| Wyświetleń:3309

Automatyzacja linii do anodowania w firmie Effector S.A.

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Przedmiotem prowadzonych inwestycji w spółce Effector jest m.in. wymiana oprogramowania na istniejących liniach nr 7, 8 i 9 na automatykę firmy Monti Engineering – uznanego producenta urządzeń do obróbki aluminium. W efekcie zmodernizowany system będzie znacznie wydajniejszy oraz pozwoli na optymalizację zarządzania procesami anodowania.

 
Aktualizacja automatyki przy pomocy nowego oprogramowania Alumaster ACP Plus, wraz z dostosowaniem całej istniejącej instalacji, umożliwią m.in. usprawnienie obsługi wsadów profili aluminiowych w różnych obszarach linii anodowania oraz w należących do niej zbiornikach, podgląd i interwencję w czasie rzeczywistym w różne operacje, a także kontrolę parametrów wanien procesowych oraz innych urządzeń. Zapewni także stałe monitorowanie i termoregulację temperatur w różnych zbiornikach procesowych oraz włączanie i wyłączanie prostowników i transformatorów, otwieranie i zamykanie styków elektrycznych belek anodowych itp. 

Ze względu na stałe czasy obcieku i zaplanowany kąt nachylenia ładunków podczas zanurzania i wynurzania oraz przemieszczania z jednego zbiornika do drugiego, następuje znaczne zmniejszenie transportu zanieczyszczonego roztworu, a zatem mniejsza produkcja szlamu w oczyszczalni ścieków. Stała powtarzalność grubości warstwy tlenków i wymaganych kolorów jest osiągana dzięki w pełni zintegrowanemu oprogramowaniu sterującemu i cyfrowemu sterowaniu prostownikami.

Aby linia do anodowania funkcjonowała w cyklu w pełni automatycznym, wszystkie parametry wpływające na proces podlegają stałej kontroli. Zautomatyzowana instalacja posiada wiele zalet: w istotny sposób obniża koszty zarządzania oraz gwarantuje większą powtarzalność faz przetwarzania, a co za tym idzie – znacznie wyższy jakościowy standard niż analogiczna linia, obsługiwana ręcznie lub półautomatycznie.

#profile_aluminiowe, #anodowanie_aluminium, #nakladki_aluminiowe, #effector

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

EFFECTOR S.A.

29-100 Włoszczowa
ul. Młynarska 29
tel.: 041 3943118
tel.: 041 3942799
Fax: 041 3945120
e-mail: wloszczowa@effector.com.pl
https://www.effector.com.plDrzwi wejściowe klasy premium – jak je dobrać?

Drzwi wejściowe klasy premium – jak je dobrać?

Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model...

Nowa marka Alu in wkracza na polski rynek

Nowa marka Alu in wkracza na polski rynek

Doczekaliśmy się długo zapowiadanego otwarcia nowe...

Zmiany w Zarządzie firmy Ensinger

Zmiany w Zarządzie firmy Ensinger

W firmie Ensinger, zajmującej się przetwórstwem...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży