| Wyświetleń:4088

POLFLAM buduje nową fabrykę w Tarczynie

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Spółka POLFLAM, producent szkła ogniochronnego, rozwija swój potencjał produkcyjny. Na 8-hektarowym terenie w podwarszawskim Tarczynie, przy trasie krajowej nr 7, łączącej Warszawę z Krakowem, powstaje nowoczesny kompleks biurowo-produkcyjno-magazynowy. Generalnym wykonawcą inwestycji jest CFE Polska, należąca do międzynarodowej Grupy CFE. Zaawansowana linia produkcyjna o dużej wydajności pozwoli potroić możliwości produkcyjne spółki.


POLFLAM od 2005 roku produkuje szkło ogniochronne we własnej technologii. Sukcesywnie rozwija eksport produktów na rynki większości krajów europejskich. Budowa nowej fabryki pozwoli rozszerzyć grupę odbiorców i zaspokoić rosnący popyt. Ambitny harmonogram zakłada oddanie obiektu do użytku w ciągu kilku miesięcy i rozpoczęcie testowej produkcji do końca 2021 roku. Pierwsze partie szkła ogniochronnego Polflam, wyprodukowane w nowym zakładzie, mają trafić na rynek europejski w pierwszym kwartale 2022 roku.

Nowy zakład POLFLAM wpisuje się w naszą strategię zdobywania rynków Europy Zachodniej i jednoczesnego umacniania naszej pozycji w Europie Środkowej. Zależy nam na sprawnym przeprowadzeniu tej realizacji i najwyższej jakości prac budowlanych, dlatego zwróciliśmy się do renomowanej Grupy CFE z propozycją współpracy jako generalnego wykonawcy – komentuje David Ulens, szef Polflamu.


Nowy kompleks firmy Polflam, o łącznej powierzchni 20 000 mkw., będzie łączył funkcję biurową, produkcyjną i magazynową. Szkło, o różnych klasach odporności ogniowej i różnych zastosowaniach, wytwarzane będzie na zautomatyzowanych, nowoczesnych liniach produkcyjnych. Specjalistyczne maszyny, urządzenia i narzędzia do nowego zakładu dostarczą czołowi producenci: Forel, Mappi, Bottero i MC DIAM, a kompleksowe zarządzanie procesami zapewni system ERP firmy FeneTech. 

Właścicielem spółki Polflam jest obecnie fundusz inwestycyjny Baltisse. Siedziba firmy mieści się w Runowie, niedaleko Piaseczna.

#szkło_ogniochronne, #inwestycje, #Runów

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY


Fabryki w Polsce: Jak powstaje Centrum Obróbcze CNC?

Fabryki w Polsce: Jak powstaje Centrum Obróbcze CNC?

Aby pokazać, jak powstają Centra Obróbcze CNC,...

Fabryki w Polsce: Jak powstają drzwi przeciwpożarowe?

Fabryki w Polsce: Jak powstają drzwi przeciwpożarowe?

Jak powstają drzwi przeciwpożarowe? Aby uzyskać...» Więcej na subportalu Najnowsze wieści z branży