| Wyświetleń:4237

Drutex wśród najlepszych pracodawców w Polsce

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Drutex, wiodący producent stolarki okienno-drzwiowej w Europie, jest jednym z najlepszych pracodawców w Polsce. Potwierdza to ranking przygotowany przez Forbes. Drutex znalazł się w nim na 77 miejscu z 1800 firm zatrudniających ponad 250 osób, przy czym w kategorii „Budownictwo” zajął 5 miejsce.


Trzysta podmiotów, które znalazły się na ostatecznej liście, to absolutna czołówka, najlepsi z najlepszych. To firmy, które należy – wręcz trzeba – podglądać i naśladować rozwiązania dobre dla pracowników i tak przez nich oceniane – podają autorzy zestawienia z Forbesa.


Drutex w 17-tysięcznym Bytowie zatrudnia obecnie 3850 pracowników. Co warte podkreślenia, w bardzo trudnym dla gospodarki czasie pandemii COVID-19, w którym wiele przedsiębiorstw borykało i nadal boryka się z ogromnymi problemami i stoi przed koniecznością redukcji zatrudnienia, tylko od maja ub. roku bytowska spółka zatrudniła kolejnych 550 osób. I wciąż szuka nowych, szczególnie specjalistów IT, automatyków, programistów, inżynierów czy ludzi ze znajomością języków obcych. Firma oferuje bardzo dobre warunki zatrudnienia, a także bogaty pakiet socjalny, w tym m.in. dopłaty do żłobków i przedszkoli, karty multisport, pracowniczy program emerytalny itd. Dla podniesienia komfortu pracy Drutex realizuje obecnie wartą ponad 50 mln zł inwestycję związaną z budową nowoczesnego biurowca. Prace zakończą się już we wrześniu br.

Pracownicy są i zawsze byli największą wartością naszej firmy. Tej filozofii jesteśmy wierni od zawsze. Jestem przekonana, że to dzięki temu Drutex tak dynamicznie się rozwija i jest dziś marką rozpoznawalną w Polsce i na świecie. Traktujemy zatrudnienie jako zobowiązanie nie tylko w odniesieniu do konkretnego pracownika, ale również jego rodziny. Stabilne, atrakcyjne zatrudnienie poparte szerokimi pakietami socjalnymi, to standard, któremu od lat hołdujemy – podkreśla Kamila Newlin-Łukowicz, wiceprezes Drutex SA. 


Drutex każdego roku przeprowadza wielomilionowe inwestycje w najnowsze technologie, innowacyjne maszyny i urządzenia, własną flotę transportową, a także w nowoczesne przestrzenie produkcyjne i biurowe. Dzięki temu, przy jednoczesnym zwiększaniu potencjału produkcyjnego firmy i poszerzaniu oferty produktowej, zwiększa się komfort pracy wszystkich pracowników. W ubiegłym roku firma uruchomiła najnowocześniejszą w Polsce malarnię do stolarki aluminiowej, a także rozpoczęła budowę wspomnianego budynku biurowego i magazynu wysokiego składowania. Jeszcze w tym roku ma się rozpocząć budowa nowej, największej z dotychczasowych hal produkcyjnych. Będzie miała powierzchnię 7,5 hektara. 

W 2020 roku Drutex po raz pierwszy w swojej blisko 36-letniej historii przekroczył miliard złotych przychodów. Jego produkty trafiają na wszystkie kontynenty świata. Dziś firma współpracuje z siecią kilku tysięcy partnerów handlowych. W swojej ofercie, poza stolarką z PVC, posiada również okna i drzwi z drewna oraz aluminium, a także fasady, ogrody zimowe, drzwi przeciwpożarowe rolety i żaluzje fasadowe.

Partnerem merytorycznym przeprowadzającym dla Forbesa badanie Poland's Best Employers 2021 była firma Statista – współtwórca najbardziej znanych rankingów „Best Employers” na świecie.

#nagrody, #produkcja_stolarki, #okna_PVC, #Butów

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY