa fabryka Dickson-Constant

Dickson-Constant inwestuje 40 mln EUR w budowę drugiego terenu przemysłowego w Hordain, w regionie Hauts-de-France.


Firma Dickson-Constant zrealizowała niedawno ambitny plan rozbudowy swoich zakładów produkcyjnych w Północnej Francji. Operacja ta była możliwa dzięki wsparciu Comune d'Hordain, Communauté d'Agglomération de la Porte du Hainaut, Conseil Régional i rządu francuskiego oraz Nord France Invest. Dickson planuje zainwestować w projekt 40 mln EUR i rozpocznie pierwszy etap przebudowy terenu przemysłowego w Hordain w styczniu 2021 r. Stanowi to ważny krok naprzód w rozwoju firmy, która w ciągu ostatniej dekady odnotowała średni roczny wzrost na poziomie 5 procent.

Nowa fabryka z korzyścią dla klientów


Po przejęciu zakładu logistycznego w Lesquin w 2012 r. i budowie Centrum Innowacji w Wasquehal w 2017 r., Dickson-Constant osiągnął nowy kamień milowy i położył podwaliny pod przyszły sukces, inwestując w regionie Hauts-de-France. Wybór tej lokalizacji i budowa nowego zakładu przemysłowego podkreślają zaangażowanie firmy w produkcję we Francji i utrzymanie tempa wzrostu, aby lepiej reagować na potrzeby swoich klientów.

Nowy zakład, który zostanie zbudowany na 10 hektarach, pozwoli firmie Dickson-Constant zwiększyć moce produkcyjne o 50 procent, a przede wszystkim zaspokoić rosnące zapotrzebowanie klientów na produkcję ekskluzywnych tkanin. Nowoczesny zakład tekstylny HQE zbudowany w tym miejscu zajmie powierzchnię 30 000 m². Dzięki sprawnej organizacji i specjalnemu wyposażeniu do produkcji wewnętrznych i zewnętrznych tekstyliów, będzie działał jako uzupełnienie zakładu Wasquehal. Ten nowy zakład docelowo stworzy do stu nowych miejsc pracy.

Inwestycja ta jest zwieńczeniem wieloletniego planu biznesowego firmy Dickson. Plan zakłada projektowanie i rozwój produkcji oraz marketingu dla zaawansowanych tekstyliów technicznych mających na celu poprawę przestrzeni życiowej na całym świecie. Jest to w pełni zgodne ze strategią Grupy Dickson, mającą na celu wspieranie jej rozwoju i przygotowanie się na przyszłość.

Miejsce na skrzyżowaniu dróg w Europie


Nowy obiekt, położony obok autostrady A2, która łączy Paryż z Brukselą, i zaledwie 45 minut od Wasquehal, jest strategicznie dobrze usytuowany i ma połączenia z Belgią, Luksemburgiem, Holandią, Wielką Brytanią i Niemcami. Umożliwi to firmie Dickson-Constant realizację dostaw do klientów w całej Europie w ciągu 48 godzin.

Obiekt zajmuje łączną powierzchnię 10 hektarów i jest już zajęty przez budynek przemysłowy o powierzchni 15 600 metrów kwadratowych. Prace remontowe rozpoczną się w styczniu 2021 r., a pierwsze maszyny zostaną zainstalowane już wkrótce. Ostatecznie zakład zajmie powierzchnię 28 000 m² z możliwością dalszej rozbudowy w przyszłości.

W drugiej fazie prac powstanie nowoczesny magazyn o powierzchni 12 500 m², z systemem wysokiego składowania, który będzie konsolidował zapasy surowców i wszystkich gotowych produktów. Zakończenie budowy planowane jest na 2022 rok.

„Jestem niezwykle zadowolony, że ten ambitny i innowacyjny projekt nabiera kształtów w regionie Hauts-de-France", mówi Eugène Deleplanque, Prezes i Dyrektor Generalny Dickson Constant. "Wnosi on nowy wymiar do naszej firmy i pomoże nam zapewnić długoterminowy rozwój, jednocześnie wykorzystując mocne strony naszych wysoko wykwalifikowanych zespołów, które już udowodniły swoją wartość. Wyposażony w najnowszą technologię, ten nowy zakład umożliwi nam dalsze doskonalenie sposobu zaspokajania zmieniających się potrzeb naszych klientów".

#tkaniny_oslonowe, #markizy, #tkaniny_markizowe

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


PAGEN w kolejnej odsłonie kampanii reklamowej na antenach TVN24 i HGTV

PAGEN w kolejnej odsłonie kampanii reklamowej na antenach TVN24 i HGTV

PAGEN rozpoczyna kolejną odsłonę kampanii reklamowej w...

Zapisz się na szkolenia i webinary Akademii Yawal 2021

Zapisz się na szkolenia i webinary Akademii Yawal 2021

Już 2 marca, od szkolenia dotyczącego nowych...

Fabryka stolarki w Ostrowicach na sprzedaż!

Fabryka stolarki w Ostrowicach na sprzedaż!

Oferta prywatna bez pośredników: na sprzedaż...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży