| Wyświetleń:3267

RESET – montaż na dachach o kącie nachylenia od 5 stopni

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Okno WVR RESET

Okno WVR RESET


Wyłaz WVR V8 RESET

Wyłaz WVR V8 RESET

Wyłaz WVR V8

Wyłaz WVR V8

Wyłaz WVD RESET

Wyłaz WVD RESET

Wyłaz WVR

Wyłaz WVR

Okna dachowe, dostępne standardowo w ofercie wielu producentów, montuje się na dachach o kącie nachylenia od 15 do 90 stopni. Próżno szukać rozwiązań dla posiadaczy dachów o niższym spadzie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów na zakup specjalnych kołnierzy. 


W przypadku dachów płaskich (tj. od około 2 stopnie spadu) można zastosować specjalnie przeznaczone do takich rozwiązań okna. Jednak wachlarz ich możliwości i rodzajów jest dość ograniczony. OKPOL znalazł rozwiązanie odpowiadające takim potrzebom – okna i wyłazy z serii RESET.

Linia RESET obejmuje okna i wyłazy zintegrowane z kołnierzem wykonanym z mieszanki EPDM. Jest to elastomer, charakteryzujący się wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych (UV, ozon) oraz kwasów, zapewniający dobrą izolację przed wilgocią, a także posiadający doskonałe własności izolacyjne. Dzięki swoim cechom mieszankę EPDM wykorzystuje się od wielu lat w branży kolejowej do tłumienia i izolacji torów oraz tworzenia oznaczeń stref bezpieczeństwa dla pasażerów na peronach. W motoryzacji EPDM wykorzystywany jest do produkcji elementów amortyzacji oraz uszczelek. W sporcie elastomer stosuje się do budowy bieżni, boisk oraz placów zabaw, a w budownictwie do wszelkiego rodzaju uszczelnień, w tym do produkcji membran dachowych. 

Kołnierz, mający za zadanie połączenie dachu z membraną, pozostanie elastyczny nawet w drastycznych warunkach pogodowych, tj. przy temperaturze sięgającej od -40° do +150° Celsjusza. Nie zmieni barwy, bo jest całkowicie odporny na działanie promieni UV oraz ozon, posiada właściwości odwrotnej deformacji po działaniu siły mechanicznej, więc nie odkształci się i nie zmieni formy. Jest również wodoodporny. 

Taki materiał idealnie wpisuje się w potrzeby dekarskie. Dodając do kołnierza uszczelniającego designerskie, wysoce energooszczędne, 4-szybowe okno dachowe, OKPOL uzyskał zestaw kompletny. Dekarz nie musi łączyć okna z kołnierzem przed montażem, gdyż OKPOL zrobił to za niego.

Współczynnik przenikania ciepła okna IGX F1 RESET wynosi Uw = 0,79 W/m²K (Uw dla rozmiaru referencyjnego 1,23 (±25%) m x 1,48 (-25%) m, obliczenia wg norm EN ISO 10077-1 / EN ISO 10077-2). Okno, dzięki swojej konstrukcji, oprócz nowoczesnego wyglądu, posiada także o 40% większą powierzchnię przeszklenia niż standardowe okna w tym samym rozmiarze, oznacza to jeszcze więcej wpadających do pomieszczenia promieni słonecznych. 

Stolarka wykonana jest z profili PVC wypełnionych pianą poliuretanową, co doskonale podwyższa izolacyjność termiczną okna. PVC nie wymaga konserwacji, jest wodoodporny, łatwy do utrzymania w czystości i nie są mu straszne zmienne warunki atmosferyczne. Kołnierz wykonany z EPDM zapewnia także wyciszenie pomieszczenia – niweluje on bowiem słyszalne zwykle na poddaszu uderzenia kropli deszczu o aluminiową powierzchnię kołnierza okna dachowego. W przypadku produktów RESET ten problem nie istnieje. 

Stworzenie okna z kołnierzem EPDM to niewątpliwa innowacja, której OKPOL nie powstydzi się przez lata. Niemniej, firma poszła o krok dalej i skonstruowała wyłaz dachowy VERSA zintegrowany z kołnierzem RESET. VERSA to marka znana i lubiana nie tylko na polskim rynku. Są to jedne z najczęściej kupowanych wyłazów przez naszych, krajowych dekarzy. WVR V8 RESET występuje w wygodnych dla użytkownika wielkościach. Wyłaz, tak jak w przypadku standardowej VERSY, wykonany jest z impregnowanego, klejonego drewna sosnowego. 

Posiada rynnę odwadniającą, uchwyt otwarcia skrzydła (umożliwia jego otwarcie w 3 pozycjach) oraz ogranicznik zamknięcia, tak aby skrzydło niekontrolowanie nie zamknęło się podczas prac na dachu. W wyposażeniu wyłazu znajduje się również listwa kominiarska – skutecznie zabezpieczająca stolarkę przy wychodzeniu przez wyłaz i naciskaniu obuwiem na dolną część ościeżnicy. Skrzydło wyłazu może być zamontowane na prawą lub lewą stronę – decyduje o tym użytkownik i to w dowolnym momencie, także po zamontowaniu wyłazu. 

Montaż produktów z linii RESET jest ich ogromnym atutem. Otóż, zarówno okno, jak i wyłaz, montuje się niezwykle szybko – jedyne  w 15 minut! Montaż produktów RESET to dla dekarza powinna być czysta przyjemność – posiadają one wsporniki dachówki, które zapewnią poprawne osadzenie okna, kątowniki (WVR V8) i narożniki (IGX F1), które wystarczy przywiercić do konstrukcji dachu. Dolna część kołnierza, tzw. „fartuch”, jest podklejony butylem zapewniającym dokładne przyleganie kołnierza do pokrycia dachowego. Dodatkowo użycie kołnierza EPDM oznacza dla dekarza o wiele bezpieczniejszy montaż – materiał nie kaleczy dłoni, tak jak aluminiowe kołnierze wykorzystywane do łączenia okien z membraną dachu (Film obrazujący montaż okna jest dostępny na kanale YouTube). 

Montaż okna IGX F1 RESET może być wykonany na dachu o bardzo szerokim kącie nachylenia od 5 do 90 stopni, VERSY WVR V8 od 5 do 75 stopni, w większości pokryć dachowych (kołnierz uniwersalny). Produkty można montować w zespoleniach poziomych, stosując do tego jeden typ kołnierza, w dowolnej ilości, pozostawiając jedynie 10 cm przerwy między oknami. 

Decydując się na zakup okien i wyłazów linii RESET, klient decyduje się na rozwiązanie bardzo zaawansowane technologicznie. Jest to propozycja, która powstała na skutek badań laboratoryjnych, zbioru opinii fachowców, a także dbałości o bezpieczeństwo, ekologię i ekonomię. 

#okna_dachowe, #okna_RESET

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

Okpol Sp. z o.o.

49-318 Skarbimierz - Osiedle
Topolowa 24
tel.: +48 77 404 66 77
Fax: +48 77 411 57 34
e-mail: okpol@okpol.pl
https://www.okpol.pl
https://www.facebook.com/oknadachowe/