| Wyświetleń:4646

Manipulator – co warto wiedzieć przed jego zakupem?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Zakup manipulatora nie jest prostą sprawą, gdyż musimy odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań, a mianowicie: czy zależy nam bardziej na komforcie transportu szyb na terenie budowy, czy na szybkiej i bezpiecznej pracy operatora. Innymi słowy, czy postawić na manipulator do szyb, czy manipulator do szklenia. Mimo że te nazwy brzmią bardzo podobnie, a wręcz sugerują to samo, to jednak ich zastosowanie i efektywność jest bardzo różna.


Manipulatory do szyb pełnią głównie funkcje transportowe. Ich bardzo dobra jakość zderza się jednak często z ograniczeniami i/lub wadami konstrukcyjnymi, które sprawiają, że montaż nie jest prostym zadaniem. Do takiego montażu będziemy potrzebować bardzo doświadczonego operatora i sporo czasu na precyzyjne wykonanie pracy. A tego czasu często nie mamy zbyt wiele, jeśli gonią nas terminy na budowach.

Manipulatory do szklenia są natomiast nastawione przede wszystkim na montaż, łącząc przy okazji funkcje transportowe. Opcje takie jak na przykład liniowy ruch z szybą „góra dół” i „prawo lewo” sprawiają, że praca z ciężką i drogą szybą jest bezstresowa i szybka. Warto zaznaczyć, że manipulator do szklenia może z powodzeniem obsługiwać każdy monter z odpowiednimi uprawnieniami. Zastosowanie hydrauliki w modelach o udźwigu już od 400 kg daje nam niespotykaną przy innych rozwiązaniach precyzję i płynność ruchów.

Zatem widzimy, że nie zawsze rozbudowany wózek transportowy (często drogi) jest najlepszym wyborem. Jeśli chcemy postawić na efektywność i bezpieczeństwo pracy, sugerujemy zakup manipulatora do szklenia, takiego jak WINLET.

Manipulatory do szklenia WINLET to 33 lata doświadczenia i sprawdzone rozwiązania ułatwiające pracę operatorom, a także oszczędzające czas pracy, a, jak wiadomo, czas to pieniądz. Jest to również suma doświadczeń inżynierów GMV A/S i klientów z całego świata. Manipulatory WINLET objęte są 2-letnią gwarancją.

Łukasz Krycia
Sales Manager
Mobile phone: +48 533 379 098

#Manipulatory, #WINLET, #zawiesia_próźniowe, #Lift24

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Fabryki w Polsce: Jak powstaje Centrum Obróbcze CNC?

Fabryki w Polsce: Jak powstaje Centrum Obróbcze CNC?

Aby pokazać, jak powstają Centra Obróbcze CNC,...

Fabryki w Polsce: Jak powstają drzwi przeciwpożarowe?

Fabryki w Polsce: Jak powstają drzwi przeciwpożarowe?

Jak powstają drzwi przeciwpożarowe? Aby uzyskać...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży