| Wyświetleń:3745

Okna 3-szybowe – czy warto je mieć w swoim domu?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Podstawowym elementem wyposażenia każdego domu są okna. W ostatnim czasie coraz więcej osób zaczyna inwestować w egzemplarze 3-szybowe, które pozwalają na zaoszczędzenie pieniędzy na ogrzewaniu oraz lepiej chronią nas przed hałasami z zewnątrz. Jednak czy zawsze trzeba decydować się na ten typ okien? 


Być może najpierw należy zastanowić się, w jakich pomieszczeniach się przydadzą, a w których warto z nich zrezygnować. Poniżej znajdziesz też wymienione zalety oraz wady, które posiadają okna 3-szybowe. Rad udzielają eksperci z Renowa24.pl.

Czym są okna 3-szybowe?


Jak sama nazwa wskazuje, okna 3-szybowe składają się z trzech tafli szkła, które zespolone zostają wraz z gazem szlachetnym, przeważnie argonem lub kryptonem. Dzięki temu izolacja cieplna oraz akustyczna jest o wiele lepsza. Dodatkowo do takiego pakietu szybowego zostaje coraz częściej stosowana tzw. ciepła ramka, wykonana z tworzywa sztucznego. Wcześniej stosowano ramkę wykonaną z metalu i, jak można się łatwo domyślić, miejsce to stawało się mostkiem cieplnym. W oknach 3-szybowych najczęściej stosuje się szkło o grubości 4 mm. Natomiast można spotkać te produkty ze szkłem klejonym, którego grubość może wynosić 6 mm. 

Gdzie montować okna 3-szybowe?


Decydując się na pakiety 3-szybowe, należy pamiętać, że nie ma konieczności, aby w całym domu montować właśnie te egzemplarze. Jeśli dom posiada strych, wówczas nie ma sensu montowania na nim okien 3-szybowych, ponieważ i tak jest to strefa nieocieplana. Taka sama sytuacja dotyczy różnego rodzaju schowków przykuchennych czy garażu. Zakładanie okien 3-szybowych w domach, gdzie straty ciepła generowane są nie tylko przez okna, będzie chybionym pomysłem i niepotrzebną stratą pieniędzy. 

Okna 3-szybowe zdecydowanie powinny być montowane w domach nowych, gdzie występuje dobra izolacyjność cieplna. Są one wykorzystywane w domach energooszczędnych i pasywnych. Koszt zakupu tych okien jest wyższy niż w przypadku kupna okien 2-szybowych. Prawda jest jednak taka, że dobra izolacyjność cieplna pozwoli na zaoszczędzenie dużej ilości pieniędzy na przestrzeni lat. Jedno jest zatem pewne – inwestycja ta się zwróci!

» Przeczytaj całość artykułu na www.renowa24.pl


#okna_dachowe, #wymiana_stolarki, #montaż_okien, #Wrocław

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Drzwi wejściowe klasy premium – jak je dobrać?

Drzwi wejściowe klasy premium – jak je dobrać?

Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model...

Nowa marka Alu in wkracza na polski rynek

Nowa marka Alu in wkracza na polski rynek

Doczekaliśmy się długo zapowiadanego otwarcia nowe...

Zmiany w Zarządzie firmy Ensinger

Zmiany w Zarządzie firmy Ensinger

W firmie Ensinger, zajmującej się przetwórstwem...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży