| Wyświetleń:3871

Jakie moskitiery wybrać ?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Wraz z nadejściem lata możemy cieszyć się promieniami słonecznymi. Długie i ciepłe wieczory sprzyjają otwieraniu okien i wpuszczaniu do pomieszczeń świeżego powietrza. Niestety sielankę bardzo często skutecznie utrudniają nam mali intruzi – owady. Nawet jeden komar w pokoju może nieźle uprzykrzyć nam nockę.


Oczywiście istnieją sposoby, aby uporać się z nieproszonymi gośćmi. Wygodnym i popularnym rozwiązaniem są moskitiery. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, tak aby każdy mógł znaleźć odpowiednie.  

Z czego wykonane są moskitiery?


Wielu osobom moskitiery kojarzą się z grubą siatką, która zasłania widok za oknem oraz uciążliwym montażem. Na szczęście technologia poszła do przodu i na rynku dostępne są moskitiery wykonane z włókna szklanego, które cechuje lekkość i możliwość tworzenia cienkich włókien. W celu dodatkowego zabezpieczenia siatka moskitiery pokrywana jest warstwą PVC odporną na uszkodzenia mechaniczne.

Trudności w montażu, niepasujące wymiary – to również problem, który dziś nie występuje. Większość moskitier wykonywanych jest na zamówienie, a więc możemy zabezpieczyć każdej wielkości okno czy drzwi balkonowe. Czym natomiast różnią się między sobą dostępne moskitiery? Sposobem montażu oraz otwierania.

Rodzaje moskitier na okna i drzwi


» Siatki do samodzielnego montażu

Najtańszym i najprostszym rozwiązaniem jest wybór siatki zabezpieczającej i samodzielne przymocowanie jej do okna. Takie siatki występują na rolkach (samodzielne docięcie) lub można zamówić siatki „gotowce” odpowiednio docięte do wymiaru. W celu zamontowania takiej moskitiery siatkę należy przykleić do wewnętrznej strony ramy okna, wykorzystując dwustronną taśmę.

Inną popularną opcją jest przyklejenie do siatki oraz okna pasów rzepów, dzięki czemu można moskitierę zdemontować w dowolnym momencie. W przypadku drzwi balkonowych gotowe moskitiery składają się z dwóch elementów, łączonych magnesem, co umożliwia przechodzenie przez drzwi.

Zaletą takiej moskitiery jest oczywiście niska cena. Jednak nie brakuje przy tym rozwiązaniu wad. Minusem jest oczywiście czasochłonność montażu, szczególnie gdy sami będziemy moskitierę docinać. Gotowe mogą natomiast nie pasować do niestandardowych wymiarów. Takie moskitiery nie są też szczególnie trwałym rozwiązaniem, taśma klejąca szybko się zużywa i zostawia ślady. Rzepy mogą natomiast wpłynąć negatywnie na szczelność okna.

» Przeczytaj całość artykułu na www.amokna.pl 


#moskitiery, #GorzówWlkp.

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY

Strona główna | Oferta | Publikacje | Sieć sprzedaży - kontakt | Praca

AM OKNA B.Szymkowiak Sp. z o.o. Sp. k.

66-400 Gorzów Wlkp.
Podmiejska 21a
tel.: +48 506-600-668
tel.: +48 512-976-581
tel.: +48 660-523-266
Fax: 0048 95 727 85 60
e-mail: info@amokna.eu
https://www.amokna.pl/
https://www.facebook.com/amokna

https://www.linkedin.com/company/am-okna