| Wyświetleń:4548

Rozbudowa zakładu Pilkington IGP w Ostrołęce

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Rozbudowa zakładu Pilkington IGP w Ostrołęce

fot. Pilkington IGP

Rozbudowa zakładu Pilkington IGP w Ostrołęce


Rozbudowa zakładu Pilkington IGP w Ostrołęce

fot. Pilkington IGP

Rozbudowa zakładu Pilkington IGP w Ostrołęce

Ekspert w produkcji szyb zespolonych, Pilkington IGP rozbudowuje swój zakład w Ostrołęce. Inwestycja nie tylko zwiększy moce produkcyjne spółki, ale także zapewni nowe miejsca pracy. 


Projekt obejmuje między innymi powiększenie hali produkcyjnej, a także miejsc biurowych i socjalnych. Łączna powierzchnia po rozbudowie sięgnie prawie 10 tys. mkw. W ten sposób wielkość zakładu zostanie zwiększona ponad dwukrotnie w porównaniu do stanu obecnego. Nowa przestrzeń pozwoli na dalsze inwestycje, takie jak doposażenie w nowoczesny sprzęt oraz podwojenie linii produkcyjnych. Celem realizowanych działań jest przede wszystkim wzrost produktywności i zatrudnienia, a także zwiększenie efektywności i ergonomii pracy. Pomimo pandemii rozbudowa zakładu w Ostrołęce odbyła się terminowo.

Nasza branża dobrze poradziła sobie w trakcie pandemii, dlatego podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu wcześniej zaplanowanej modernizacji zakładu w Ostrołęce. To nie pierwsza nasza inicjatywa. Niedawno, bo w 2019 roku, zakończyliśmy budowę nowego zakładu przetwórstwa szkła w Białymstoku. Nasze kolejne inwestycje to odpowiedź na wzrastające zapotrzebowanie na rynku budowlanym i architektonicznym – mówi Krzysztof Granicki, Prezes Pilkington Polska i Pilkington IGP.


Zakład w Ostrołęce jest niezwykle ważny dla lokalnej społeczności. Jego historia sięga 1995 roku. To właśnie wtedy powstały Polskie Szyby Termoizolacyjne, które zatrudniały początkowo 15 pracowników. Zakład został przez nas przejęty w 2014 roku. Obecnie zatrudniamy ponad 100 osób, a dzięki rozbudowie liczba ta zwiększy się dwukrotnie – dodaje Krzysztof Granicki.


Jak zapewnia spółka, już teraz rozpoczęły się rekrutacje na pierwsze stanowiska. Obecnie są poszukiwani pracownicy do działu utrzymania ruchu oraz operatorzy maszyn przetwórstwa szkła (pracownicy produkcji). Na obsadzenie czekają również takie stanowiska jak m.in. kontroler jakości, pracownicy spedycji oraz specjalista działu obsługi klienta i przygotowania produkcji. 

Pilkington IGP zajmuje się produkcją szkła hartowanego, emaliowanego i z sitodrukiem oraz szyb do przeszkleń strukturalnych, a także przetwórstwem szkła oraz jego dystrybucją. Zakłady spółki zlokalizowane są w: Skierniewicach, Krakowie, Bydgoszczy, Białymstoku, Ostrołęce i Szczecinie.

#szyby_zespolone, #produkcja_szyb, #przetwórstwo_szkła

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Pilkington IGP Sp. z o.o.

02-675 Warszawa
ul. Wołoska 18 Curtis Plaza
tel.: 22 548 75 00
Fax: 22 548 75 22
e-mail: pilkington@pl.nsg.com
http://www.pilkington.pl