| Wyświetleń:3979

Czy jakość montażu okien ma istotne znaczenie?

Zainteresowany? Poproś o ofertę!

Czy jakość montażu okien ma istotne znaczenie?

fot. VITO Polska | Czy jakość montażu okien ma istotne znaczenie?

Prawda jest taka, że dobrze wykonany montaż, to podstawa zadowolenia z użytkowania okien. Wydaje się, że to parametr, na który producent stolarki ma relatywnie mały wpływ, jeśli korzysta z sieci dystrybucji w postaci lokalnych partnerów handlowych. Nie jest to jednak do końca zgodne z prawdą. 


Jak można się upewnić, że po zamontowaniu okien nie będziemy mieli wrażenia, że dokonali tego fachowcy z programu „Usterka”?


Filozofia Vito polega na selektywnym wybieraniu partnerów handlowych, którzy reprezentują tę markę. Producent dokłada wszelkich starań, aby mieli oni wszystkie niezbędne informacje techniczne, a ich monterzy byli odpowiednio przekwalifikowani. Całość działań ma na celu jeden efekt: zamontowanie okien zgodnie z tzw. sztuką budowlaną i zaleceniami Vito. W praktyce przełoży się to na jakość montażu, a finalnie spowoduje, że będziemy cieszyć się oknami Vito przez wiele bezproblemowych lat.

Ciepły montaż a montaż standardowy


Główną różnicą, jaka jest pomiędzy tymi dwoma rodzajami montażu okien, to sposób, w jaki uszczelnia się przestrzeń pomiędzy murem a ramą ościeżnicy okna. Montaż standardowy opiera się na użyciu pianki montażowej, a montaż ciepły: pianki montażowej, zewnętrznych folii paroprzepuszczalnych oraz wewnętrznych folii paroizolacyjnych. Ciepły montaż może być wykonany również przy użyciu taśm rozprężnych, które z powodzeniem zastępują użycie pianki.

Dlaczego ciepły montaż jest lepszy?


To, co wyróżnia ciepły montaż, to jego szczelność. Ma to gwarantować brak wpływu czynników zewnętrznych na wilgotność w pomieszczeniu. Dzięki takiemu montażowi zabezpieczymy się przed wiatrem, wilgocią, a także zmniejszą się nasze rachunki za ogrzewanie. Należy jednak pamiętać, że wybór rodzaju montażu jest zależny od technologii budynku, gdzie montowane są okna. W dużym skrócie: ciepły montaż stosuje się w nowym budownictwie, podczas gdy montaż standardowy jest praktykowany przy wymianach okien w starszych konstrukcjach. W tym zakresie partnerzy handlowi VITO służą pomocą i doświadczeniem.

Ostateczny wybór zostawiamy oczywiście Państwu. Jak pokazują nasze statystyki, coraz częściej wybierany jest ciepły montaż. Jest to uzasadnione, gdyż niesie to za sobą wiele korzyści na lata – mówią przedstawiciele VITO Polska.


#okna_PVC, #systemy_PVC, #produkcja_stolarki, #montaż_stolarki, #Olszanka

SPRAWDŹ OFERTĘ FIRMY